Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da , eu ma asteptam la o suma in jur de 600 de lei, si clar nu ma asteptam sa fie 2 curele. Credeam ca e una singura care antreneaza toate accesoriile. De fapt mi-a zis ca exista si varinta asta , dar pe numarul meu de sasiu , figureaza varinta cu 2 curele.
    O sa o fac, ca nu am ce face, masina are doar 14000 de km, dar e trecuta de 4 ani, si nu vreau sa ma lasae in drum.

    Comment


    • Stai linistit cu rolele si cureaua aia de 14.000 km. Alea mai merg lejer inca pe atat, inclusiv ca si ani.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Referitor la curele nu cred ca mai merg 4 ani, dar 1 an sigur mai mergi cu ele fara probleme.
        Eu la curele merg pe cele Continental, sunt mai groase, dezavantajul ca datorita ca sunt mai groase sunt putin mai zgomotoase.

        Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

        Comment


        • Preturi de reprezentanta: 0,9 Tce la nivelul lui 2015. La 1,5 DCi este cam 75 euro, probabil kit complet.
          La Dieselul de la firma curea de accesorii am luat-o pe la 60-70 lei si a fost montata de un sofer in aproximativ 30 de minute. Nu a mai fost nevoie si de "accesorii".
          Attached Files

          Comment


          • Originally posted by nooxy View Post
            Revizie 60000 km+placute frana , MCV 1.2l(masina de servici ), Meridian Nord=== 1062 lei
            Durata 3,6 ore.
            Am intrebat cat costa inlocuirea Kit curea accesorii la Sandero Stepway 0.9 tce , si mi s-a spus ca dupa numarul de sasiu, sunt 2 curele(una de AC si alta de restul accesoriilor. Cu tot cu manopera 840 de lei.
            Sub capota mașinii cu UU15SDA.......... te-ai uitat ?

            Ai o singură curea pompă de apă, alternator și compresor AC cu 1 întinzător și 1 rolă (același cod de la 1,2 TCe) sau cu 1 întinzător și 2 role (0,9 TCe 2012-2014)
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Salut Bogdan,
              Eram cu masina de servici pentru revizie si am zis sa intreb si pentru masina nevestei Sandero Stepway 0.9 tce , cat ma costa cu tot cu manopera inlocuiltul curelei de accesorii.
              Si eu am ramas mirat, cand mi-a zis cel de la receptie Meridian Nord ca dupa numarul de sasiu(UU15SDAAC50137455 ) sunt 2 curele si nu una.
              Sub capota m-am uitat, si vad doar una, dar puteam eu sa contrazic persoana avizata ?
              Mi-a comunicat ca , cureuna de Ac e 100 si ceva de lei iar cea de accesorii e 530 lei. Restul pana la 830 de lei, manopera.
              O fi si asta de la receptie scolit la aceeasi scoala cu cel care mi-a pus in scurt firele de la senzorul de temperatura AC.
              Doar sunt oameni de reprezentanta nu ?
              Esti bun sa imi spui ce cod de kit curea accesorii sa caut pentru seria mea de sasiu ?
              Banuiesc ca nu e chiar asa greu inlocuitul si nu dureaza mai mult de 40 min nici macar la reprezentanta.
              Sincer daca stiam la ce cuplu sa strang suruburile de la intinzator si role, le schimbam chiar eu.
              Multumesc !

              Comment


              • Mi-a comunicat ca , cureuna de Ac e 100 si ceva de lei iar cea de accesorii e 530 lei. Restul pana la 830 de lei, manopera.
                Nu-s doar curelele, ai si niste role.

                Comment


                • Salut, la UU14SDA1455959171 0.9 E6 aveti idee cate curele sunt?

                  Comment


                  • Schimb ulei + filtre, curea cu accesorii, plcute de frân 1960 Ron. La un 0.9 tce. Mi se pare enorm.

                    Sent from my NX569J using Tapatalk

                    Comment


                    • Cam asta e Renault, masina (mai) ieftina, intretinere scumpa.

                      Comment


                      • Salutare bieti! Stiti cumva care e pretul pentru ITP la meridian? Sau e ok dac fac si in alta parte? Multumesc anticipat! Scuze de offtopic!

                        Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • ITP-ul il poti face la orice statie ITP autorizata de RAR.

                          Comment


                          • am facut eu astazi itp-ul la 0.9...a durat 20 min...si a costat 120 lei (Autoeuropa)

                            Comment


                            • Multumesc! Ma gândeam ca trebuie fcut la ei, in caz ca gasesc ceva in neregula.

                              Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Nu,si in principiu, la o masina relativ noua...nu are ce sa pice. Iar daca faci reviziile calumea...sigur trece de ITP. Poti sa o faci si in colt daca-i autorizat RAR

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google