Problema Electrica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Electrica

    Salut ! Problema nu este la masina mea . Un prieten are o problma la un logan cv mai ciudata . Azi a incercat sa lipeasca firele de la goarna alarmei deoarece se desprinsese si stupoare seara a observat ca nu ii mai merg anumite lumini din interior . Ca si defecte ar fii casetofonul nu mai merge bordul nu se mai aprinde decat daca pui contactul (consola se aprinde si fara) si plafoniera e moarta . Am verificat sigurantele dar sunt in regula . De la ce poate fii si la ce sa se mai uite ?

  • #2
    Cum ai verificat sigurantele? "ochiometric" sau cu aparat de masura? Daca nu ai folosit aparat de masura, incearca inca o data sa le verifici. mai mult ca sigur problema e de la sigurante.

    Comment


    • #3
      Da, la ochi ... Deci cel mai bine se duce la un electrician . A si am uitat sa specific ca sa resetat si computerul de bord cu km , consumul si etc dar nu si km care ii are .

      Comment


      • #4
        S-a intamplat un mare scurt. Merg pe mana lui dannyx78. Verifica-le cu mare atentie!

        Comment


        • #5
          Ai sigurante arse. cauta pe aici pe forum, o sa gasesti semnificatia fiecarei sigurante din tablou. Km facuti nu se reseteaza sub nici o forma daca se arde o siguranta sau daca ramai fara curent. Celelalte valori inscrise in CB sunt scrise intr-o memorie care se reseteaza in cazul in care nu e alimentat tabloul de bord. Daca nu " le ai " cu electrica, du-te neaparat la un electrician auto, sa nu mai faci si alte "minuni". Si daca tot te duci la el, spune-i si de goarna de la alarma, ca de acolo a plecat bucuria...

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google