Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ IonutTM : Sunt aeratoare si sunt identice toate 4, gasesti si pe forum, cod diseara, nu am acces Dialogis momentan.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • uai si eu vreau codu' la aeratoare. Am avut un parfum in sticluta atarnat de unu' din ele si de la caldura s-a topit inelul de crom )).
      sigpic

      Comment


      • Aeratoare echipare E2, cele rotunde cu inel cromat

        aerator 687608041R 10,26e+tva
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Multumesc!
          sigpic

          Comment


          • Multumesc frumos

            Ornamentul de plastic din jurul unitatii audio aveti idee cum se scoate? Am inteles ca are ceva cleme, am incercat cu un card dar nu stiu de unde sa trag, iar pe net toate demontarile de bord sunt pentru logan ph1 si 2

            Dupa ce am reusit sa zgarii aeratoarele cu suportul de tableta pe care l-am prins chiar de gurile de aer, m-am gandit sa renunt la prinderea suportului, si sa prind chiar de mijlocul bordului, undeva sub butonul de deschidere usi si deasupra de player, dar pentru asta ar trebui sa demontez fata de plastic din jurul playerului .....

            Comment


            • Se scote începând cu partea de jos. Trebuie scos cu atenție, se rup cremele de la Ornamentul colorat.
              My Ride sigpic

              Comment


              • editat...

                am sters poza sa nu vada nemtii
                Last edited by bogdan_cr; 13 August 2014, 11:06.

                Comment


                • Stie are PM, anumite poze nu trebuie puse pe forum...
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Multumesc frumos, eu trageam doar de rama exterioara ..... bine ca nu am ramas cu ea in mana, ca ceream un cod si pentru ea

                    Comment


                    • În ultima perioadă îmi tot scârţie cauciucurile când plec de pe loc (adică atunci când demarez mai în forţă!). Să fie de la căldură!? Am mai păţit aşa ceva şi înainte, dar mai rar, acum... din păcate.. destul de des!
                      Cauciucuri, căldură... sau?!?
                      Stimă

                      Comment


                      • In general fenomenul apare de la caldura, insa nu e o regula. Am patit si eu chestia asta anul trecut, anvelopele erau noi. Ma refer strict la cele stock. Am avut stock Continental, am observat ca multe masini au Kormoran. Nu poti avea pretentii la o anvelopa low-cost la temperaturi mari (asfaltul ajunge la 60-70 grade pe vremea asta). Mai e vorba si de gradul de uzura si / sau de imbatranire al anvelopelor
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • Incearca sa pleci in vit. II de pe loc, ai cuplu suficient si sigur asa nu mai poti scritii cauciucurile.

                          Comment


                          • Eu m-am abtinut sa raspund la acesta intrebare dar nu pot su nu ma amuz de ultima solutie cea cu plecatul in tr2.
                            sigpic

                            Comment


                            • De ce sa te amuzi ? E vorba de motoare dizel, cind conduc citeodata un dizel imprumutat decit in a doua pleca de pe loc, are cuplu suficient. Altfel find obisnuit cu benzinar am tendinta sa-l ambalez prea tare si nu-i place la dizel.
                              In tr I dizelul pleaca de pe loc si fara sa apesi acceleratia, pleaca decit ridicind ambreiajul...
                              Ca la camioane, tr I pentru plecat in panta, tr II pentru plecat pe drum drept.

                              Comment


                              • E o tampenie sa compari camioanele cu masinile, cu atat mai mult sa pleci cu a 2-a de pe loc. Chiar nu suntem in stare sa dozam ambreiajul si acceleratia? Parca am vorbi de sute de cai aici.
                                Da, dieselul pleaca din ambreiaj, cu totii stim asta, la fel si benzina, cu mai multa atentie.
                                Dar de ce sa pleci cu a2-a de la semafor, sa incurci circulatia si sa mai faci si masina sa vibreze?
                                E normal sa scartaie rotile daca pleco tare, e f cald afara.
                                La mine da scart si cu a2a cand e asfaltul cald.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google