Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...Atasez schema de conexiuni, preluata de pe un site francez.
    Attached Files
    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

    Comment


    • Schema francezului e incompletă lipsesc câteva semnale, viteza de la abs și cheie pe motor în plus e pentru X52, pentru X90 arată altfel.
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • cum e pana la urma are ceas sau nu????

        Comment


        • sal are cereva ideie daca pot sa adaug la niste melodii, la toate odata cate o virgula sau alceva ce vreau eu ,dar fara sa se modifice numele original al melodiei

          Comment


          • Radio cd mp3 daewoo agc 1220rf

            Caut si eu acest model...cine poate da relatii...astept cu nerabdare...

            Comment


            • Salut, am si eu un mp3 modelul acesta despre care discutati ...si vrea sa va intreb daca stie cineva cum pot sa il folosesc ptr. a vb. la telefon, .....deoarece cand sun eu aud ce zice celalalt dar el nu ma aude. Nu sunt legate ceva fire bine ?sau trebuie ceva setari anume. ? Multumesc.

              Comment


              • Nu trebuie nicio setare. Verifica microfonul si mufele/cablul aferente.
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Salut, am verificat ...si iar am reverificat ..dar tot asa .. o sa postez cateva poze cu firele microfonului si legaturile la mufe ... am tot miscat de fire dar nimic. Oricum multumesc si astept si alte sfaturi.
                  Revin cu poze mai dupamasa.....

                  Comment


                  • Dar a functionat microfonul ?
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • 1. Microfonul e original și cablat corect.
                      2. Microfonul e activ doar dacă ai un telefon împerecheat și convorbire activă
                      3. Setări în telefon referitoare la set mâini libere.
                      4. Problemă hardware/software a 1220rf-ului - de aia a și fost vândut.
                      5. Se poate pune un CliP pentru test de microfon
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Salut ..revin cu poze...
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salut, microfonul il am de la Axscu din Bucuresti si zice ca el la probat si e ok. Mai ramane sa vad maine(azi) daca nu cumva is firele intrerupte de la prelungirea microfonului pana in cas.MP3.

                          Cas.MP3 e cumparat de vreo 1,6 ani de la un tip din Pitesti...dar trebe sa caut daca mai am nr. lui si adresa.....sa fie oare ce zici tu cu defect casuMP3 ? Nu mai stiu ce sa zic....am fost azi si la Dacia - Renault Cluj ...dar (meseriasii) de acolo dau din umeri ca ei nu au mai avut cazuri de genul acesta doar asa razlete 1-2 acum cativa ani cand erau angajati alti meseriasi . Halal electricieni-electonisti la ditamai servisul.?!

                          Poate ..poate ii dau cumva de rezolvat ...mai astept opinii si sfaturii de la voi.
                          Oricum multumesc ca orice idee e binevenita.

                          Comment


                          • Repet intrebarea : microfonul a functionat ?
                            Daca nu, as suspecta pct.1 si 4 din cele postate de T0rquemada.
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • E cablat prost în ambele mufe vezi http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=164

                              7/8/19 = signal/+/gnd= roz/galben/verde iar sus ar trebui să ai gnd/signal/+ = verde/roz/galben

                              19(verde subțire) l-ai pus pe 18, iar sus nu se pupă semnalele.

                              Pune o poză cu mufa microfonului cu tot cu fire.
                              Last edited by t0rquemada; 13 January 2016, 16:51.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Salut, o sa postez poze cu ce imi spune-ti voi, doar pe saptamana viitoare ca sunt plecat de acasa si nu pot fotografia la masina mufele.
                                ...ma tot gandesc la toate dar sper sa pot da la capat sa si functioneze.
                                Oricum multumesc pentru sfaturi si postari. Revin cu poze sapt. viitoare.

                                . . . . nu stiu daca este functional mic. cert este ca vanzatorul a zis ca la probat si functiona ?!.......dar ce este:
                                5. Se poate pune un CliP pentru test de microfon
                                ...adica cum se poate proba ?
                                Last edited by florinlmanea; 16 January 2016, 19:54. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google