Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am si eu o intrebare in lebatura cu placutele de frana, la cati km le-ati schimbat, eu cu loganul meu din 2015 1.2 benzina am 35.000 si urmeaza sa plec in concediu ( o sa fac cam 1000 de km in concediu asta), ma bate ganul sa fac o vizita la Serus sa le schimb, voi ce ziceti la km astia ar mai duce? Mentionez ca merg mult in oras, in fiecare zi traversez Ploiestiul de la un capat la altul. La ultima revizie de acum 2 luni ( cand masina avea 29.000) mi-au zis ca ar mai duce putin, dar nu as risca sa plec in concediu asa.

    Comment


    • Pai atunci schimba-le. Mai bine sa fii linistit. Oricum trebuie schimbate asa ca....

      Comment


      • Originally posted by sebibv View Post
        Cei cu 5 ani fara griji:
        ati astetpat mult pana ati primit acordul de la RCI? Cica asa functioneaza, chiar daca masina nu e luata in rate....
        Cam in 15 minute

        Comment


        • 40k km Si erau cam uzate (am avut o perioada cand am circulat mult in TM cu masina...si acolo mai mul franezi decat mergi, deh...unda verde...)

          Comment


          • @bazucker Schimba-le, pentru linistea ta si siguranta tuturor. Pentru cei ce prefera placutele de origine cumparate si schimbate la reprezentanta recomand sa se urmareasca promotiile (de regula una - doua intr-un an). Chiar daca placutele mai au ceva carne merita schimbate mai devreme mai ales cand e reducere (cei drept pretul de lista este mare - dar merita oricum).

            Comment


            • Mulțumesc dorin.

              Comment


              • @abc, asa am sa si fac luni ma programez.

                Comment


                • Originally posted by plasStik3 View Post
                  Poti sa pui o poza cu factura cu piesele schimbate?? M-ar interesa ce pret are filtrul de habitaclu , ce ulei si ce cantitate au facturat.
                  ÃŽți răspund eu( 0.9, la Meridian): La mine, ulei ELF 10W40 Evol. 700, bidon 4 litrii preț 150 lei( cu tot cu TVA), + 1litru la prețul de 40 lei( îl am în portbagaj, este aproape plin).
                  Filtru HAB 272773016R SD-n, la prețul de 107 lei.
                  După înlocuire se simte un miros gen motorină sau bitum încins. Dacă merge aerul nu se mai simte. Nu am avut timp să verific și să-l văd fizic. ÃŽn portbagaj îl am pe cel vechi, așa că de pus au pus ceva, sper să fie nou ! )
                  PS: Trebuie să văd cum se desface! Probabil voi cumpăra unul mai bun!

                  Comment


                  • Garantia decurge din momentul vânzării, asa cum era de așteptat. Nu contează data fabricatiei.

                    Comment


                    • Am Sunat la Serus Ploiesti si in cele din urma vineri pe 15 o sa schimb placutele de frana cu unele tot de origine. Masina are 33.000 si le schimb pentru ca urmeaza concediul in Maramures (cam 1500 Km dus/intors) si nu as vrea sa risc, asa stiu ca le-am schimbat si nu am probleme.

                      Comment


                      • Am sunat la 3 dealeri Dacia din Brasov pentru a afla pretul pentru revizia de 20k km/ un an (piese+maopera):

                        ASV - 450 lei
                        Euromotor - 550lei
                        Sicaro - 650 lei

                        Piesele le-am gasit separat la 220 lei.

                        Comment


                        • Luni merg la ASV de pe Avram Iancu din Bv si o sa intreb cat e la ei revizia si eu trebuie sa o fac luna asta.
                          Sa vad daca ies mai ieftin cu piesele mele sau de la ei.
                          Clar 450<550<650 pt acelasi lucru...
                          A mai facut revizia recent in Brasov careva? La 1,0 (0,9)..?

                          Comment


                          • Cum e asv fata de euromotor?
                            Euromotor sunt profi....

                            Comment


                            • Am si eu o intrebare, la schimbare placutelor se completeaza si lichidul de frana, se poate pierde? Din ce am observat nu am scazut nivelul.

                              Comment


                              • Nu se deschide circuitul de franare la schimbarea placutelor, deci nu e nevoie de completare cu lichid de frana!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google