Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Butoane pentru geamuri pe portiere !!!

    Aveti idee cum se pot realiza pe Ph2 ? mai ales ca avem locasul acela special pt asa ceva?
    http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
    жалюзи плиссе

  • #2
    Poti sa fii putin mai exact? Despre ce e vorba?
    Te referi la butoane pentru deschidere?
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      La baza manerului de care tragi usa (Ph 1 nu are ) exista un locas acoperit cu un capacel din plastic (e un patrat de aprx 1,3cm ) care se scoate; in mod sigur ori pe viitor vor aparea actionarea geamurilor pe portiere, sau in alte tari deja se fabrica asa ceva, altfel nu vad rostul la acel locas....si ma gandesc ca poate ar avea cineva idee cum se poate realiza asa ceva!
      http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
      жалюзи плиссе

      Comment


      • #4
        Acel "patrat" este doar o bucata de plastic care acopera surubul de prindere al manerului. Se pot pune butoanele de deschidere geamuri pe panoul usii, dar e destul de mult de munca (tras fire). Cauti butoane de geamuri care sa-ti placa si sa se potriveasca (de ex de la megane, clio, alte masini care au deja asa ceva) si modifici instalatia geamurilor. Simplu, nu?
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          exact...acopera surubul de prindere al manerului. daca ai vazut ca se deschide trebuia sa sa deschizi sa vezi ce e. deci nu ai zis bine, ca in mod sigur se vor pune pe viitor acolo, pentru ca nu are cum, pentru ca ar trebui schimbata consola si tot. poate pe alte modele care vor aparea, nu si pe logan
          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

          Comment


          • #6
            am vazut ca acopera surubul care prinde manerul de portiera....dar oare chiar era necesar sa faca un ditamai locul ca sa mascheze un surub? si dpdv economic ar fi fost mai usor, daca faceau o gaura si in cap ii plasau un dop.Cand am luat masina am intrebat dealerul despre asta(binenteles el era la furat) dar intuitia lui pe moment a spus ca "probabil in alte tari se comercializeaza loganu cu deschiderea geamurilor pe portiera" iar simtul meu inginerresc imi spune ca locul acela este pentru asa ceva...prea e dreptunghiular si mare...in fine doar intrebam poate stie lumea despre asa ceva.....Eu unul as fi tentat sa am dechiderea geamului pe portiera!
            http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
            жалюзи плиссе

            Comment


            • #7
              Toata lumea e tentata sa aiba asa ceva,mie unul mi se pare o prostie sa ai butonul de deschidere geamuri pe consola de bord,sa nu mai vorbesc la geamurile din spate,unde daca nu esti atent si stai la mijloc poti sa le calci.Oribil...
              Eu zic sa nu te obosesti sa ti le pui tu ,pentru ca si costa ,dar e multa migaleala(fire,butoane etc)
              Last edited by Red_Alin; 9 February 2009, 16:58.

              Comment


              • #8
                Capacele respective sunt numai pentru a masca surubul in care e prins manerul, nu au nici o alta functie.
                Daca era asa, cel de la sofer trebuia sa aiba loc pentru 4 butoane, ceea ce nu se intampla.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #9
                  exact asta voriam sa zic...daca era loc pentru butoanele de la geamuri trebuia sa fie loc macar pentru 2 butoane, cele din fata. deci simtul tau ingineresc te-a inselat de data asta
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    asa o fi nu zic nu! dar nici fiatul(albea) de exemplu din cate stiu eu, are de deschis geamul la sofer un singur buton, pentru geamul soferului, iar fiatul ca pret e comparabil cu loganu'.Un opel sau un VW care are cele 4 butoane la sofer....e mult mai scump

                    Oricum tot logan e...nu ramane decat sa muncim mai mult si mai eficient ca sa ne permitem ceva mai bun
                    Last edited by SSO; 9 February 2009, 17:13.
                    http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                    жалюзи плиссе

                    Comment


                    • #11
                      daca nu va convine locul de amplasare al butoanelor pentru geamurile electrice fata, cumparati-va fratilor citroen c3 ca o sa vreti loganu` inapoi. are butoanele pentru geamurile fata in fata schimbatorului, cam pe unde avem noi bricheta, dar putin mai in spate. si nu e dacia, si mi se pare mult mai proasta amplasarea lor.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        e vb de bani aici....nu are rost sa o lungim dupa parerea mea; probabil C5 le are pozitionate mai bine dar si pretul e altul
                        http://forum-lines.ru/rez/ab95552.gif
                        жалюзи плиссе

                        Comment


                        • #13
                          butoane cu inpuls unde pot sa gasesc?
                          BC-69-PAD,,,va saluta
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Eu personal am facut rost de 2 butoane cu impuls de la megane2, cele pozitionate pe usa de la sofer care actioneaza geamurile fata. Mai ramane acum sa le dau de cap sa vad exact care sunt pinii si sa le leg in paralel cu cele de pe consola centrala. Voi reveni cu noutati cand am timp sa ma ocup de ele.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #15
                              vrei sa-mi spui de unde ai facut rost? sau unde pot sa mai gasesc?
                              BC-69-PAD,,,va saluta
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google