Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • exact asta spuneam si eu

    Comment


    • La câți km ai avut neplăcerea la Logan? La primul schimb de distribuție sau la al doilea?
      Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

      Aștept răspunsul tău după care eu nu mai continui pentru că pompa de apă a fost discutată de a ieșit apa din ea. La cel puțin două schimburi de distribuție este rezonabil.
      Last edited by gecmc94; 30 June 2018, 15:53.

      Comment


      • Am fost si eu la revizia de 2 ani, cam scump pot sa spun.
        Attached Files
        Last edited by alinn28; 30 June 2018, 17:24.

        Comment


        • Cam cat se vrea o revizie in reprezentanta?
          Sa nu uitam ca ai au 100 de angajati plus multe alte cheltuieli
          Eu zic ca este un pret rezonabil

          Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • SI? E un fel de spital, care e musai sa fie deschis pentru a salva vieti, indiferent de costuri?
            Sa aiba doar 20 de angajati, daca mai multi nu-si permit. Decat 100 de angajati din care 90 prosti, mai bine 20 buni.
            Voi ati observat cati frecatori de menta sunt la o reprezentanta? Mecanici-putin, iar din aia care sunt, 2-3 mai misca ceva in probleme la care e greu sa dai de cap.

            Sa nu uitam ca Dacia le asigura prin obligativitatea reviziilor in service autorizat, o multime de clienti care sunt luati de fraieri.
            Cum se zice, apa, aerul si fraierul, nu se termina niciodata pe pamant.
            Last edited by catalonia; 30 June 2018, 19:00.

            Comment


            • Când am zis că e cam scump m-am referit în principal la prețul produselor schimbate(le puteam găsi lejer cu minim 30% mai ieftin) ceea ce este ciudat ca un magazin de cartier să aibă un preț mai mic decât la o reprezentanta Dacia.Daca mai punem la socoteală și manopera...

              Comment


              • Ciudat este si cand dai pe o cola 7 lei la un restaurant si in super market este 2.5 ron

                De ce aleg eu sa dau mai mult la reprezentanta?
                A garantie la piese
                Am probleme nu ma doare capul
                La un service de cartier este jale
                Last edited by stoicanu; 30 June 2018, 19:33. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • La o revizie obisnuita, cand masina nu mai e in garantie, cazul tau, ai garantie la ce? La ulei si filtre?
                  Cat depre pretul la Cola, esti unul dintre cei care merg cu eticheta agatata de camasa sau cu devizul de la revizia la reprezentanta in parbriz?
                  Last edited by catalonia; 30 June 2018, 19:50.

                  Comment


                  • Nici una nici alta
                    De aia a ajuns masina la km care a ajuns
                    Revizii acolo unde trebuie facute
                    sigpic

                    Comment


                    • De aia ai schimbat 2 lanturi, ca iti puneau desteptii de la reprezentanta 10w40 in motor? Hai ca esti amuzant!

                      Comment


                      • Nici una nici alta
                        De aia a ajuns masina la km care a ajuns
                        Revizii acolo unde trebuie facute
                        sigpic

                        Comment


                        • Oarecum sunt de acord si eu cu @stoicanu desi sunt convins ca masina de care vorbeste e de firma si nu plateste el reparatiile din buzunar.
                          Dar da, o revizie la reprezentanta inseamna ca aceasta din urma isi asuma eventualele probleme si ai pe cine trage la raspundere.
                          Cum procedez eu: cunosc un mecanic din reprezentanta, cu o zi inainte de revizie vorbesc cu el sa ajunga masina pe mainile lui si asa am si garantia ca lucrarea e ok dar si factura, sa pot deconta si sta linistit.

                          Comment


                          • Originally posted by catalonia View Post
                            La o revizie obisnuita, cand masina nu mai e in garantie, cazul tau, ai garantie la ce? La ulei si filtre?
                            Garanție la faptul că, de exemplu, se umblă corect la filtrul de ulei și nu strică paharul - că tot ai trecut la semnătură 0,9 (din burtă dpmdv) și știi cum e filtrul de ulei la H4B
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Ultima data când am fost cu l1 la un service de cartier am crezut ca acolo merg toti interlopii din bv....sincer, atata golaneala era acolo...

                              Comment


                              • 10w 40 are si acum
                                Si in cartea sevice este trecut si 10w 40
                                Si amuzant ti se pare tie dar eu sant cat se poate de serios
                                La km ei este cat se poate de recomandat aceste ulei
                                Originally posted by catalonia View Post
                                De aia ai schimbat 2 lanturi, ca iti puneau desteptii de la reprezentanta 10w40 in motor? Hai ca esti amuzant!
                                @claudius am grija de masina de firma la fel cum am grija de masinile personale
                                Numai ca cele personale sunt gama renault si mult mai batrane
                                Last edited by stoicanu; 1 July 2018, 07:25. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google