Dacia Logan sedan de la A la Z

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    revizii logan

    [
    LEFT]pt neinitiati ca mine imi permit sa postez aici un material privitor la revizii logan,am citit ca multi nu stiu ce se face la aceste revizii si platesc o gramada de bani pe la service.sfatul meu ,e bine sa ai un prieten mecanic bun(fa-ti daca nu ai si cultiva-l)si inainte sa te duci cu masina in service pune-l sa-ti faca o diagnosticare la rece,sa stii cum stai inainte de a da banii.mi se pare absurd sa dai aproape 3mil pt prima revizie cand nu schimbi decat uleiul si fitrul aferent,in rest doar se face control adica platesti manopera+tva pt verificare nivel lichid de racire de exemplu ,pai asta o faci si tu cu ochii tai ,e un borcan transparent cu indicator de nivel,s.a.m.d.
    [/LEFT][ATTACH]10Revizii_periodice_LOGAN.pdf0558[/ATTACH]

    Comment


    • #47
      Thread-urile pe forum au inceput sa fie din Kafka...
      In thread-ul asta andrei da in februarie un link la altul inchis si expirat din noiembrie 2008...In fine nu asta era subiectul...
      Subiectul era ca am gasit frunzarind pe net manualul de reparatie pentru Logan in germana, de data asta nu de furat, ci de cumparat de pe amazon.
      Deci: http://www.amazon.de/dp/3716821039?t...9WC8RY0CYAGC4&

      Comment


      • #48
        Daca nu mai este deschis un thread nou pe aceasta tema, iata ce am gasit frunzarind Internetul:http://www.***********/noutati-auto-...ctavia-4725247
        Sa se apuce alde mister Renault sa faca o Dacia Sedan pe "schelet" Megane 2? Din cele 2 poze cam asa arata. Tot aici am gasit 45 poze cu Duster.
        P.S.Daca mai exista tema, sa sterga cineva postul.
        Last edited by Gusi; 9 August 2009, 18:07.
        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

        Comment


        • #49
          nu pot sa descarc gresesc la ceva

          Comment


          • #50
            De ce nu mai pot sa descarc manualul?
            Logan laureat 1.2

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google