TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate pt ca fabrica a cerut un pret si o caliatate, iar producatorul a scazut calitatea fata de ce vinde el pt a se incadra la cerinta ? Fara suparare [emoji847]

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Initial eram hotarat sa pun ventilate si sa schimb automat si etrierii doar pentru ca "se poate", dar cred ca m-am razgandit....prea multa bataie de cap pentru o masina de 11 ani...costa piesele adunate mai mult decat as scoate pe ea
      Voi merge cu cele pline, dar mai astept sa vad ce zice lumea p-aci...ATE+Ferodo pare sa fie o combinatie laudata si nu ft scumpa.

      Comment


      • discuri pline,neventilate?

        Salutare
        Dupa 13 ani si 120k a venit vremea sa schimb si eu discurile pe fata,placutele le-am schimbat la 60k
        Ce fel de discuri sunt la loganul din 2005?pline si neventialte,de 259?eu asa zic ca ar fi ,rog pe cei care lea-au schimbat sa-mi spuna,ca sa stiu ce comand
        Cu multumiri

        Comment


        • Din experiență proprie, îți recomand discuri de frână pline, diametrul 259 mm, de origine și plăcuțe frână Ferodo Premier (FDB 1781). Ve fi mulțumit!

          Comment


          • Originally posted by auriculum View Post
            Salutare
            Dupa 13 ani si 120k a venit vremea sa schimb si eu discurile pe fata,placutele le-am schimbat la 60k
            Ce fel de discuri sunt la loganul din 2005?pline si neventialte,de 259?eu asa zic ca ar fi ,rog pe cei care lea-au schimbat sa-mi spuna,ca sa stiu ce comand
            Cu multumiri
            ideal e sa schimbi si placutele cand schimbi discurile, altfel placutele vechi vor strica discurile. adica le vor imprima aceleasi santuri ca pe discurile vechi.

            Comment


            • Salut!
              Ce parere aveti despre discurile premier? sunt bune de ceva? faci treaba cu ele vreo 50 k km?

              Comment


              • Amirale, dacă te referi la discurile de frână Ferodo, gama Premier „împerecheate„ cu plăcuțe (de frână) Ferodo Premier, ținta propusă de aprox 50.000 km este mai mult decât rezonabilă, ținând cont că discurile se schimbă de obicei după al doilea set de plăcuțe. Dar, bineînțeles că asta nu e o regulă. Cel mai important, in opinia mea, este stilul de condus al celui care se așează pe scaunul șoferului. Un condus non agresiv, moderat, și folosind plăcuțe adecvate, nu uzează excesiv discurile. Personal, am atins cota minimă dată de fabricant, undeva in jurul a 90.000km.

                Comment


                • cred ca se refera la premiere classe sunt niste piese distribuite de conex... inca ok

                  Comment


                  • Discurile Premiere sunt bune pentru pretul lor. Treaba e sa isi si mentina macar calitatea actuala. Pentru necunoscatori, asa cum a spus si sorin1983 vorbim de alt producator nu de Ferodo premiere.
                    Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                    Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                    Comment


                    • www.brakebook.com.

                      Se pot alege/ cauta TEXTAR și pagid

                      Și discuri și plăcuțe de frână

                      „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google