Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taman ce am primit telefon de la AutoMarcu's in legatura cu revizia.
    Programarea initiala prin My Dacia.
    I: - Pot veni cu uleiul si filtrele mele?
    R: - Fara nici un fel de problema, manopera va fi in jur de 175 de lei, verificare mecanica, electrica, schimbarea uleiului si a filtrelor.
    Mi-a zis ca, citez:"masina vine din fabrica cu Elf 5W30 sau DaciaOil, ca e acelasi lucru." Am incheiat citatul.

    Comment


    • Originally posted by Fanez View Post
      Mi-a zis ca, citez:"masina vine din fabrica cu Elf 5W30 sau DaciaOil, ca e acelasi lucru." Am incheiat citatul.
      Da clar, de cand am schimbat Dacia Boil , motorul sunt de 2 ori mai bine in turatie.

      Comment


      • Pai nu este departe de adevar stimabilul in legatura cu uleiul.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Oricum o sa pun un 5W40. Atat timp cat nu e nicio problema sa ma duc cu uleiul meu (desigur, cu norma ceruta de Renault) ma apuc acum sa vad la ce ulei ma hotarasc.

          Comment


          • Poti sa mergi lejer si pe varianta asta
            Daca tot vine din fabrica cu 5W30...

            Comment


            • La banii aia, nu merita decat daca era 0w30.

              Comment


              • 1. Nu imi sunt recomandate uleiuri xxW30 (asa scrie pe foaia aia cu recomandari). Doar xxW40.
                2. Am luat deja Ravenol VST 5W40.
                Cu filtre m-a costat 197 de lei. Manopera am inteles ca este 175 de lei.
                Caz rezolvat.

                Comment


                • @mr.K, e pachet complet cu filtre de origine. As zice ca merita ...
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Sorry, am crezut ca e doar uleiul, n-am analizat oferta.

                    Comment


                    • Defapt tot nu merita ca daca scazi filtrele vine cam cu 20-25lei mai scump fata de alti comercianti.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Adica e mai convenabil ce am luat eu avand in vedere ca am un ulei superior celui din oferta respectiva.

                        Comment


                        • Dar cam cat de ieftina ar trebui sa fie revizia? Banuiesc ca daca pui ulei de floarea soarelui Floriol si filtre din hartie igienica (d'aia cu un singur strat) mai scazi un pic din costuri...

                          Comment


                          • Astazi am schimbat distributi la cascaraba (61 mii km).

                            Am achizionat eu piesele: 450 de lei pt kit distributie si kit accesorii (origine) + curea alternator.

                            Manopera a fost 180 de lei (Daperom Pitesti).

                            Total : 630 de lei

                            Multumit de costuri si lucrare!

                            Comment


                            • Originally posted by razvanCC View Post
                              Dar cam cat de ieftina ar trebui sa fie revizia?...
                              Nu e vorba de ieftin sau scump, e vorba de convenabil sau nu.
                              175 de lei ca sa-ti schimbe filtrele, uleiul si sa se uite la masina, mi se pare neconvenabil. Astept sa vad maine cum "se uita la masina" ca sa zic daca-mi convine sau nu.

                              Comment


                              • Daca asa avea 0.9 tce, n-as risca sa fac revizia cu altceva in afara de marfa lor.
                                Astia sunt in stare sa spuna ca ti-a picat lantul pentru ca ai adus Elf contrafacut.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google