Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, si eu am intrebat acelasi lucru. Se pare ca directia nu e actionata hidraulic ci electric.

    Comment


    • Si eu aud la un dCi dar doar cu capota deschisă, poate pentru că este mai bine antifonată.

      Comment


      • Direcția e asistată hidraulic cu pompă electrică aka GEPDA

        Țiuitul e specific noilor modele euro6b+, că e de la clapeta de accelerație sau alte componente(GEPDA) nu te interesează - e normal, anumite componente mai rămân alimentate până la 10 minute după oprire
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Loganul meu din 2018 e benzinar , iar zgomotul se aude si din interior(din exterior e mai pronuntat).La un moment dat dupa oprirea motorului el se opreste (inca n-am avut timp sa vad dupa cate minute , dar cel putin un minut dureaza).
          Are cineva benzinar la care se aude zgomotul?
          E o problema de reclamat sau inglobarea de componente electronice e de vina pt asta? ...deci ASA FACE TOATE ?

          Multumim pt lamuriri T0rquemada .(Cand m-am apucat sa scriu postul , postarea ta inca nu era afisata -de asta intrebarea mea apare dupa...)
          Se pare ca e clar : asa face toate
          Last edited by radiantm; 22 October 2018, 22:33. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • O intrebare, in principiu pentru t0rquemada, am vazut ca sunt posesori de 1.0 sce care si-au montat buton si activat functia ECO, banuiesc ca butonul ECO "activeaza/dezactiveaza" alta harta de injectie, exista ECO pe 1.0 sce? sau doar aprinde martorul din bord? Merci

            Comment


            • Dacă are implementată injecia hartă eco, da, dacă nu, cel mult eco dpdv consum electric.

              Care vrea găsește mufa face un scurt mic între negru și firul de orice altă culoare decât albastru și după aprinderea ECO poate face teste
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • salutare,

                a mai patit cineva sa aiba motorul turat la 2000 ture dupa parcare cu schimbatorul la "punctul mort"?

                (sper ca m-am exprimat bine)

                „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                Comment


                • La mine face asa dar în mers cu ambreiajul calcat. Am fost la reprezentanta si cica senzorul MAP e de vina. Acum astept sa vina cel nou, ca deh garantie si se misca treburile mai greu. Daca nu ma insel tot 1.0 Sce ai?

                  Comment


                  • Da, 1.0Sce. Si cum au reactionat cat ai ajuns la reprezentanta cu aceasta problema? sa stiu cum sa pun problema..

                    Multam

                    „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                    Comment


                    • Pai cand am fost la revizia de 1 an cand a pus testerul pe ea pentru resetare service interval, l-am rugat sa faca o scanare completa. Initial a gasit ceva legat de clapeta de acceleratie. Era in fuga cel cu testerul, asa ca a sters eroare a facut initializare si l-a pus pe mecanic sa curete clapeta de acceleratie. Asta a fost acum aproape 3 saptamani.
                      Saptamana trecuta m-am prezentat din nou cu aceleasi simptome, pus tester din nou. Acum cel cu testerul era mai lejer si s-a uitat mai atent. A scos un senzor de la una din parcul lor si a vazut ca nu mi aparea eroarea. Concluzia senzor MAP care ar costa cam 1013 lei. Bine ca deocamdata e pe garantie.

                      Comment


                      • Multumesc pentru ajutor.

                        „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                        Comment


                        • hijack3000 si costic, cati km au masinile?
                          Multumesc.

                          Comment


                          • A mea cam 7200 km

                            Comment


                            • A mea 7000

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • a montat cineva pe logan 2 oglinzi electrice si cu semnalizare....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google