Ajutor Urgent

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Exact, mr. Prometheus!
    Imi pare tare rau dar n-am o poza mai buna...
    Nu eram sigur ce rol are respectivul furtun.
    Si-am zis... sa nu ma fac de rusine!
    S-a rupt de langa mufa...
    N-am reusit sa extrag capatul rupt...
    Sicer... nu prea stiu cum se desface mufa respectiv...
    Am vazut ca are un soi de clips cu arc.
    Am vreo sansa sa incerc sa-l lipesc sau trebuie sa cumpar intreg ansamblul?!?
    Last edited by unicu; 26 July 2018, 22:34.
    Logan 1.2 16v 2012

    Comment


    • #17
      Deci sa inteleg ca s-a rupt partea dinspre corpul galeriei de admisie , unde se vede daca te uiti(zona incercuita cu verde) Greu de dat un verdict fara sa vad pe viu dar fiind vorba de vapori de benzina , eu zic sa nu te risti , da acolo este un soi de siguranta gen "clip" , prin acea conducta trec vapori , daca lipitura nu se face bine exista risc de incendiu.
      Vezi poate gasesti prin dezmembrari o galeria de admisie , ca una noua costa banuiesc destul de mult.
      Attached Files
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • #18
        Daca ma uit mai bine cred ca ti s-a rupt un segment din acel furtun care intra in galeria de admisie , daca este asa scapi mult mai ieftin cu un alt furtun din dezmembrari , una e sa schimbi galeria , alta-i doar un furtun.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #19
          Din pacate nu furtunul este rupt...
          E stutul, partea de prindere (nu stiu cum sa o numesc) de pe galeria de admisie...

          Am taiat dintr-o antena radio un segment de 4cm. A intrat fest in stutul rupt si in galerie. Are grosimea de 5 mm. Am lipit cu superglue pe ruptura. Am testat cu spuma si nu are scapari.
          Pot aparea probleme?
          Last edited by unicu; 27 July 2018, 21:43. Reason: Automerged Doublepost
          Logan 1.2 16v 2012

          Comment


          • #20
            superglue are tendinta sa devina casant in timp
            poate sa mai intaresti cu un poxipol sau ceva un pic mai elastic
            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #21
              Este riscant cu carpeala deoarece sunt temperaturi destul de mari + vibratii.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #22
                Domnilor, va multumesc pentru sfaturi si pentru timpul acordat!
                Logan 1.2 16v 2012

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google