Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu viitor posesor de SL plus 1.0 Sce(astept sa ma sune sa iau masina saptamina aceasta) ,se pierde garantia la activarea CB? Este cineva in IASI serios pentru activare CB?

    Comment


    • Loganu’ 2 FL nu are led/lumina la butonu pentru geamu’ electric dreapta fata?
      Keep walking...

      Comment


      • AL meu are lumina

        Comment


        • Are lumina la toate butoanele pentru geamuri

          Comment


          • Originally posted by Volkus View Post
            Si eu viitor posesor de SL plus 1.0 Sce(astept sa ma sune sa iau masina saptamina aceasta) ,se pierde garantia la activarea CB? Este cineva in IASI serios pentru activare CB?
            Cauta pe userul ciprishor.
            E din Iasi si te poate ajuta/lamuri

            Comment


            • citat:Cauta pe userul ciprishor.
              E din Iasi si te poate ajuta/lamuri


              Ok,am sa iau legatura cu el,multumesc frumos.

              Comment


              • Azi am fost la reprezentanta pt revizia de 1000 km (GPL) si i-am zis celui care a preluat masina sa-mi activeze temperatura apei si daca se poate dezactiva “chitaitul” centurilor.
                In ambele cazuri raspunsul a fost negativ, ca nu se poate...
                S-ar putea rezolva?
                Last edited by Dragos2005; 5 November 2018, 21:38.

                Comment


                • Salut, nu sunt sigur că am nimerit pe topicul care trebuie, încerc totuși, cu scuze dacă trebuia să postez altundeva:

                  Azi trebuia să ridic mașina Logan MCV 1.5DCI, în schimb m-a sunat dealerul să-mi spună că n-a ajuns mașina, iar ca motiv îi apare "fără drept de comercializare", și să sun la Vocea Clientului. Am sunat, acolo o doamnă drăguță mi-a spus că cică ar fi un lot întreg de Logan MCV și unul de Duster, care stau blocate în poarta fabricii că s-a greșit **ceva**, și durează puțin până se verifică / reface hârțogăria. Și că în maxim 48h mă sună să mă anunțe cum evoluează situația și cât mai durează până sosește mașina.

                  A mai pățit cineva? Lăsând la o parte faptul că mai am de așteptat, oare s-o fi greșit ceva în sensul că au un defect mașinile din acele 2 loturi? Sau s-or fi greșit niște acte? Din discuție a reieșit că de papetărie e problema, am întrebat cu subiect și predicat dacă au o problemă mașinile și mi-a zis că nu. Are cineva idee despre ce e vorba, s-au mai auzit astfel de cazuri?

                  Mersi!

                  P.S.: Apropo, mișto forum, am citit multe informații relevante aici, de aceea m-am și înscris, fiind viitor (sper în viitorul apropiat) proprietar de Logan.
                  "Work like a captain, play like a pirate!"

                  Comment


                  • Blocajul vine de la RAR, se tegiverseaza cu omologarea WLTP. Adica productorul nu are dreptul de a comercializa un autoturism neomologat. Cred ca va dura inca cateva zile.

                    Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Tu l-ai ridicat pe al tău? Că am văzut că mai întrebai pe un topic despre livrarea mașinilor cu 1.5 DCI Blue (exact motorul pe care-l am și eu)...
                      "Work like a captain, play like a pirate!"

                      Comment


                      • Nu, tot aceeasi situatie...
                        Last edited by 77sky; 6 November 2018, 22:38.

                        Comment


                        • Va functioneaza bine climatronicul?
                          La mine face caldura doar daca il tin pe rosu, daca reglez temperatura pe 24-25-26 de grd baga aer rece...

                          Comment


                          • Ai tu impresia ca baga rece, un aer la 25-26 de grade tu il simti "rece" la mana. climatronicul aduce temperatura ambientala la 25-26 de grade cat e setata si dupa o mentine. inainte am avut o fabia cu climatic si la fel se manifesta.

                            Comment


                            • la mine functioneaza dar am descoperit ca daca in masina sunt sa zicem 3 grade iar eu setez temperature pe 24, temperature aerului e mai mica decat atunci cand il setez pe rosu. Ventilatorul il controlez mnual pe masura ce se incalzeste motorul:
                              - cand plec de pe loc treapta 0 sau 1
                              - dupa 3 minute cresc pe 2 sau 3.

                              Comment


                              • La 10 grd cat sunt afara, cu climatronicul setat pe 26 este frig in masina, iar pe rosu fac sauna...
                                Cand or sa fie temperaturi negative sau apropiate de 0 o sa fac turturi.
                                Mai am 3 masini cu dublu climatronic in familie si toate fac caldura inclusiv pe 25-26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google