Logan ABS Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan ABS Plus

    Versiunea de baza Logan ABS Plus este versiunea Preferance plus urmatoarele dotari:
    • ABS Bosch
    • Proiectoare de ceata
    • Aer conditionat - 600 euro
    • Radio CD - 180 euro
    • Airbaguri laterale - 200 euro

    Preturile sunt urmatoarele:
    • Logan ABS 1.4 MPI (serie limitata) - 7200 24141,60
    • Logan ABS 1.6 MPI (serie limitata) - 7600 25482,80
    • Logan ABS 1.5 dCi (serie limitata) - 8700 29171,10


    Puteti pune orice intrebari despre versiunea aceasta.
    Last edited by andrei; 17 April 2007, 18:13.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

  • #2
    una din cele mai bune echipare pe care au putut sa le bage,sa ai ABS standard si cu optional Aer conditionat, practic nu iti mai trebuie nimic din ce are varianta cea mai scumpa ambition...poate doar niste jenti de aluminiu care le poti lua si separat alea oricand.

    Comment


    • #3
      da, a inteles si Dacia ca e important sa poti sa iti configurezi cat mai mult posibil masina.
      Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
      10.000 km - 22.01.2007

      Comment


      • #4
        Cica ar fii editie limitata, dar pun pariu ca o sa o lase mereu daca au vanzare.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          E ok sa pui ABSul si ACul...si jantele...sa le cumperi tu separat nu la pretul de 15 mil sau la cat ti le da dacia.Cele vechi de ambition stiu ca erau 3.5 mil bucata.La fel ar trebui sa faca si cu sunetul..casetofon sau ce e ..nu sa dai 4-5 sute de euro pe sunet.La banii astia iti pui ce vrei tu pe masina ;)
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #6
            Interesanta varianta. Stie cineva daca airbag-urile laterale sunt disponibile doar pt aceasta varianta si daca o sa fie standard pe versiunile de top?
            sigpic

            Comment


            • #7
              airbagurile laterale din cate am vazut eu pe configurator la dacia...erau optionale :p
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #8
                Airbagurile laterale sunt optionale pentru toate versiunile si n-o sa fie standard pentru nici o versiune, nici macar cele de top.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  andrei, esti sigur ca astea sunt preturile? am tras o configuratie si mi-a sarit pretu' tot peste 8000, e drept doar la 1.6 si 1.5
                  http://i62.photobucket.com/albums/h1.../sticker_1.jpg
                  http://i62.photobucket.com/albums/h1...c_user_bar.png

                  Comment


                  • #10
                    Preturile sunt luate din lista cu Preturi Dacia din ultima saptamana.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Sunt interesat de un Logan ABS Plus si am inteles ca versiunea de baza este Preferance... Intrebarea mea: are ca dotare casetofonul acela 2 x 15 W ?

                      Comment


                      • #12
                        Bun venit pe forum!
                        Da, in standard exista Radiocastofon 2x15 W.
                        Daca aveti alte intrebari puteti sa le puneti.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Multumesc pentru promptitudine... Sunt in dubiu... Momentan posed o Nubira 1 SX (1.6, DOHC 16V, an 2000) luata in 2005 de la samsari , si nu prea-mi vine sa o vand si sa iau un Logan, macar prin prisma plangerilor de pe ********* privitoare la rugina... Nubirica mea n-are nici un punct de rugina dupa 7 anisori... si nu pot sa spun ca a fost menajata cu ceva, a stat numai in aer liber... si n-am fost primul proprietar...

                          Comment


                          • #14
                            Eu zic ca merita sa dai Nubira pe un Logan, mai ales ca are deja 7 ani.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by nino_niculescu
                              Multumesc pentru promptitudine... Sunt in dubiu... Momentan posed o Nubira 1 SX (1.6, DOHC 16V, an 2000) luata in 2005 de la samsari , si nu prea-mi vine sa o vand si sa iau un Logan, macar prin prisma plangerilor de pe ********* privitoare la rugina..
                              parinti mei au un logan cu 22 000 km parcursi din septembrie 2005 cu motor 1.4 care a stat numai afara in fata blocului si pana acuma nu am vazut rugina pe el,asa ca poti lua linistit unul da cu motor diesel dci ca e super economic.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google