MCV-isti........

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mulțumesc frumos. Am să pun în curând și jantele de aluminiu pe 16 și atunci va arăta mult mai bine.

    Comment


    • Si ai renuntat tu la siguranta Air Bag-ului ca sa pui panarama aia de volan?? Mare greseala ai facut. In rest masina arata super.
      Last edited by MihaitzaMCV; 4 March 2012, 10:19.

      Comment


      • @ThunderRa: pune-i o folie pe geamuri si o sa fie si mai belea;) in rest e frumos...imi plac scaunele..de unde le-ai luat si cat te-au costat?
        Last edited by MihaitzaMCV; 4 March 2012, 10:19.

        Comment


        • Panarama aia de volan este un volan original Renault Sport produs de Sabelt și pus la Dieppe pe mașinile care ies de acolo. Poate ție nu-ți spune nimic. Folosește Google. Mașina asta nu este cea pe care o folosesc zi de zi și din cauza asta îmi permit să-i scot airbag-ul. În plus, cred că dai prea mare importanță unei pungi de aer care oricum te scoate numai din accidente ușoare. Port centura când conduc mașina asta. Dacă ar fi să scoatem din circulație toate mașinile care nu au air-bag sau cele care nu și-au mai verificat air-bag-ul și acum e nefuncțional fără să știe conducătorul auto, cred că am scăpa de 80% din mașinile de pe Terra. Nu mai spun de cei care au air-bag-uri în scaune și sunt destul de cretini să-și pună huse... Scaunele au costat 900 cu tot cu bancheta spate și sunt luate de la Materom. Merci de aprecieri. Folia urmează când se mai încălzește afară.
          Last edited by ThunderRa; 4 March 2012, 00:10.

          Comment


          • Nu trebuie sa sari in sus. Omul si-a expus parerea. Si mi-o expun si eu. Chiar nu da bine un volan sport pe ce ai tu, scaune elegante din piele cu cotiera si volan sport?
            sigpic
            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

            Comment


            • Scaunele sunt sport și ele. Dacă vroiam scaune elegante puneam de Mercedes. Poziția este acum mult mai joasă (reglabilă, ce-i drept), mai joasă chiar decât la Megane-ul din dotare. Scaunele sunt chiar sportive. Volanul stă acolo pentru că am nevoie de un volan cu diametrul mic, cotiera stă pentru că m-am obișnuit să conduc cu cotieră. Oricum e aiurea să te acuze cineva că ai anulat un air-bag dar să nu bage de seamă că și-a anulat el două. Paiul din ochiul altora, nu bârna din ochiul propriu... specific românesc, nu?
              Last edited by ThunderRa; 4 March 2012, 00:23.

              Comment


              • Am inteles.. te invit pe thread la my ride la sectiunea logan MCV sa iti prezinti masina si sa ne ti la curent cu ce modificari mai ai de gand.
                sigpic
                Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                Comment


                • Merci, aștept să termin modificările la motor și suspensie și am să fac un thread. Deocamdată e "under construction".

                  Comment


                  • @ThunderRa - iti apreciez masina , ptr ca e ingrijita , e frumoasa , dar sincer interiorul nu prea imi place nici mie , nu cred ca se potriveste stilului masinii .. DAR asta nu inseamna ca nu-ti apreciez masina sau ca am ceva cu tine .. invata sa accepti feedback`urile pozitive si negative aduse masinii .. Ptr ca suntem oameni avem gusturi diferite , iar unii poate nu o sa le placa tot ce faci tu .. oricum cel mai important lucru e sa iti placa tie .

                    Comment


                    • Merci Mihai. De gustibus... Dacă ai ști la ce folosesc mașina ai înțelege și nevoia unui volan cu diametru mic. Iar dacă ai conduce MCV-ul meu, s-ar putea să vrei și tu un astfel de volan, centurile mele, scaunele, schimbătorul, etc. Transformarea este foarte mare, în special din cauza poziției extrem de joase și a repoziționării volanului. Asta nu e mașina mea de zi cu zi. Pentru asta am un Megane și soția mea un Sandero. Rămân la părerea că nu am de ce să-i explic unuia care și-a anulat 2 airbag-uri din prostie de ce mi-am anulat eu unul. Repet, paiul din ochiul altuia, nu bârna din ochiul propriu...
                      Last edited by ThunderRa; 4 March 2012, 12:41.

                      Comment


                      • Sunt total de acord cu tine .. din punctul meu de vedere cu cateva ajustari la interior .. ar putea fi chiar foarte frumos .
                        Oricum multa bafta in ce ti-ai propus si te asteptam la "My Ride" sa cunoastem masina mai bine .

                        Comment


                        • Mihai, am să-i fac topic doar după ce termin cu motorul. Nu de alta, dar vreau să am ce spune. Merci.

                          Comment


                          • Sunt sigur ca si acum ai ce prezenta , dar cand consideri ca esti pregatit sunt sigur ca o sa vii cu ceva special .

                            Comment


                            • Dacă-mi iese... By the way, știți careva o firmă serioasă care să pună un compresor pe un 1.6 16v?

                              Comment


                              • MCV Laureate 1,5 dci 85 hp 5 locuri, alb, 2008 ,85000km B - 501 - COM
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google