Consum 1,5 DCI 85 CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Da o vedeam pe elodia, pe marginea drumului, o calcam... si ca sa iti raspund pe scurt: bagaje.

    Comment


    • #62
      glumeam miam inchipuit ca sunt bagaje

      Comment


      • #63
        500Kg de bagaje !! Da cari nene nu gluma.

        Comment


        • #64
          De-aia mi-am luat MCV sa pot cara.

          Comment


          • #65
            Ai cu ce baaaa !

            Comment


            • #66
              Sunt mai nou in al condusului si vroiam sa stiu si eu de unde ar fi cel mai bine sa imi alimentez masina. Rodajul cum trebuie facut? Am prieteni care imi spun ca trebuie sa o turez mai tare si acum ar fi bine sa o tin numa in "gaz" iar altii spun chiar opusu, sa nu o turez si sa nu depasesc 90 km/h.
              Logan Prestige 1.5 dCi 85 CP Albastru Mineral

              Comment


              • #67
                Salut si bun venit pe forum. Ideea e sa incerci sa dai un mic search cu ce vrei tu sa afli si ai sa vezi ca ai gasesti cu siguranta raspuns la intrebarile tale :P
                Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                Comment


                • #68
                  Hai sa fie un raspuns si aici, sa nu fie suparat eu_16_m pe noi.
                  In rodaj nu trebuie sa depasesti 2500 rpm si 120 km/h.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #69
                    Pana la urma am cautat pe forum si am gasit cum sa fac rodajul. Multumesc mult.
                    Logan Prestige 1.5 dCi 85 CP Albastru Mineral

                    Comment


                    • #70
                      azi am observat ca mi-a revenit consumul in localitate(IASI) de la 7.3 inapoi la 6,4

                      Comment


                      • #71
                        Eu am aprox 2400 km pana acum (calc neresetat de la livrare - 10.12.2007). Consumul mediu aratat de CB e de 5,4%. Majoritatea km au fost facuti extraurban. Cei parcursi in oras sunt in conditii de trafic bara la bara si de mers "la rece" (stau destul de aproape de locul unde lucrez si nu prea are cand sa se incalzeasca de multe ori). Mi se pare un consum OK. Pana acum am bagat motorina doar de la OMV - Alpin Diesel.
                        Logan Kiss FM 1,5DC
                        AG-10-FWD

                        Comment


                        • #72
                          Si ce mai vrei? sa sara toti benzinarii pe tine? ia vezi! ca deja sunt si eu invidios... dar te iert ca eu am autobuz, tu ai caleasca, si se accepta ... Sper ca ai inteles ca am glumit, consumul tau e ok, ar putea fi ceva mai jos, dar daca esti in rodaj, e ok.

                          Comment


                          • #73
                            Deocamdata am facut doar 400 km jumatate din ei fiind in Bucuresti si am un consum mediu de 5%.La ridicarea masini avea 5 km si un consum mediu de 11% asa ca consumul de 5% este incul si cel de la inceput pentru ca nu am stiut sa restez calculatorul
                            Kiss Fm Gris Platine DC

                            Comment


                            • #74
                              eu am acum 6,1 in IASI

                              http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

                              Comment


                              • #75
                                @alx1978: Acum stii sa resetezi calculatorul? Sau vrei sa iti zic eu?

                                PS: Poti citi si in manual, ca scrie si acolo.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google