Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by gabriel
    azi am auzit la radio reclama pt. abs plus si easy inseamna ca au prelungit oferta.
    Si eu am auzit reclama.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #62
      S-a prelungit de tot oferta...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #63
        salut everyone..am si eu niste intrebari ....mi-am luat acum 1 saptamana sa zic logan abs plus 1.4 mpi ..si am o mica mare problema cu sistemul audio..in sensul ca nu exista :P..si ma gandeam sa-mi cumpar un casetofon 4 boxe si sa merg cu ele la astia in service sa mi le instaleze (un nene de la dacia mi-a zis ca-mi pierd garantia daca il instalez eu ..)asa..ca prima intrebare ar fi : ce casetofon mi-ati recomanda..(n-as vrea un sf la sute de milioane :P ci unul rezonabil) , iar de boxe m-ar interesa daca trebuie sa aiba anumite dimensiuni..eu am desfacut capacele alea de pe portiera si am vazut ca era totul pregatit..chiar erau si suruburi :P..si pe spate as vrea sa stiu daca trebuie sa cumpar boxe la dimensiunea gaurilor deja date sau pot lua ceva si mai mare..iar in cazul in care imi iau si pentru spate cat fir si de care exact ar trebui sa-mi iau ? (citisem pe undeva in topicul asta ca aia de la dacia au preturi astronomice la fir..)..so..va multumesc si astept raspunsuri..

        Comment


        • #64
          Dimensiunea boxelor de fabrica e de 13 cm, deci implicit gaurile alea sunt de ~13 cm.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #65
            Eu mi-am luat din carrefour un mp3 player panasonic la oferta 280 de lei si niste boxe lg,50 w rms, diametru 13 cm, tot la oferta 59 lei. le-am montat pe masina si sunt multumit de ele.
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • #66
              La Abs plus sunt date gauri in spate? Eu m-am uitat chiar ieri la un Logan Abs plus si nu avea asa ceva, masina e pregatita pt doua boxe in portierele din fata.
              Logan ABS plus 1.4

              Comment


              • #67
                Nu nu sunt gauri pe spate.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #68
                  ba sunt..m-am uitat din portbagaj..si am doua gauri speciale pentru asa ceva..

                  Comment


                  • #69
                    Gaurile sunt date in tablie dar nu este gaurita si mocheta.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #70
                      Si-a luat si cumnata-miu un ABS Plus 1,4 MPI(1,5 dci era prea scump pentru el iar 1,6 MPI a zis ca consuma mai mult - treaba lui) albastru mineral. Ce este interesant: eu cand mi-am luat ABS plusul meu mi-au dat capace din cele cu 6 spite( Sinaia mi se pare ca le zice) iar lui i-au dat capace cu 9 spite(Bucuresti mise pare ca le zice). Pina la urma capacele sunt in functie de ce pica nu de model?
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #71
                        Pe ABS Plus se dau capace Sinaia, poate nu a mai avut delaerul in ziua aia Sinaia si i-a dat Bucuresti.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #72
                          Ce-i drept era de pe stoc. Dar capacele nu vin din fabrica?
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #73
                            Capacele le pune dealerul.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by Danyutz
                              andrei, esti sigur ca astea sunt preturile? am tras o configuratie si mi-a sarit pretu' tot peste 8000, e drept doar la 1.6 si 1.5
                              Pretul de lista e fara AC, casetofon, si celelalte optiuni... doar un preference fara cas si cu ABS si lampi de ceata. Totusi zic ca merita eu mi-am luat si mi-au pus ei radio cd cumparat de mine separat si boxe.

                              Cand am luat ABS Plus-ul meu (acum o saptamana) mi-a zis dealeru ca nici nu mai aduc preference ca e mai rentabil asta... cred ca preference e pe duca...
                              Last edited by andrei; 10 August 2007, 12:07.

                              Comment


                              • #75
                                Am citit undeva ca cea mai vanduta varianta de logan este 1.4 Preferance, iar culoarea este albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google