Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pentru raspuns!

    Comment


    • La schimbarea placutelor de frana nivelul lichidului poate creste deoarece se imping pistoanele.

      Comment


      • Am schimbat saptamana trecuta placutele si nu a fost nevoie de completat lichidul... asta daca nu tragi de etrier ca oaia si rupi furtunul, da' atunci completarea lichidului e grija cea mai mica .

        Comment


        • Originally posted by sebibv View Post
          Cum e asv fata de euromotor?
          Euromotor sunt profi....
          Eu am fist de 2 ori le ei, nu am avut de ce sa ma plang... Nu stiu cat conteaza ca sunt profi sau nu la un schimb de ulei, dar da, sunt ca oricare alta reprezentanta.

          Comment


          • @wladypauly La cati km le-ai schimbat?

            Comment


            • Scuze de intarziere, inca ma obisnuiesc cu Tapatalk. Le-am schimbat la circa 38 000 km, mai uzate erau placutele de pe exteriorul discului, nu alea care au clemele de centrare/prindere pe cilindru-piston.
              LE: poze cu alea noi si uzura placutelor de care ziceam mai sus.

              Sent from my LG-H815 using Tapatalk
              Last edited by wladypauly; 10 June 2018, 21:14.

              Comment


              • Gata si prima revizie (+ cotiera)
                Și cum arătau filtrelor originale

                Free image hosting and sharing service, upload pictures, photo host. Offers integration solutions for uploading images to forums.

                Free image hosting and sharing service, upload pictures, photo host. Offers integration solutions for uploading images to forums.

                Free image hosting and sharing service, upload pictures, photo host. Offers integration solutions for uploading images to forums.

                Comment


                • La ce interval de timp ai facut revizia / sau la cati km?

                  Comment


                  • 1 an, 9000km. Mai puteam merge cu ea până la sfârșitul lunii dar plec la mare și am vrut sa scap de o grija

                    Comment


                    • deci 10w40...

                      Comment


                      • Da , mi-a zis că pot să îmi pună și 5-30 sau 10-30 sau ce vreau eu. Dar am mers pe 10-30 Elf. Am zis că nu are rost sa bag din prima Mobil 1.

                        Comment


                        • Ai mers pe 10 W30? Păi pe factura scrie 10 W40

                          Comment


                          • Da ai dreptate, pe 10-40 am vrut sa scriu, scuze era târziu.

                            Comment


                            • Din pacate nu pot sa mai ajung cu maisna in data de 15.06 la revizie.
                              Sa vedem ce iese:
                              - data productiei 16.06.2017
                              - data faturarii: 26.06.2017
                              - data livrarii 06.07.2017
                              - schimbat ulei + filtru pe garantie acum cateva luni fara resetare

                              Am programare pe 18.06.2017.
                              Poate le da prin cap sa comenteze ca anuleaza garantia. Cei din service mi-au zis ca nu se pune problema ptr 2 zile, mai ales ca termenul e sambata.

                              Daca le da ceva prin cap vor avea o noua reclamatie la ANPC pentru ca termenul de garantie decurge din momentul vanzarii, nu din momentul productiei ca la ...carnati.
                              .

                              Comment


                              • Am facut si eu revizia de 10K km, pus ELF 5W-30 4.1L (fata de 4.5 cat mi-a pus la prima revizie). Filtrul de polen era imbacsit rau, de aia nu mai baga nici bine aer rece.

                                Ce ma face fericit e ca dupa revizie nu mai da "in nas" asa de rau la sub 2K RPM.

                                Cost : 715.99 la Meridian.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google