Probleme Inchidere Centralizata Sau Partea Electrica????

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Inchidere Centralizata Sau Partea Electrica????

    Salut! am si eu o problema legata de inchiderea centralizata! aseara cand am inchis masina din butonul de pe cheie am vazut cum se aprind toate becurile din bord odata cu semnalizarire,inclusiv acele de la turometru, chilometraj se ridicau pana si becurile la gpl(care ramaneau aprinse cam 5 sec)! daca deschideam usa de la sofer si nu se mai aprindeau semnalizarire era totul ok! mentionez k gpl a fost montat in urma cu 2 zile sa se intample asta

  • #2
    Asa face si a mea, nu este intocmai o problema, asa functioneaza inchiderea centralizata pe logan.

    Comment


    • #3
      Originally posted by iubitzell cr View Post
      Salut! am si eu o problema legata de inchiderea centralizata! aseara cand am inchis masina din butonul de pe cheie am vazut cum se aprind toate becurile din bord odata cu semnalizarire,inclusiv acele de la turometru, chilometraj se ridicau pana si becurile la gpl(care ramaneau aprinse cam 5 sec)! daca deschideam usa de la sofer si nu se mai aprindeau semnalizarire era totul ok! mentionez k gpl a fost montat in urma cu 2 zile sa se intample asta
      ai umblat pe la instalatia electrica ?ca din senin asa nu face ;;.din cheie se aprind numai avariile cand incui/descui
      zici ca inainte de a monta gpl tot asa facea?si dupa ce montasi gpl tot asa face

      @florinel92---copilu nu asa e normal sa faca ,ai o problema la masina si tu daca asa face''' se aprind numai avariile cand incui/descui din cheie''

      Comment


      • #4
        Cei care ti-au montat gpl-ul au legat gresit ceva fire. Se aprind odata cu semnalizarile si becurile de pozitie si bordul, etc.
        Cand semnalizezi stanga sau dreapta nu face la fel?
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          in bord se aprind doar avariile si se stinge/aprinde lumina inauntru cand incui masina.atat
          "light up the darkness" Bob Marley

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google