Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut. La mine a durat cam 11-12 zile sa primesc raspunsul, la dacoserv salaj.
    Last edited by 77sky; 24 October 2018, 18:29.

    Comment


    • Mersi de raspuns. Eu am facut la Preciziei. Au zis ca dureaza 2 zile....

      Comment


      • Eu am primit raspuns cam in 2 zile, dar la Auto Europa Timisoara.

        Comment


        • Originally posted by dizy82 View Post
          Salut. Am facut demersurile pt un Logan nou la dealerul Dacoserv. Am facut actele pt credit de mai mult de o saptamana. Are cineva idee cat dureaza de obicei acest pas?
          Sincer, am trimis online la Lazar Service in Tg Jiu iar in nici 2 ore am fost contactat ca este in regula. Initial am vrut prin Banca, dar dobanda era mult mai ridicata. Un exemplu? la 64.000 returnam bancii 83.000. Prin ei, returnez total aprox 75000.
          Mentionez ca prin Banca era fara asigurare de somaj, viata sau alte chestii. Credit de nevoi personale. Pt credit auto mi-a fost comunicat ca trebuie sa fac Casco la Grupama (aici vorbesc de Banca Transilvania)
          Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

          Comment


          • Rata o sa fie fixa?
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Da. Fixa. Nu are legătură cu robor
              Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

              Comment


              • Aveti grija ca in unele contracte de la unele banci este trecut undeva la subsolul paginilor, scris cu litere extrem de mici, ca daca roborul creste foarte, foarte mult (este trecut un prag care pare urias dar la care in anumite situatii se poate ajunge) atunci se mareste (substantial) acea rata asa zis fixa. Pe de alta parte la toate creditele cu rata fixa in primele rate ponderea mai mare o are dobanda iar in ultimele rate ponderea mai mare o are creditul ce trebuie rambursat. Este normal sa fie. Altfel spus dupa ce platesti jumatate din ratele unui credit cu rate fixe constati ca ai platit foarte putin din creditul luat, sa zicem doar un sfert, restul a fost dobanda. Practic ca sa platesti cea mai mare parte a creditului luat trebuie sa achiti ultima jumatate din numar total de rate stabilit. In plus plata anticipata se poate face doar dupa un anumit numar de ani si chiar poti sa platesti o penalizare pentru o eventuala plata anticipata (pentru ca banca nu mai ia bani pe dobanda).

                Comment


                • A mai comandat cineva Logan B&W 1.0SCE din oferta de pe site? Daca da, cand ati comandat si cand v-a fost livrata (daca v-a fost livrata pana acum)?
                  Multumesc

                  Comment


                  • Salut pe toi posesorii de logan. V rog s-mi spunei, dac are cineva informaii în legtur cu livrrile modelului 1.5 dCi 95 blue.

                    Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by abc View Post
                      Pe de alta parte la toate creditele cu rata fixa in primele rate ponderea mai mare o are dobanda iar in ultimele rate ponderea mai mare o are creditul ce trebuie rambursat.
                      Ai dreptate dar nu in acest caz. Aici ai de ex, din 1100 rata, 850 valoarea creditului si rest dobanda,(in dobanda intrand 45 lei administrarea cont, trafic accidentul) lunar creste valoarea si scade dobanda.
                      Ma repet, aici strict in cazul Dacia, cu alte banci?........... nici nu vreau sa imi imaginez.
                      Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                      Comment


                      • Originally posted by f_vladut View Post
                        A mai comandat cineva Logan B&W 1.0SCE din oferta de pe site? Daca da, cand ati comandat si cand v-a fost livrata (daca v-a fost livrata pana acum)?
                        Multumesc
                        Noroc. Da eu am comandat. Am platit rezervare pe 12 septembrie, am rezolvat cu acte rabla pe 28 si tot pe 28 am achitat si diferenta. Masina a ajuns la dealer pe 22 octombrie si tot pe 22(datorita unui consilier capabil si serios care in aceeas zi a facut atat pregatirea masini dar si montajul alarmei oferita gratuit pentru ca am asteptat atat) am ridicat-o.

                        Trimis de pe al meu NEM-L21 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • La ce dealer? EU am coamandat pe 13.09.18, am achitat integral pe 09.10.18 si nici pana azi nu a ajuns...mai mult nimeni, nici delerul, nici VC nu stiu nimic...
                          Last edited by 77sky; 29 October 2018, 19:03.

                          Comment


                          • La meridian nord am fost eu. Asteapta ca va veni si merita

                            Trimis de pe al meu NEM-L21 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • Raspunsul primit de la Vocea Clientului, in legatura cu livrarile versiunilor dCi blue.
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 13 November 2018, 18:49.

                              Comment


                              • Mai știe cineva ceva nou despre livrărirle de dCi Blue?

                                Eu am vorbit la Vocea Clientului, și, în același apel, mi-a zis 2 lucruri care se bat cap în cap, întâi a zis că vor face tot posibilul ca într-o săptămână să am mașina (săptămână care a trecut, apropo), dar mai departe în discuție când am întrebat-o, din experiența ei, dacă s-au mai întâmplat blocaje "fără drept de comercializare" (cum e a mea) mi-a zis că, să nu mă mintă, trebuie să recunoască că sunt și oameni care au comandat în august, și li s-a blocat mașina "fără drept de comercializare" din septembrie și încă așteaptă, deci blocaj de 2 luni.

                                Ce să mai zic eu cu 2 săptămâni...
                                "Work like a captain, play like a pirate!"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google