HELP ! Am Bagat Motorina In 1.6 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    ceva nasol.Cum poti pune motorina in loc de benzina nu stiu,nu iti vine nimic pe la nari cand scoti pistolul?
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • #47
      Era din canistra...
      Vreau sa stiu ce s-a bulit ca acum a dus-o la service si nu stiu inca nici o veste !
      sigpic
      Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

      Comment


      • #48
        Eu cand alimentez nici nu ii mai zic ce sa bage,spun doar de cati bani.Odata nenea ala de la benzinarie ma intreabae 50 ron dar ce bag?Pai nu iti dai fratioare seama numai dupa sunetul motorului ca e benzinar?
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #49
          Na, ne ducem in extreme...vreau un raspuns concis . Merci !
          sigpic
          Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

          Comment


          • #50
            In general mai nimic,daca ai noroc,iti curata instalatia si ar trebui sa mearga.
            "light up the darkness" Bob Marley

            Comment


            • #51
              Un pret ceva ? Am inteles doar 60 de lei !
              sigpic
              Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

              Comment


              • #52
                Daca te pricepi putin o poti face si singur,nu stiu un pret
                "light up the darkness" Bob Marley

                Comment


                • #53
                  Va avea de suferit catalizatorul ca s-a aprins martorul vietii ! ~X(
                  sigpic
                  Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                  Comment


                  • #54
                    Depinde cat ai mers pana s-a oprit dar inclin sa cred ca nu.Motorului nu prea ii face bine combinatia asta
                    "light up the darkness" Bob Marley

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by ionut.stavar View Post
                      Eu cand alimentez nici nu ii mai zic ce sa bage,spun doar de cati bani.Odata nenea ala de la benzinarie ma intreabae 50 ron dar ce bag?Pai nu iti dai fratioare seama numai dupa sunetul motorului ca e benzinar?
                      Sunt şi dieseluri care la relanti sunt foarte silenţioase, japonezele de obicei. Nu a vrut omul sa rişte...
                      http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                      Comment


                      • #56
                        S-a aprins catalizatorul pentru ca a scapat combustibil incomplet ars pe evacuare
                        "light up the darkness" Bob Marley

                        Comment


                        • #57
                          Bine merci pentru sfaturi ! O zi buna baieti !
                          sigpic
                          Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                          Comment


                          • #58
                            Adevarul e ca ala care lucreaza la benzinarie are masteratul dat in alimentat autoturisme. N-are cum sa confunde un motor diesel cu un benzinar. De cum s-a cuplat cu pistoletul la gaurica iti poate spune cati km are masina, cat ulei are in baie, cati proprietari a avut masina, deci nu prea are cum sa greseasca. Dar nah, mai sunt si unii care habar n-au de capul lor...
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • #59
                              ionescu liviu scrie ce combustibil prefera masina ta si pe capacul de la rezervor pe interior.Dar la o dacie iti dai seama pe ce este si dupa zgomotul motorului

                              Domnule vitriol posibil nu avea masterat nici de clasa 1 si nu stia ce dracu inseamna eticheta aia cu e95,98
                              Last edited by john Q; 14 June 2012, 11:25. Reason: Automerged Doublepost
                              "light up the darkness" Bob Marley

                              Comment


                              • #60
                                Și eu am un Logan 16v de aproape 4 ani. Nu i-am băgat decât Carera 100, de vreo 2 ori 99+ și o dată Alto 101. Pot să vă spun că merge perfect și am consum de aprox. 6l/100. A făcut Transfăgărășanul, Transalpina...etc. și a mers perfect.
                                Nu vă uitați că este mai scumpă benzina, că economisiți la consum.
                                Este diferență între 99+ și Carera 100.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google