Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Medianav-ul cu tot ce se poate activa și funcționa poate:

    - radio AM/FM/DAB*
    - player USB/BT/AHA
    - handsfree
    - eco2drive/ informații AC/ informații4x4** /informații senzori parcare**/remote engine start**
    - navi cu TMC
    - cameră marșarier / vedere periferică cu 4 camere**
    - jostick comenzi
    - comenzi pe volan**

    Când vei avea un chinezism care să facă măcar tot ce face medianavul mai vorbim

    * alt hardware
    ** alt model(Duster ph3) sau Renault
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Îmi puteți recomanda un brand ceva? De pe AliExpress sunt bune? Pe mine cel mai mult mă interesează să am Waze pe ecran și sa meargă restul funcțiilor de la mașină.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Medianav-ul cu tot ce se poate activa i funciona poate:

        - radio AM/FM/DAB*
        - player USB/BT/AHA
        - handsfree
        - eco2drive/ informaii AC/ informaii4x4** /informaii senzori parcare**/remote engine start**
        - navi cu TMC
        - camer mararier / vedere periferic cu 4 camere**
        - jostick comenzi
        - comenzi pe volan**

        Când vei avea un chinezism care s fac mcar tot ce face medianavul mai vorbim

        * alt hardware
        ** alt model(Duster ph3) sau Renault
        Ai dreptate doar intr-un singur punct: ecodrive + informatii AC. Acestea nu le-am avut pe "chinezism" android. Dar nici nu m-am stresat, banuiesc c s-ar fi putut cumva (dar trebuia citita o tona de material si cum comoditatea e mare...). În rest, camere am avut, DAB se poate, tv digital se poate, tpms se poate (pentru senzori pe roata) etc... Ca sa nu mai vb de navigatie online.
        Iar Medianavul nu poate in varianta stock ceea ce ai scris, in niciun caz. Si stii bine.
        Banii pe care-i dai sa ai functiile acelea poti sa-i dai pe o chinezarie care sa-ti ofere mult mai multe. Ma rog, cu ceva peste,dar nu multi bani.

        Trimis de pe al meu Mi A1 folosind Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post

          Când vei avea un chinezism care să facă măcar tot ce face medianavul mai vorbim
          Cred ca glumesti. Prostia aia de navigatie de pe Dacia e vrajeala fata de unitatile cu android. Incepand cu ecranul, puterea procesorului si terminand cu multiplele aplicatii pe care le poti folosi pe cele cu android.
          DAB au si cele cu android, ecodrive e vrajeala de doi lei.
          Poate medianavul nu are pe sfert capabilitatile majore ale unui android, alea care conteaza nu ecodrive cu stelute...
          Adica waze, google maps, camera frontala cu inregistrare, diverse chestii cu adevarat interesante pe bluetooth cum ar fi TPMS, camere marșarier accesibile si capabile, player USB cam care vrei tu, mai multe USB-uri care ies in torpedou nu stai cu prostii infipte in mijlocul bordului, ecrane in tetiere, interfete elm pe bluetooth cu torque si alte bucurii.
          Ai avut vreodata in bord ecran de 9 inch hd capacitiv cu toate bucuriile astea si multe altele? Mai ieftin decat chestia de la Dacia. Eu le am pe amandoua pe masini diferite. Ghici care va fi schimbata curand.
          Last edited by valioglu; 5 October 2018, 07:16.

          Comment


          • Originally posted by Lvnatic View Post
            Îmi puteți recomanda un brand ceva? De pe AliExpress sunt bune? Pe mine cel mai mult mă interesează să am Waze pe ecran și sa meargă restul funcțiilor de la mașină.
            O am de 6 luni si sunt multumit.

            Free shipping! 4G WIFI Android 7.1 Car DVD Player radio audio For Dacia/Sandero/Duster/Renault/Captur/Lada/Xray 2 Logan GPS Navi

            Comment


            • Fiecare face ce vrea pe banii lui, dar idea rămâne minim toatea funcțiiile Medianav-ului apoi vorbim de extra - uiez și goagăl e minusuri nu plusuri mai ales în zone fără semnal iar dacă mașina vine cu funcțiile alea, de ex Duster ph3, le pierzi când înlocuiesți unitatea.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Dah ma, Dacia ( ma rog, renault... ) rulz !

                Comment


                • Originally posted by playmaker831 View Post
                  O am de 6 luni si sunt multumit.

                  Free shipping! 4G WIFI Android 7.1 Car DVD Player radio audio For Dacia/Sandero/Duster/Renault/Captur/Lada/Xray 2 Logan GPS Navi
                  https://s.click.aliexpress.com/e/R6x6GMo
                  Nu are USB player?

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Are doar ca e "ascuns"
                    Attached Files

                    Comment


                    • Are usb,chiar 2

                      Comment


                      • Cat de greu ar fi de montat? Pentru cineva care nu are deloc experiență cu ciocanul sau patentul? Sa mă duc cu el la un service sau mă descurc cu niște tuturiale de pe Youtube? Am înțeles că trebuie să-i mai montezi niste antene radio și gps prin stâlpul de la parbriz.

                        Comment


                        • Mergi la service (sau Torque) daca nu ai "experienta". Cu ciocanul eventul il iei pe la colturi daca nu intra

                          Comment


                          • Nu ar trebui sa fie complicat dar daca ai intrebat, e mai bine sa mergi al cineva.
                            Eu tind sa fiu de acord cu cei care sustin aparatele cu Android, dar eu as fi mai interesat de altceva: aparatul ramane tot timpul sub tensiune? Cred ca torqe ne poate raspunde.
                            Ca daca ramane tot timpul...parca nu as avea incredere intr-o chinezarie....

                            Comment


                            • Wow are android dar:
                              - versiunea instalata are patch-ul de securitate din 2017 sau mai vechi
                              - suportul aftersale e zero, adică nu ai actualizări OTA sau via USB și nici posibilitate de recovery în caz de probleme

                              Lista e deschisă
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by sebibv View Post
                                Nu ar trebui sa fie complicat dar daca ai intrebat, e mai bine sa mergi al cineva.
                                Eu tind sa fiu de acord cu cei care sustin aparatele cu Android, dar eu as fi mai interesat de altceva: aparatul ramane tot timpul sub tensiune? Cred ca torqe ne poate raspunde.
                                Ca daca ramane tot timpul...parca nu as avea incredere intr-o chinezarie....
                                daca este alimentat pe mufa originala de la medianav/radio, când iei contactul ramane fara alimentare, eu asa vad logica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google