Lipsa Putere Laureate 1.6 16V Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    eu am E5 1.6 16V, de motor sunt multumit insa de cutie nu prea, ca e cam ciudat etajata. oricum, aceasta cutie de viteze e potrivita la munte: urcusuri si coborasuri.
    motorul trage bine insa nu e performanta performantelor. e un raport cp/greutate bun...
    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

    Comment


    • #77
      La loganul meu din '98 simteam cateodata pierderi de putere si le vedeam mai des atunci cand foloseam benzina de '95.
      Acum 2-3 saptamani am verificat bujiile si fiselele, le-am strans la cuplu si dupa "reset" am remarcat ca masina merge foarte bine.
      Nu mai resimteam acea pierdere de putere.

      Nu stiu sa interpretez aceasta simptoma. Aveti idee de la ce poate fi ?

      Comment


      • #78
        Tu ai avut pile la uzina de l.ai cumparat in 98 ?

        Comment


        • #79
          Originally posted by logan1616v View Post
          La loganul meu din '98 simteam cateodata pierderi de putere si le vedeam mai des atunci cand foloseam benzina de '95.
          Stimate Domn, cred că aţi încurcat un pic anii!

          Comment


          • #80
            Daca e din '98.....n-ai Logan!
            2) Nu schimba toata ziua-buna-ziua benzina. 95,98 Efix de Rompetrol sau Standard de Petrom ,etc, etc...motorul simte si isi tot schimaba parametrii de functionare. Iar tu simti cum el se chinuie sa se tot adapteze schimbarilor.
            Last edited by CeDeBe-L; 6 April 2014, 21:52.

            Comment


            • #81
              Masina este din 2008.
              Benzina este doar cea scumpa de la OMV. Exceptii se fac la drumurile lungi, atunci cand trebuie sa pun altceva, pentru ca nu gasesc statii OMV.
              Masina nu are modificari, reviziile sunt facute la reprezentanta, la zi, nu se merge subturat, etc.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google