Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, buzunarului.

    Discuri ventilate necesită: discuri+etriere+plăcute "ventilate"

    Pentru ventilate(258x22mm) ai 2 tipuri de etrieri și plăcute. http://www.loganclub.ro/forum/forum/...logan-2/page14

    O alternativă, neomologată, discurile de 280x24mm(MCV II ph2 Stepway) cu etrieri și placuțe aferente
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by jr65 View Post

      ...
      Ce reprezintă pachetul ROU 01 de pe nota de comanda ?
      Sper ca aceasta postare sa iti fie de ajutor http://www.loganclub.ro/forum/forum/...19#post2524119
      Totusi, la mine masina a venit cu 4 difuzoare.

      Comment


      • Gluma-ta-ta. In nici un caz nu este de ajutor. La aceeași întrebare am primit răspuns că sunt covorașele. Nu e mare filosofie, e o mașină destinata pt o anume piata și atunci e configurată și dotată corespunzător. Clima, infrastructura, veniturile și cultură, diferite. Manualul de utilizare in limba romana, pachet legislativ după legea țării, etc. Dar prețul cu care se poate vinde mașina cred că e argumentul suprem. In Anglia 9900E pe Dacia poate fi atractiv, la noi abia 7900 ar fi. Și atunci diferența de bani se va regăsi pe la anumite componente. Va închipuiți că și englezii scriu pe forum despre trepidații la ambreiaj, despre loturi slabe de catalizatoare ...?

        Comment


        • Greșit, ROU01 nu e nici roată de rezervă(RSNORM) nici radio CD(RAD28C), nici pachet legislativ(TLROU)
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Acela a fost raspunsul din partea consultantului de la vocea clientului desi eu cred ca reprezinta ceva legat de pachetul legislativ.
            Acum am vazut raspunsul lui t0rquemada. Acum m-am convins ca cei care lucreaza la vocea clientului nu detin informatii exacte. Exact asa s-a intamplat si cand am sunat sa intreb despre data livrarii. Masina era deja in curtea dealer-ului desi consultantul mi-a spus ca inca nu a intrat in productie.
            Last edited by albumarian; 14 December 2018, 10:25.

            Comment


            • Misterul continua...oare ce e ROU01? Parca stabiliseram ca e camera recul.

              Comment


              • Nu este camera de recul. Si eu am ROU01 pe factura si nu am camera am doar senzori. Bănuiala mea este că ar fi ca cei care au Media Nav au doar harta României....

                Comment


                • Si eu am ROU01 pe factura dar masina nu este cu MediaNav. Deci pica si aceasta varianta.

                  Comment


                  • ROU01 ar putea însemna o optiune strict pentru ROmania(Roumanie) și singura care îmi trece prin cap e struțocămila trusă+stingător+2triunghiuri + set presuri
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Avand in vedere cele spuse în ultimele cateva posturi ultima varianta privind combinatia de kit legislativ si setul de presuri rămâne cea mai plauzibilă pana acum careia i s-a atribuit acest cod (ROU01)pe care nici cei de la Vocea Clientului nu-l stiu

                      Comment


                      • In acest caz nu ar fi trebuit oare sa apara undeva la Accesorii si nu ca enumerare la Optionale?
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 1 photos.

                        Comment


                        • Întrebare intrebatoare... sau poate nu este încadrat corect la opționale. Ramane încă o enigmă dacă nici vocea clientului nu stie exact ce reprezintă

                          Comment


                          • Corect gabrieln1960 si s-a mai discutat pe tema asta, s-a tot dat cu presupusul. Si eu tot asa am pe factura. Astea au fost optionalele iar suma coincide. Accesoriile sunt altceva.

                            Comment


                            • Or fi și aceste accesorii. Dar nu spusei că la mine 1.0 sce și evident ROU01 am discuri pline. Iar în specificatiile Dacia pt alte tari e cu discuri ventilate ? Pe factura lor sigur nu scrie ROU (poate PL01 de ex)
                              Tot așa s-a mai spus aici pe forum că pentru țările nordice și reci, vine cu conducte pentru încălzire locuri spate, parbriz încălzit.
                              ​​​​​​Sunt configurații adaptate la piata de desfacere, care are caracteristici diferite de la tara la tara (repet): clima, infrastructura, venituri, cultură (de șoferi) , legislație, etc.

                              Comment


                              • Bine, cum am spus si data trecuta, mai putin ma intereseaza ce inseamna acest ROU1. Am platit aceasta masina cu doua optionale si accesoriile de rigoare. Am primit-o conform specificatiilor si cu toate dotarile. Desi daca as fi putut as fi optat pentru cea pentru Rusia (un pitic al meu). La fel nu ma intereseaza unde a fost fabricata, desi a fost o discutie si pe tema asta.
                                Mai important este ca sunt multumit de achizitie. Si chiar ma bucur de masina asta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google