Ambition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am Logan Ambition 1,6 din 11.2004, singura problema am avut-o cu reglajul lombar care s-a rupt (la reprezentanta au zis ca trebuie sa schimbi tot scaunul dar am prins cablul rupt cu un surub cu piulita gaurita, ca la frana de la bicicleta si totul e ok de atunci). In rest vopseaua mi se pare destul de proasta (am avut bmw din 1985 si avea vopseaua mai buna, nu apareau lovituri de pietricele). Per total, zic ca isi merita banii, sunt multumit de masina.

    Comment


    • #62
      mergi la amg pantelimon,sectorulLA MINUT

      Originally posted by gianyandrei View Post
      de 3 zile merg cu martorul Obd aprins,masina merge super bine ,am bagat benzina 99+ de la petrom poate este catalizatorul, nu stiu la ce service sa ma duc ca nu mai este loganu' in garantie....
      MERGI LA AMG TE VA AJUTA CEI DE LA SEVICE-UL la minut

      Comment


      • #63
        @rvadden: Vopseaua de pe masina e destul de buna, la fel ca la alte masini care se produc in momentul asta.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #64
          aici te contrazic...am facut comparatia cu : toyota yaris de 4 ani,clio de 7 ani,nissan x-trail de 3 ani....loganul meu de 3 ani....la mine e numa vopsea sarita...la celalalte numa lovituri de la pierticele superficiale...
          Loganurile...toate cate le am incercul de prieteni si amici...sufera la partea cu vopseaua.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #65
            @mumus eu de exemplu nu am nici o problema cu vopseaua. Nu stiu cum de tie ti-a sarit (depinde si ce inseamna "mi-a sarit multa").
            Si am aproape 50.000 si 2 ani vechime.

            cum zicea si andrei atat vopseaua cat si sistemul de vopsire sunt de generatie noua, sunt folosite de majoritatea constructorilor deci nu cred ca e o problema vopseaua.

            Problema o reprezinta cel care are grija de masina, sau nu.

            S.
            I have no special talent. I am only passionately curious.

            Comment


            • #66
              Originally posted by bgk View Post
              salut,am un logan ambition din iulie 2006 si am o nelamurire,pe masina am 4 jenti din aliaj iar rezerva e din tabla.
              pana acum nu am facut nici o pana ,dar daca fac e vreo problema daca pun janta de tabla ?
              ma refer la prezoane sau la distanta de parcurs si viteza de mers cu janta de tabla montata pe masina ?
              astept raspuns,multumesc anticipat
              Salutare! Si eu am tot Ambition si am folosit o data janta de tabla si sa stii ca se potrivesc prezoanele fara nici o problema ! Foloseste-o cu incredere fara limite de viteza sau timp! Si la skoda e la fel, cel putin la Fabia ,ca am avut si era la fel ca la Logan rezerva!
              sigpic

              Comment


              • #67
                buna informatie.... eu in 4ani nu am apucat inca sa folosesc rezerva.... foarte fiabile loganele astea )
                "cati santeti?!?"

                Comment


                • #68
                  frate da sunte-ti culmea cu rezerva aia. aia ti-au dat masina cu 5 roti si 4 seturi de prezoane. logica zice ca poti folosi respectivele prezoane la toate cele 5 roti. indiferent de tipul jentii. bineinteles daca nu iti iei tu jenti de la alti producatori. eu am mers cu roata de rezerva cam 4 luni adunat. nu are nici pe draq. mergi si cu 170km/h daca ai unde. e posibil sa iti traga un pic stanga sau dreapta din diferenta de uzura a cauciucului, dar atat. In rest nici un pericol.
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Am si eu o intrebare.Exista ambition cu 1.5 85cp?ms

                    Comment


                    • #70
                      da exista..........

                      Comment


                      • #71
                        www.dacia.ro nu mai exista versiune ambition
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          2 la 1 exista versiunea ambition cu 1.5 85cp.
                          Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                          Comment


                          • #73
                            Poate remapat.Ambition nu se mai face de cand a aparut 1.5 dci 85 cp Prestige.Eu asa stiu si nici pe site la Dacia nu mai scrie Ambition.
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • #74
                              exista stock...a fost la ph1 dupa ce a aparut prestige 1.5 dci..atunci il introdusesera si pe laureate , kiss fkm .. ambition

                              Comment


                              • #75
                                tocmai asta e, mai exista sau nu, logan modelul vechi, pe stock? pt ca pe site nu mai figureaza Logan, ci noul logan. la fabrica probabil nu o mai fi, dar poate sa fie la dealeri
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google