Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eh, pe mine m-a lasat lantul de distributie la 61.000km. Peste 2 saptamani e programata la schimbare. Aproximativ 3000 lei ma costa distractia

    Comment


    • ....

      O distributie de 0.9 costa 400 lei pana la 3000 ce iti face?
      Banuiesc ca mergi la rerezentanta.

      Comment


      • La reprezentanta, 1500 kit de distribuie, 500 manopera, curea de accesorii(kit-ul e nou, din februarie) si daca mai e nevoie si de altceva...

        Comment


        • Nașpa. Pana și cureaua tine mai mult. I-aș reclama la ANPC pentru reclama mincinoasă.

          Comment


          • Originally posted by bogdan_cj View Post
            Eh, pe mine m-a lasat lantul de distributie la 61.000km. Peste 2 saptamani e programata la schimbare. Aproximativ 3000 lei ma costa distractia
            Nu trebuie sa sara de 2000 ron distractia
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bogdan_cj View Post
              Eh, pe mine m-a lasat lantul de distributie la 61.000km. Peste 2 saptamani e programata la schimbare. Aproximativ 3000 lei ma costa distractia
              in cati ani ai facut km astia si mai ales cu ce tip de ulei?

              Comment


              • Originally posted by bogdan_cj View Post
                La reprezentanta, 1500 kit de distribuie, 500 manopera, curea de accesorii(kit-ul e nou, din februarie) si daca mai e nevoie si de altceva...
                Nu trebuie lasati in pace mai ales ca ai km putini.
                Daca ai toate reviziile facute ca la carte , trebuie sa le faci cel putin o sesizare la vocea clientului.

                Comment


                • Originally posted by bogdan_cj View Post
                  Eh, pe mine m-a lasat lantul de distributie la 61.000km. Peste 2 saptamani e programata la schimbare. Aproximativ 3000 lei ma costa distractia
                  Ce simptome a avut? Astept si eu raspunsul la o intrebare pusa mai sus de un coleg (ref la ce ulei ai folosit).
                  Va rog sa puneti o inregistrare cu un lant picat la Tce. |Cine mai are...domnul Stoicanu sau....
                  Nu am avut pana acum maisni pe lant si sunt tare curios cum se aude acest lant la o dacie cand pica. Am vazut la o skoda...dar sincer sa fiu trebuie sa ai putina ureche pentru a-l auzi. Stiu ca in frana de motor se aude, dar se manifesta si altfel?

                  Comment


                  • E material de calitate slaba la lanț, nu prea influențează uleiul. Când a pus stoicanu un filmuleț, se auzea o bătaie, zornăit. Poate a forțat motorul mult în rampele din Cj. , glumesc, ar fi buna o explicație de la Dacia, ca să spună cauzele.

                    Comment


                    • o explicatie de la reno poate. si defapt mai aveti de asteptat. nu veti vedea. 1.5 dci euro 3 de ce era asa de prost la injectie ?
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Reviziile sunt toate facute conform planului de service(chiar daca mi s-a spus ca nu e necesara schimbarea kit-ului de accesorii sau bujii eu am insistat sa fie schimbate, ca asa apare in planul de service). Ulei s-a folosit Elf 5w30 primele 3 revizii si acum am elf 5w40. Zgomotul, e ca la o masina de cusut, asa il aseaman eu si in frana de motor face destul de urat.

                        Intr-adevar masina vede de mai multe ori 6000rpm in a 3-a si a 4-a si mult mers pe autostrazi prin germania cu viteze de 160, dar nu credeam ca la un asa stil de mers sa am deja probleme cu lantul. Partea trista e ca nu mai am garantie.

                        Comment


                        • ani vechime?
                          Last edited by 77sky; 6 August 2018, 15:10.

                          Comment


                          • Masina e din aprilie 2014(4 ani si cateva luni...nu stiu cata relevanta are).

                            Comment


                            • Mda, dacă exploatezi motorul la condițiile asumate de producator, se duce și mai repede lanțul. Aia din vest, tot asa ori schimba lanțul la 5-60000 km, ca aia au autostrăzi și merg tare.....

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_cj View Post
                                Intr-adevar masina vede de mai multe ori 6000rpm in a 3-a si a 4-a si mult mers pe autostrazi prin germania cu viteze de 160, dar nu credeam ca la un asa stil de mers sa am deja probleme cu lantul. Partea trista e ca nu mai am garantie.
                                Se pare ca mersul in limitare nu prea face bine lantului,vezi si Stoicanu care l-a schimbat de doua ori, probabil tot din aceeasi cauza.Oricum pana acum sunt doar 3 cazuri raportate pe forum de schimbare a lantului la 0,9tce.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google