MCV-isti........

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si eu am un MCV din 2006, motor 1,6 si sunt foarte multumit dupa ce am instalat GPL-ul

    Comment


    • sal ma bag si eu aici - cu mcv 0.9 turbo gpl an 2017

      Comment


      • Mcv gpl

        Eu am un MCV Laureate 1.6 16v 7 locuri din 2009.
        I-am pus imediat instalație GPL Lovato, am cu ea peste 65.000 km.
        Pentru când o să cadă (că mai repede nu renunț la ea) mă uit cu interes la noul MCV Stepway 0.9.
        Ar mai fi varianta Lodgy Stepway, dar e mai grea și din ce-nțeleg nu prea știe lumea să pună gaz pe 1.2 TCe.
        Colegul cu 0.9 cu GPL din 2017, ce consumuri ai? A mea de exemplu ia pe gaz între 8 afară și 11 oraș.

        Comment


        • @Kavarnap,stii ca pe gaz 1.2Tce consuma in acelasi timp 80% gaz,20%benzina..?Eu as alege 1.6 mpi..Oricum Lodgy o sa dispara cat de curand.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Variante

            Am zis de lodgy ca variantă, deși 1.2 TCe având injecție directă.....treaba se complică la GPL, știu.
            Iar 1.6 e potrivit la limită pentru MCV 1, Lodgy e mai grea și mai puțin aerodinamică.
            Înclin să cred că e mult mai potrivit un MCV Stepway 0.9, chit că e mai mic și nu are 7 locuri. Oricum, eu mă uit în avans ca atunci când o fi să nu stau pe gânduri și să știu ce am de căutat.

            Comment


            • Salutare tuturor si bine v-am gasit !
              Iarna a venit cu o noua jucarie pentru oameni mari.
              Dupa foarte multi ani si multe amintiri superbe din copilarie, cu un break 1300 din 1980, ne-am hotarat sa trecem la noua dacie Logan MCV (tot break), Seria Limitata Plus, motor 0.9 Tce.
              Masina e foarte frumoasa si in fiecare zi descoperim lucruri noi la ea.
              Mai jos, cateva poze - cu vechea si noua dacie.
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 4 photos.

              Comment


              • Salutare MCV-isti !

                Am fost certat ca nu am activitate...
                Pai daca nu se strica nimic la masinile astea

                Dupa 12 ani de LOGAN 1,6 / 90CP fara niciun defect major am ramas fidel marcii asteia.

                De un an (noiembrie 2017) am un MCV 0,9 Tce cu care ma impac foarte bine.
                Cel mai greu a fost sa ma obisnuiesc cu acceleratia (am "smucit-o" cateva luni bune tot cautand cum sa ma comport cu ea).
                Comparativ cu precedenta, portbagajul mai mare si acceleratia mai vioaie sunt preferatele mele.

                Va urez sarbatori fericite alaturi de cei dragi (am inclus si MCV-ul...) si un An Nou cu sanatate si numai bucurii !

                Comment


                • Am facut aproape 1400 km.
                  Am mers si pe autostrada (max 130 km/h - rodaj) si pe serpentine, imi place cum trage la deal, are cuplu bun motorasul turbo
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 5 photos.

                  Comment


                  • Salutare,o sa fiu un prospat posesor din primavara a unui Logan MCV Prestige Plus TCe 90,astept programul rabla......sper sa nu fiu dezamagit,vin dupa un Ford Mondeo Brake TDCI din 2001,am fost super incantat de el,ma servit din 2007 pana in prezent.Astep pareri de la voi despre noua achizitie,multumesc.

                    Comment


                    • Salutare,

                      Proaspat posesor de MCV SL Plus (cu GPL din fabrica). Am dat la schimb o buburuza (Chevrolet Spark de 1 L) care m-a servit aproape 3 ani. Momentan am aproximativ 350km (am luat-o luni, pe 27.05.2019).
                      Attached Files
                      Last edited by 77sky; 30 May 2019, 20:15.

                      Comment


                      • Salutare tuturor si bine v-am gasit!

                        Proaspat posesor( inceput luna mai 2019) de: Logan MCV Stepway Prestige 1.5 Blue dCi 95_2018.
                        -Cod motor: K9KU872
                        -culoare BLEU COSMOS: TERPR
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 2 photos.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google