Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am si eu radio model dasta pe masina..dar nu am gasit nici o setare prin care sa imi arate ceasul pe display

    Comment


    • #17
      Stie cineva ce putere are acest radio? 4x....?

      Comment


      • #18
        Si pe mine m`ar interesa puterea ca vreau sa imi pun niste Blaupunkturi coaxiale de 45W si nu stiu cum s`ar auzi pa playerul Blaupunkt de pe Duster/Black Line...

        Avand si BT, fiind montat de serie, banuiesc eu ca nu mai trebuie adaptor pt satelitul de comanda... Nici nu sunt adeptul firmelor cu renume sa dau 6 mil pe un player cu BT, dar nici nu vreau sa renunt la satelitul de comanda... FRATELO face adaptoare, dar nu orice player are comenzi pe volan... pe care poate lucra...

        In ceea ce priveste mufa de la spate, din cate stiu eu, e mufa EURO... Adaptoare la ISO nu`s scumpe... se gasesc ;)
        sigpic
        Show your car off in public, ride her hard in private...
        http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

        Comment


        • #19
          Problema cu satelitul de comanda si acest player Daewoo este ca alocarea functiilor butoanelor este total neinspirata ... Nu poti trece din satelit prin posturile de radio memorate, nu poti schimba folderele ...
          Playerul este -destul de- ok, dar departe de un Alpine, de exemplu !
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • #20
            Asta e clar! sunt din doua lumi diferite! )
            sigpic
            Show your car off in public, ride her hard in private...
            http://www.loganclub.ro/forum/nt_89_...1.html?t=38851

            Comment


            • #21
              Originally posted by Fratello View Post
              apare ŞI ceasul !
              Desi am tot cautat prin meniu, nu am gasit nicio optiune de activare ....Aveti cumva idee cum se poate seta sa apara ceasul ?
              ai gasit vreun raspuns in privinta afisarii ceasului?
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • #22
                Nu, nu am gasit ... Am inteles ca acest model are comunicatie pe CAN ; urmeaza sa verific daca este "activa" (daca sunt trase firele) ...
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • #23
                  astazi m-am jucat putin pe cd meu,modelu despre care se vb aici si am gasit un meniu ascuns,unde iti arata cat incarca alternatoru,viteza masinii....etc,habar nu am ce este pe acolo,dar din pacate ceasu nu
                  Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                  Comment


                  • #24
                    cum ai accesat acel meniu ascuns?
                    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                    Comment


                    • #25
                      am uitat sa scriu ...tii apasat pe set 10sec......apoi folosesti rotita din dreapta(sus/jos)si ok apasand pe rotita
                      bafta
                      Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                      Comment


                      • #26
                        Salutare.
                        Si eu sunt interesat de achizitionarea unui astfel de radio cd, insa am o nelamurire. Eu am ph1, si bineinteles difera instalatia electrica si uch-u (meu) fata de ph2 (care are un uch mai complex pentru a putea folosi functia car kit).
                        Vreau sa stiu daca acest radio cd Daewoo AGC-120RF-A se poate monta pe logan ph1 (2006 -> am blaupunkt original + satelit de comanda) si ce mufe/modificari trebuie sa i se faca pentru a functiona. Eu vreau sa pot folosi atat radio-ul cat si mufa aux si usb(stic muzica) - (bluetooth) -> muzica din telefon, tableta, etc. Am gasit si ceva poze pe google cu un cd player ca acesta montat pe un PH1
                        Cine imi poate spune exact daca se poate sau nu, sa imi dea PM! Stima
                        Attached Files
                        My turbo lag, give your MPI, a chance

                        Comment


                        • #27
                          pt folosirea carkitului,trebuie sa achizitionezi o comanda volan cu fuctia pt telefon si un microfon...eu am montat asa ceva pe ph1 dar fara microfon,astept sa aflu la ce pini trebuie legat!
                          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                          Comment


                          • #28
                            Satelitul de comanda (comenzile de langa volan) sunt identice ca functionalitate ; doar inscriptionarea difera ... si mufa !
                            Pentru conectarea microfonului vedeti atasamentul !
                            Attached Files
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • #29
                              Deci mufa mea de la satelitul de comanda difera fata de mufa radio cd-ului? Daca nu vreau sa folosesc functia car kit nu voi avea functional nici bluetooth-ul?
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • #30
                                Mufa satelitului difera ... dar poti face rost de o mufa care se potriveste la player si conectezi vechiul satelit cu ajutorul acesteia. BT-ul este oricum "prezent" ; ca sa-l poti folosi ai nevoie insa de microfon. Sunt colegi aici, pe forum, sau pe ok--ii care vand acest microfon. Doar il legi in mufa (cum am aratat mai sus) si ai BT functional.
                                Attached Files
                                Last edited by Fratello; 12 October 2013, 20:26.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google