Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • costa mult reviziile....
    daca dam 700 *5 =3500.
    Practic iese bine cu cei 5 ani fara griji....

    Comment


    • Si nu ai socotit kit accesorii la 4 ani!

      Comment


      • Originally posted by sebibv View Post
        Am programare pe 18.06.2017.
        2018.
        De care ulei o sa pui/soliciti?
        Nu uita ca revizia la 4 ani are alt pret.

        Comment


        • Da, am calculat doar in mare. Sa nu uitam ca in acel timp masina poate fi si vanduta/avariata si se pierd acei bani.
          Sincer, nu stiu ce ulei voi solicita. Ma gandesc totusi ca 5W40 e mai adecvat ptr temperaturi sun -25 grade (care sunt 2-10 zile pe an) dar totusi nu stiu cat de bun e pentru zona cealalta, de temperaturi extreme vara. Da, stiu, o sa spuneti ca motorul va fi racit corespunzator si in zilele toride dar...chiar nu situ ce sa zic. E o polemica lunga....

          Comment


          • "Sa nu uitam ca in acel timp masina poate fi si vanduta/avariata si se pierd acei bani."
            Ai foarte mare dreptate, eu chiar am trecut prin asta.

            Comment


            • Serios!
              Exista o astfel de clauza?
              Ce treaba are o avarie cu revzia?

              Comment


              • La costul cumulat al celor 5 revizii gratuite ar fi bine sa mai adaugati si cat ar costa cei doi ani de garantie extinsa care sunt si ei inclusi in oferta.

                Comment


                • Salut, unde ma pot programa in Bucuresti pentru diagnoza la un logan MCV 1,5 tdi?

                  Multumesc

                  Comment


                  • dCi, nu?
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Sebi, eu am avut o nelamurire legata de faptul ca am luat masina la desticaj, in octombrie, cu 5 km, fabricata in aprilie. Dilema era cand efectuez revizia, cum se aplica garantia. Raspunsul primit a fost unul logic: atat reviziile cat si garantia se aplica de la data facturarii si mi-au trimis atasat si programul de revizii pe seria mea de sasiu..cu 25.10.2017..
                      Si interesant e ca nici nu s-a aprins pana acum martorul pentru faptul ca are 1 an de la fabricatie, motiv pentru care sunt convins ca pregatirea pt vanzare a cuprins si resetarea CB.
                      Deci, PE EI..

                      Comment


                      • Nu stiu excat când a inceput sa atentioneze ca mai am 1 luna. Nu cred ca vor face figuri....

                        Comment


                        • Eu zic ca nu o sa fie nicio problema, atata timp cat faci revizia in luna respectiva. Ce la 20.000 km te duci cand face fix 20.000 ? Daca tu suni la service si ei zic ca nu sunt locuri libere decat peste o saptamana, ce faci pierzi garantia? Totusi, cred ca sunt rezonabili.

                          Comment


                          • Prima revizie doar pentru cei care au "5 ani fara griji" la 0,9 TCe.
                            - La receptie anuntati ca aveti oferta speciala.
                            - Acte necesare: certificat de inmatriculare, RCA si manualul de utilizare.
                            - Preturi:
                            - cartus filtru ulei, cartus aer, filtru habitaclu, Dacia Oil Plus Extra 10w40 (4l) 251 lei fara TVA
                            - manopera: 76.89 fara TVA
                            - total cu TVA 391.40
                            - Acte primite: deviz estimativ (factura merge la cel care plateste cei "5 ani fara griji"), ordin de reparatie, certificat de control si manualul unde se pune stampila la Justificative de intretinere.
                            Pe nicio hartie primita nu va aparea numele vostru.
                            ---------------------------------------------------------
                            Pana acum nu a reclamat nimeni probleme la Easy-R. Doar la o singura masina, un DCi, i s-a schimbat complet cutia de viteze (la filiala de la Rm Sarat).
                            ------------------------------------------------------------
                            Deoarece capacul la chiulasa nu are o garnitura clasica ci este fixat cu mastic, au avut cateva probleme cu pierderi de ulei cauzate de neaplicarea uniforma a acestuia deoarece operatia se executa manual in fabrica si tine de indemanarea muncitorului.
                            ------------------------------------------------------------
                            Nu au avut pana acum reclamatii privind lantul de distributie.
                            -------------------------------------------------------------
                            La ultima varianta a softului pentru MediaNav se zice ca au rezolvat problema referitoare la esuarea imperecherii cu unele telefoane Samsung si mai ales iPhone.

                            Comment


                            • Multumim pentru info Gabi.
                              Deci 400 de lei prima revizie. Bun....mai ai de recuperat 600EUR- (370 lei/4.7)=517 EUR.
                              Vedem la urmatoarele.

                              Comment


                              • La prima vedere ai dreptate dar realitatea este putin diferita.
                                Intentionat am specificat "Prima revizie doar pentru cei care au ......." si am spus ca in acte nu apare numele proprietarului ci apare cel care plateste revizia (probabil la preturi impuse tuturor concesionarilor).
                                Pretul din deviz este doar pentru cei cu "5 ani " si nu pentru ceilalti care vin la o revizie asa-zis normala. Factura pentru ei este cam cu 20-25% mai mare.
                                Last edited by gabrieln1960; 12 June 2018, 16:16.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google