Un nou motor diesel pe MCV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un nou motor diesel pe MCV

    Începând de astăzi, 3 iulie, modelul Dacia Logan MCV poate fi comandat în întreaga reţea autorizată Dacia, într-o nouă variantă de motorizare diesel, mai puternică decât cea actuală.

    Astfel, versiunile Logan MCV Préférence şi Lauréate (în configuraţie cu 5 şi 7 locuri) vor beneficia de un propulsor 1.5 dCi care furnizează 85CP. Noul motor asigură performanţe dinamice sporite şi un consum extrem de avantajos.

    Dacia Logan MCV echipată cu motorul 1.5 dCi 85CP are un consum de 5,2 l/100km în ciclu mixt şi emisii de CO2 reduse, de 137 g/km. Motorul 1.5 dCi 85 CP afişează un cuplu maxim de 200 Nm, la 1900 tr/min.

    Preţurile noilor versiuni Logan MCV 1.5 dCi 85CP variază între 10.850 şi 12.050 euro (cu TVA inclus).

    Toate vehiculele din gama Dacia Logan respectă exigenţele reglementărilor Euro 4.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    Incet incet vor ajunge la 100CP cu 1,5 dci-ul. Si daca il pun si pe berlina cred ca se vor oftica cei ce au deja Logane Diesel cu 65 si 70 CP. (eu cel putin m-as oftica )
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #3
      probabil ca asta inseamna dezvoltarea unui motor,a crescut puterea dar s-a mentinut norma de poluare.
      consumul e putin mai mare si emisia de CO2 dar cuplu a crescut bine si la o turatie sensibil mai mica.

      Comment


      • #4
        Asta nu e un motor nou ci este cel de 70 CP cu un alt soft si cu turbina cu geometrie variabila, intercooler si alt tip de injectoare.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          e motorul de pe clio simbol.....oricum ar fi fain daca l-ar pune si pe berlina

          Comment


          • #6
            Originally posted by dogy_10
            e motorul de pe clio simbol.....oricum ar fi fain daca l-ar pune si pe berlina
            Eu zic ca e cel depe megane 2 , cel depe symbol are doar 80cp..

            Comment


            • #7
              este si pe symbol d-ala......oricum e acelasi motor cu setari diferite

              Comment


              • #8
                Renault clio symbol fidji-1.5dci 80cp-informatie de pe site-ul www.renault.ro
                reault megane 2 sedan 1.5dci-85cp,100, 1o5cp dar oricum doar n-o sa ne certam pe tema asta, nu?

                Scuze pt. postarea succesiva...a fost fara intentie dar a cazut netul intre timp si nu mi-am dat seama ca a intrat si mesajul anterior.
                Last edited by danstelian2003; 4 July 2007, 16:06.

                Comment


                • #9
                  Daca il baga si pe berlina , m-as combina la unu d`asta( cu un cip stage3) si un intercooler de 320d si sigur va da fum (si la propriu si la figurat) unui Prestige
                  Last edited by Cristi_Xp; 5 July 2007, 00:07.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Io am impresia ca motoru 1,5dci de 85cp va fi disponibil pe berlina doar pe versiunea Prestige.
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #11
                      S-ar putea sa apara pentru versiunile Preference si Laureate.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Incet incet avanseaza si Daciuta noastra. Este pe drumul cel bun.
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • #13
                          Suna interesanta oferta si de curand am reusit sa-mi conving consoarta sa vand bestia rosie de 1.4, al carei singur defect este ca nu are a.c(asta e major si nu e vina masinii ci a mea ca m-am zgarcit degeaba),urmand ca in viitorul apropriat sa achizitionez un MCV(1.5 85cp).
                          Acuma, interesant ar fi de aflat daca se asteapta mult de la depunerea comenzii si pana la onorarea ei si daca da , cam ce perioada...daca aveti vreo idee...?
                          Sau ar fi trebuit sa postez asta la diverse?
                          daca da, scuze ...nu mai fac!
                          Last edited by danstelian2003; 11 July 2007, 21:39.

                          Comment


                          • #14
                            Pai se asteapta in jur de o luna, depinde si ce optionale pui pe ea, culoarea aleasa precum si motorizarea aleasa sau nivelul de echipare. Oricum nu cred sa dureze asteptarea mai mult de o luna.
                            PS: Nu iti mai cere scuze, ai postat bine.;)
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Daca fac dci-ul 1.5 de 100 CP (de serie ma refer) Accentul (diesel) o sa aiba un concurent serios.
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google