Coduri si preturi piese de schimb Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • multumesc pentru raspunsuri
    "light up the darkness" Bob Marley

    Comment


    • Salut, am un logan 1,4 mpi 2007 si din greseala am pus bornele de la bateri invers. M - ar interesa cat costa releu de incarcare si puntea de diode sau tot ansamblul de incarcare?
      Multumesc.

      Comment


      • Ce placute de frana imi recomandati ? pt logan cu abs?(nu stiu daca are importanta)
        Ulei m-am gandit la elf sport 10 w40 deoarece asta a fost pana la ultimul schimb cand am bagat elf evolution 10 w40

        Comment


        • sincer vad in semnatura ta un benzinar, de ce bagi 10? nu se mai baga 10 de la supernove-solenze ... ia 5w30 mobil1 de exemplu , e 120 - 160 lei bidonul de 4 litri in functie de unde-l cumperi . Iar placute de frana, am trw-uri d-lea cu "metal free" parca, sunt la al 2-lea set si-s multumit, sunt sub 100 lei in comert , sau poti incerca ATE , Ferodo etc
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • As dori si eu niste preturi convenabile pentru piesele de mai jos

            Capota logan model 2006
            Aripa logan stanga model 2006
            Usa spate logan stanga model 2006
            Amortizoare fata spate
            Planetara fata stanga

            Multumesc anticipat, am vazut in primul topic platenara dar nu stiu sigur daca este acelasi model.

            Comment


            • intrebare scurta: logan prestige 2006, o duc la casco pentru schimbare bara fata / spate, se potrivesc cele de la modelul nou?

              si daca da, ce coduri au?
              Last edited by gboy; 24 April 2012, 18:43. Reason: typo
              http://i61.photobucket.com/albums/h61/gboygabi/weed.jpg

              Comment


              • aia de fata sigur nu se potriveste ,in plus iti mai trebuiesc faruri , elementele de inchidere de jos , deflectoare de aer , grila de jos , masca de sus (dintre faruri) , emblema , elementul cromat de sus (daca e cazul) si taiata armatura de fata in colturi ca altfel nu se aseaza... ca sa nu mai zic de suportii de proiectoare daca e cazul .deci pe scurt inca minim 10 mil pe langa bara propriu zisa. Pe spate mai c-ar merge , mai trebuie niste ajustari ca loveste capota in bara si cumparati 2 ochi de pisica , sincer nu e mare diferenta pe spate....eu zic sa stai bland
                Pain brings out the truth in us all...
                ...how much truth can you stand?

                Comment


                • ok, am inteles cum sta treaba, multumesc frumos pentru raspuns ;)
                  http://i61.photobucket.com/albums/h61/gboygabi/weed.jpg

                  Comment


                  • Are cineva fotografii cu cutia de sigurante vederea dinspre cablaj , eventual cod si pret ?

                    Multumesc mult !

                    Comment


                    • Stie cineva ce denumire exacta are piesa si ce cod/pret ?
                      Este de pe 1,5 dci 2007.

                      Multumesc!
                      Attached Files
                      Last edited by angel; 11 May 2012, 09:04.


                      sigpic

                      Comment


                      • am curiozitatea ce fel de amortizoare aveti pe logan pentru ca am auzit ca ar cam fi pe loganelele noastre mai multe tipuri de amortizoare

                        Comment


                        • amortizoarele originale sunt Monroe, poti monta si Sachs, Bilstein, Kayaba, depinde de citi bani esti dispus sa dai pe ele, daca vrei niste preturi da-mi un PM.

                          Comment


                          • Originally posted by evali_daniel View Post
                            amortizoarele originale sunt Monroe, poti monta si Sachs, Bilstein, Kayaba, depinde de citi bani esti dispus sa dai pe ele, daca vrei niste preturi da-mi un PM.
                            ms dar am auzit ca s-au montat si bilstein pe logan

                            Comment


                            • Un cod si un pret pentru

                              Capota logan model 2006
                              Aripa logan stanga model 2006

                              Comment


                              • ma poate ajuta un coleg cu niste coduri pentru urmatoarele piese ?

                                este vorba de kit uri de ambreiaj. deci kit complet

                                Logan 1.6 16v cutie JH3 - cod ?

                                Logan 1.6 8V cutie JH3 - cod ?

                                MCV 1.6 8v cutie JH3 ( exista ? Valeo zice ca da ) - cod ?

                                MCV 1.6 8v cutie JR5 - cod ?

                                MCV 1.6 16v cutie JR5 - cod ?

                                multumiri anticipate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google