spray albastru mineral

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • spray albastru mineral

    de unde sa cumpar albastru mineral la spray

  • #2
    eu zic de la piese auto unde au si vopsea.
    sigpic #

    Comment


    • #3
      exista si in selgros dar e putin diferit fata de vopseaua originala,am vazut la un amic ce sia dat cu sprayu si se vede diferenta.
      sigpic

      Comment


      • #4
        si eu am cautat culoarea asta peste tot, dar nu am gasit in magazine nimic identic. am gasit, dar nuante diferite care se deosebeau de vopseaua originala la aplicare. noroc ca am avut o pila la reprezentanta dacia si am facut rost de vopsea originala la negru.
        sigpic

        Comment


        • #5
          In general, multe magazine care prepara vopsele auto de la diverse firme, pot imbutelia pe loc la spray orice nuanta de vopsea preparata.

          Comment


          • #6
            Subscriu la detail. Fara sa fac reclama, incearca la Policolor sau DuPoint
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #7
              policolor...cel putin asta de la mine din oras nu face la spray
              fara linkuri externe in semnatura

              Comment


              • #8
                Incearca la firmele private care au mixere de vopsea computerizate de la alte firme (nu Policolor), sigur au si masina (masina e mult spus) de imbuteliat vopseaua in spray, intreaba orice vopsitor auto...

                Comment


                • #9
                  Nuantele de pe Logan se gasesc gata imbuteliate la magazinele auto sau supermarketuri.
                  Eu am spray culoare ''Logan gri comete'', nu stiu exact de cine-i facut, cred ca Policolor.
                  Pt locuri mici de vopsea sarita e minunat, cu betisoru desigur.
                  Poa' sa fie si mama sprayurilor si perfect la culoare, daca vrei sa faci retus pe suprafata mare cu sprayu, nu iese nimic bun, se vede de la o posta ''lucrarea''.

                  Comment


                  • #10
                    si eu caut...daca gaseste cineva sa imi spuna si mie. Boris, cred ca la mine ai vazut diferenta, cand am dat pe senzorii de parcare.

                    Comment


                    • #11
                      O intrebare: Oare se potriveste albul de la Logan cu albul de la Megane (blanc-glacier) ?

                      Comment


                      • #12
                        la selgros mi s-au parut bune si la pret 11 lei, dar si o gama variata de culori. am logan albastru mineral (sh) de o saptamana, si vreau sa-i fac niste retursuri (cu betisorul) , am pe capota vreo 3 locuri unde a sarit vopseaua. am sa trec zilele astea pe la selgros si am sa va anunt si pe voi. de fapt... am sa caut in tot orasul + cel vecin ) ca e distanta doar de 20 km pt ca vreau neaparat.

                        Comment


                        • #13
                          nu o sa gasesti niciodata nuanta potrivita asa la spray decat daca o faci dupa cod am luat si eu si am dat la pleoape era ok dar se vedea diferenta si nu prea merge sa dai sa faci retusuri cu el ca atunci se vede si mai rau...pentru retusuri cu betisoru nu trebuie sa dati bani pe un spray intreg luati varsata cateva grame si gata in bucuresti gasiti in targ la vitan fac baieti acolo nu mai stiu cat costa sau faceti dupa cod si ii ziceti sa il puna intr-un marker e 40 lei merita

                          Comment


                          • #14
                            Creion corector?Nu-i mai bun?In loc de betisor.
                            Si eu am avut un punct la o usa si s-a rezolvat.Nu era chiar albastru mineral,dar cine nu stie,nu-si da seama in veci!
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              Salut, ajutati-ma si pe mine cu un marker sau cu un strop de vopsea albastru mineral contracost bineinteles ca in tg jiu nu gasesc. caut de 2 luni si astia de pe aici zic ca nu au avut niciodata culoarea asta . Mi-a sarit vopseaua de la o pietricica cam cat un varf de chibrit dar se vede tabla si tre sa ii dau cu ceva. multumesc
                              DACIA LOGAN

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google