De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tedugoromania View Post
    Alto 55 chiar merită?
    Am văzut că e o diferență cam de 20 bani între ce bag eu MOL și Alto 55 mă gândesc să o încerc.
    Având în vedere că, cel puțin teoretic, este o motorină mai bună scade cumva consumul?
    acum in galati eu am consum normal 6.5-6.7 si daca sunt mai grabit 7.2-7.5; dar nu agent vanzari;
    fata de efix este cam 0.3-0.5 l la suta economie, mol n-am pus decat de 2 ori ca sa-ti zic eu cum sta treaba.
    fa un plin, si cred ca o sa fii multummit, eventual pune in bidon ca sa vezi ca n-are pic de apa, gunoaie.
    eu alimentez de la aceeasi benzinarie aproape tot timpul.
    sa ne spui parerile tale dupa

    am uitat sa mentionez, schimb 2500 3000, si folosesc frana de motor cand am ocazia, adik la vale, dupa aia daca trebe sa accelerez, retrogradez

    Comment


    • Știe cineva de ce pe sit-ul Rompetrol nu se vorbește nimic de ALTO 55( nici de 101)?
      Unde pot găsi o fișă tehnică a acestui produs?
      Cineva din Timișoara: unde găsesc o benzinărie bună Rompetrol cu alto 55?
      Last edited by tedugoromania; 26 April 2010, 21:19.

      Comment


      • Originally posted by tedugoromania View Post
        Știe cineva de ce pe sit-ul Rompetrol nu se vorbește nimic de ALTO 55( nici de 101)?
        Unde pot găsi o fișă tehnică a acestui produs?
        Cineva din Timișoara: unde găsesc o benzinărie bună Rompetrol cu alto 55?
        cauta aici



        Timisoara 1 Timisoara Timis Str. Divizia 9 Cavalerie nr. 68, 300093 Timisoara 2 Timisoara Timis Bd. Eroilor de la Tisa nr. 30A, 300562 Timisoara 3 Timisoara Timis Bd. Iosif Bulbuca FN,

        Comment


        • Mersi pentru promtitudine!
          La primul plin o să o încerc.

          Comment


          • Originally posted by vllad View Post
            cred ca o sa fii multummit, eventual pune in bidon ca sa vezi ca n-are pic de apa, gunoaie.
            eu alimentez de la aceeasi benzinarie aproape tot timpul.
            Pai nici la Petrom nu are apa sau gunoaie care sa se lase la fund dar cum spuneam mai sus dupa o saptamana au aparut niste "chestii" pe acolo care pluteau linistite.
            Stiu ca e un pic exagerat testul facut de mine, dar...... auzisem ca injectoarele sunt sensibile si la impuritati de ordinul micronilor

            Comment


            • Tot ce inseamna DCI se presupune ca ai nevoie de un carburant de calitate foarte mare. Nu este cazul in Romania!!! Ati bagat de seama din posturile unor colegi de mai sus ca la unele statii PECO indiferent de firma SE RENUNTA LA FILTRELE DE LA POMPE!!!! DE CE??? Datorita calitatii motorinei. Eu am constatat-o singur!! Iar balariile alea cu daca alimentezi de la bidon sunt egal cu ZERO!! Ai probleme cu adevarat atunci cind iei la bidon de la cineva care e disperat cu adevarat si iti prepara motorina! Altfel toata motorina e din PECO cu mai mult sau mai putina mizeria sau apa!! M-am saturat de subiectul asta cu atit mai mult cu cit l-am studiat suficient!! CONCLUZIA??? Daca ai o motorina de o puritate undeva la 95% ai un DCI care te va "purta" la sute de mii de kilometrii! Daca nu!! Reparam!!Tot aud pe unii ca cei care au probleme cu injectoarele sunt cei care alimenteaza da la "bidon"!! Eu cunosc destui care au alimentat de la pompa si rezultatul a foat acelasi!! Si atunci???Cica statistica arata ca nu sunt chiar asa multe probleme la DCI!! Normal!! Nici mie nu-mi venea sa bat toba ca mi s-au terminat injectoarele. Dar a facut cineva o statistica(REALA) cu cei care AU AVUT PROBLEME??? Ca sa nu mai vorbim de cei care au avut aceleasi probleme cu modele Renault!!!

              Comment


              • Am băgat Alto 55 mai aveam și vreo 8 l de la Mol sunt curios cum merge mâine am un drum mai lung înafară sunt curios. Deocamdată nu simt vreo schimbare.

                Comment


                • Originally posted by tedugoromania View Post
                  Am băgat Alto 55 mai aveam și vreo 8 l de la Mol sunt curios cum merge mâine am un drum mai lung înafară sunt curios. Deocamdată nu simt vreo schimbare.
                  ceva impresii, bune, rele???

                  Comment


                  • Am bagat eu Alto 55 in week-end. Motorul o idee mai silentios in ralanti si in turatie de 4000+
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • Un consum mai mic și parcă merge mai bine la acceleări mai puternice, reprize scurte, cred că merită diferența de preț. Mers și în afară și oraș.

                      Comment


                      • Ar fii mai buna evodiesel de la mol?

                        Comment


                        • Am bagat motorina normala de la Mol. Mi-a mers motorul ( 2.0 l BMW) numai in suturi la ralanti cand era rece. Nu ma intrebati ca nu am idee. Cu Alto 55 de la Rompetrol nu mi-a facut asa.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • sincer ma bucur ca va place alto55.
                            eu le spun la toti care ii stiu sa i-a de la rompetrol, dar unii i-au de la petrom ca e cea mia ieftina, altii de la mol sau omv ca e din afara, etc.
                            azi in galati alto 55, 4.68 RON/l

                            Comment


                            • Mai am autonomie 28 de km, deci maine alimentez obligatoriu. Voi incerca motorina Ecto de la Lukoil de data asta.
                              Last edited by darksid3; 23 May 2010, 22:22.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Originally posted by vllad View Post
                                sincer ma bucur ca va place alto55.
                                eu le spun la toti care ii stiu sa i-a de la rompetrol, dar unii i-au de la petrom ca e cea mia ieftina, altii de la mol sau omv ca e din afara, etc.
                                azi in galati alto 55, 4.68 RON/l
                                Putin mai scumpa ca cea de la Petrom,dar isi merita toti bani,practic o consider cea mai buna motorina din tara,asta de Rompetrol.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google