De unde alimentati cu motorina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De unde alimentati cu motorina?

    @elitron ...si ce motorina i-ai bagat?
    590
    Rompetrol
    25.25%
    149
    OMV
    19.83%
    117
    Lukoil
    5.25%
    31
    Petrom
    29.32%
    173
    MOL
    13.56%
    80
    Agip
    1.36%
    8
    De oriunde!
    5.42%
    32

  • #2
    arkadyema am bagat motorina numai de la petrom, de la acceasi pompa. De vreo 2 sau trei ori am bagat din alta parte. In rest tot de la petrom si de la acceasi pompa. Am uzit pe altii zicand ca e foarte bine sa bagi cam de la acceasi pompa. AQm vrut sa vad daca au dreptate. E de un an de zile bag si nu am avut probleme.

    Comment


    • #3
      discutam aici despre ce motorina mananca motoarele noastre ...

      faza cu sa alimentezi mereu de la o anumita pompa e recomandata atunci cand faci consumul de la plin la plin pentru ca teoretic ar trebui sa declanseze la acelasi nivel de motorina in rezervorul masinii tale de fiecare data cand alimentezi.
      alta explicatie eu nu vad ....
      tot o recomandare ar fi sa nu alimentezi cand vezi cisterna in statie pentru ca atunci cand descarca combustibilul pune in miscare depunerile de pe fundul tancului de combustibil.
      Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
      10.000 km - 22.01.2007

      Comment


      • #4
        Luati baieti cu incredere motorina de la firme {ma refer la firmele care lucreaza cu cantitati mari de combustibil},va garantez ca in proportie de 75% este combustibil m

        Comment


        • #5
          eu totusi nu am inteles cum e combustibilul? si care sunt firmele alea tot nu m-am prins

          LE: cred ca am prin ideea. vrei sa zici ca in loc de motorina se vinde cam 75% combustibil M????
          Last edited by 1.5 DCI; 16 May 2007, 15:35.
          Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
          10.000 km - 22.01.2007

          Comment


          • #6
            Eu alimentez de oriunde, cand imi permit alimentez de la mol sau omv, cand stau prost cu banii alimentez de la petrom, dar de vreo 3-4 luni incoace imi aduce cineva motorina euro 5 de la lukoil si merge ok ...nu am avut probleme

            Comment


            • #7
              am pus doar euro 4 de la petrom cum spuneam. nu stiu ce sa zic vad ca ca unii dintre noi pun de unde apuca si tot nu au probleme zic ei.

              oricum nu stiu daca conteaza foarte mult de unde pui motorina pentru ca am auzit ca motoarele diesel merg si cu ulei.
              Last edited by Cristi_Xp; 17 May 2007, 19:38.

              Comment


              • #8
                De unde alimentati cu motorina?

                Deci de la ce peco alimentati cu motorina si ce tip este?

                Comment


                • #9
                  eu folosesc motorina numai de la petrom top euro diesel 4

                  Comment


                  • #10
                    Eu de la Rompetrol ca am rafinaria langa mine si cred ca e mult mai buna ca cea de la Petrom,singura care o poate concura e cea de la statiile OMV care din cate stiu e super buna si acolo.

                    Comment


                    • #11
                      nu am incercat de la rompetrol. dar am mai auzit spunanduse ca e buna. cred ca am so incerc cu un plin. sa vedem ca poate.

                      Comment


                      • #12
                        eu am folosit, in ordine, de la Mol (Tempo), Petrom (Top Euro Diesel 4 si Top Nordic Diesel), OMV (Sprint Diesel) si acum Rompetrol (Efix Diesel).
                        votez Rompetrol pentru ca de la astia bag acum.
                        Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
                        10.000 km - 22.01.2007

                        Comment


                        • #13
                          Am bagat pana de curand efix euro 4 de la Rompetrol. Am fost multumit o vreme apoi nu mai tragea masina asa bine. Am trecut pe Mol Evo diesel euro5. Supeeeer!!! Trage foarte fain si motorul "maraie" mai placut. Deci: Evo diesel.
                          1,5 dci 70 cp, martie 2007, 5,2%

                          Comment


                          • #14
                            e buna si evo diesel da e ceva mai scumpa ca e euro5

                            Comment


                            • #15
                              pana acum doar MOL si OMV(doar 1 data). inca nu am incercat altceva.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google