Intrebari/Raspunsuri diverse la MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by prae2orian View Post
    As vrea si eu sa aflu cu ce discuri de frana vine echipat MCV-ul din fabrica... E un Laureate 1.6 16v. Am dat roata jos si desi am doar 41.000 km discurile sunt foarte ruginite. Se vede doar inscriptia cu MIN 19.8 mm si ceva ce ar semana cu un logo...un fel de romb dar pus culcat, in lungul discului, iar in el se vede parca un grupaj de trei litere, din care cea din mijloc pare sa fie un Y sau M...ce marca poate fi? De uzat nu e foarte uzat, nici el nici placutele, insa m-am speriat cand am vazut cat e de ruginit. Placutele de frana sunt ATE.
    Am 193 de mii de km la bord. Discurile de frână le-am schimbat anul trecut, la 170 de mii; rugina este ceva normal, nu te îngrijora. Un sfat pentru momentul când vor trebui schimbate discurile: trebuie creat spaţiu cu un polizor la etriere. Cu discuri originale, fără intervenţia salutară a unui meseriaş ce se mai confruntase cu această problemă, ne-am fi uitat mult şi bine şi nu ne-am fi prins de şmecherie. Aceeaşi problemă am avut-o şi cu toba de eşapament: nu se potriveşte la prindere cu ceea ce este montat din fabrică.

    Comment


    • Ce motor sa aleg

      Buna ziua. Apelez la voi pe acest forum fiindca sunt f nehotarat. Ideea este ca vreau sa achizitionez un mcv nou si nu stiu ce motorizare este cea mai recomandata pt a-l folosi la taxi. Astept parerile dumneavoastra. Multumesc mult

      Comment


      • 0.9Tce..cam asta.Cu GPL.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Buna ziua,
          Detin un Logan MCV2 din 2015 si din pacate am reusit sa rup ornamentul haion, ma intereseaza daca ma poate ajuta cineva cu citeva sfaturi legate de demontarea panoului haion, vreau sa-mi schimb singur acest ornament( cei de la service Dacia mi-au cerut 600 ron cu tot cu piesa ).
          Multumesc anticipat !
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 1 photos.

          Comment


          • Vorbeste cu Planetara pentru piesa
            https://www.loganclub.ro/forum/forum...igine-pt-logan
            "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

            Comment


            • Mutumesc pentru raspuns insa si citeva indicatii legate de demontarea panoului de la haion mi-ar fi de un real ajutor.

              Comment


              • S-au sters marcajele + - RES O de pa butoanele de pe pe volan.
                Stie cineva sursa de colante / stckere ? Pe Olx am gasit doar pt BMV

                Drumuri bune la toata lumea.... buna

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google