Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Boxe Logan

    Pana la urma daca schimb doar difuzoarele, se va simti diferenta sau dau bani degeaba?
    Ce difuzoare recomandati (nu vreau sa fac modificari in usi)?

    Comment


    • #77
      Radio Cd player mp3 bluetooth USB aux Daewoo AGC-0060RF Logan 2

      Va multumesc de ajutorul acordat, am folosit ce am gasit aici si am aplicat la radio cd mp3 Bluetooth YRN-AGC-0060RF de logan 2 recent achizitionat.
      L-am pus pe ph2 din dotare cu ceva peripetii.

      1. am cautat mufele adaptoare ZRS-208 de la 4CARMEDIA care se gasesc numai in polonia la noi le gasim in vitan la 80 lei !!! , eu pe masina aveam iso tata si imi trebuia iso mama catre ce are radioul care are mufele exact ca cele din acest thread.
      Concluzie, am mai cautat pana ma-m enervat cu un vanzator care m-a gonit de la el de la magazin ca nu mi-a convenit pretul, pana la urma le am facut fir cu fir multumita voua.


      2. am integrat radio cd.. in masca de ph2



      Pentru poze mari click aici.
      Last edited by Mikelangelo; 23 July 2014, 23:35.
      Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

      Comment


      • #78
        Felicitari! Te-ai chinuit ceva, insa a iesit frumos
        My Ride sigpic

        Comment


        • #79
          @Mikelangelo,
          la TME n-ai incercat sa cauti mufe?
          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

          Comment


          • #80
            @Mikelangelo,
            la ADELECTROCOM au astfel de mufe adaptoare, azi le-am vazut si nu mi-a mers mintea intr-atat de mult cat sa le cer un cod ca sa ti-l spun...

            @Torquemada, in postul de aici:http://www.loganclub.ro/forum/showpo...1&postcount=28 , unde detaliezi intrarea de viteza in radiocd,
            zici ca radiocd-ul are impedanta mare de intrare si nu prea pot face nasoale daca îi furnizez un semnal "speed vehicle", la acel pin 13...
            treaba e ca am intrat in meniul "secret" al AGC-1220RF-A din dotare si am vazut ca in acel meniu secret el testeaza microfonul, difuzoarele si am sesizat si "speed vehicle"(nu pot reproduce exact ca am facut demult asta...); in principiu ar fi activa acea intrare de viteza, nu ar fi dezactivata soft....zic si eu....
            Last edited by mariannn; 28 August 2014, 14:35. Reason: Automerged Doublepost
            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

            Comment


            • #81
              Am sa tin minte si daca am drum pe acolo poate inlocuiesc cu mufe originale, atentie, am gasit multi vanzatori care ziceau ca au dar defapt era adaptor inversat mama/tata cu ce cautam eu, adica il puneai la logan 2 si aveai mufe iso tata de intrare in cass.
              Momentan sunt multumit de ce am facut. Vedem poate avensez la navigatie, alte mufe alta distractie
              Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

              Comment


              • #82
                Acest tip de player il am si eu pe masina , sunt curios daca pot sa-l fac sa afiseze ora ! cred ca-mi trebuie vreun firmware mai recent cred !!
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #83
                  @prometeus, si eu vreau acest lucru... desi stii, este bomboana de pe coliva...mai ai un ceas in bord
                  urmatorul pas este sa-i trag firul de la infoviteza si sa-l leg la CAN(in total 3 fire), ca poate asa pot comunica cu el cu DDT-ul pentru incercarea de a-i activa ceasul
                  @Mikelangelo, da, merge treaba cu navigatia, ca ai muncit la consola....
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • #84
                    Eu vreau sa vad ceasul pe player , fara sa ma vad nevoit sa pun contactul ca sa-l vad in bord , asta cand stau in masina cu motorul oprit.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • #85
                      aaa DA!
                      cu asta m-ai convins!
                      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                      Comment


                      • #86
                        am legat un semnal de infoviteza de la ceasurile de bord mufa neagra pinul 22(fir verde) la radiocd mufa 24 pini pinul 13...rezultatul: CIUCIU! in meniul secret al radiocd-ului nu-mi detecteaza nici o viteza...
                        cred ca este dezactivata soft aceasta functie...
                        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                        Comment


                        • #87
                          Iti trebuie un stick special ca sa poti configura playerul.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • #88
                            Volumul sonor se modifică în funcție de viteză? Dacă DA, atunci e ok.

                            Pentru configurare CLIP, stickul e doar pentru update de firmware(da și la asta se poate).
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #89
                              nu are cum sa se modifice volumul in functie de viteza! pentru ca in meniul secret, acolo unde playerul masoara viteza scrie 0km/h! ZERO! deci?
                              ramane sa leg cele doua canH si canL, si sa vad daca il "vede" DDT-ul...
                              acum vine intrebarea, Torquemada, unde pot lega cele doua fire de canH si canL de la player, la mufa OBD sau la tabloul de bord?
                              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                              Comment


                              • #90
                                Salut, spune-mi te rog, cum ai prins firele microfonului in mufa, fiindca mufa nu are nici-un pin metalic de care sa atasez firele microfonului. Multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google