Zgomot Roata Stanga Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Roata Stanga Fata

    Salut baieti,

    De aproximativ doua saptamani am inceput sa aud o bataie destul de puternica la roata stanga fata in momentul in care trec peste denivelari. De atunci am schimbat bieleta inferioara de la motor (era uzata si trebuia schimbata oricum), capetele de bara si bieletele antiruliu dar nu am observat nici o imbunatatire.
    Acum 30 de minute am dat rotile din fata jos si bagandu-mi nasul pe acolo am observat ca sub telescopul amortizorului de la roata din stanga (cea cu probleme) este o pata destul de mare de ulei. Sa se fi dus oare amortizorul si de aici sa vina acel zgomot in momentul in care trec peste denivelari?

    Mentionez ca am un Logan 1.5 DCI din 2007 cu 65000 de km.

    Astept parerile voastre!

  • #2
    s-o fi stricat telescopu ..
    http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

    Comment


    • #3
      E posibil sa fie pivotul de vina .La mine asta a fost cand am avut simptomele descrise de tine

      Sent from my IMPRESSPE3D E200 using Forum Runner

      Comment


      • #4
        salut. am o problema la roata fata stanga. cand virez dreapta brusc se aude un zgomot, bate ceva. zgomotul este identic si daca este in viteza si daca este pe liber. ce ar putea fi. am verificat cu mana daca am joc ceva, insa nimic.

        Comment


        • #5
          ti-ai raspuns singur. se pare ca a curs amortizorul. poti face o verificare simpla. apasa tare pe partea din fata a aripii si da-i drumu brusc. daca oscileaza e clar ca iti trebuie amortizor

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google