se poate schimba nuca de la schimbator???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    de ce ai vrea sa scoti schimbatorul cel nou? de obicei se scoate cel vebhi care arata f rau si se inlocuieste cu cel nou care arata f bine... alt maner nu da bine pe logan decat cel original, parerea mea, sau poate vrei sa il scoti pe cel nou necromat si sa il pui tot pe cel nou cromat...asta da , pot intelege
    Logan laureat 1.2

    Comment


    • #47
      salut vreau sa pun si eu o nuca de prestige , si am cateva nelamuriri , vinilinul ala se mai potriveste , mai cuprinde maciulia?
      trebuie sa tai din levier?
      daca pun de prestige lovesc bordul cand bag a 3 a?

      Comment


      • #48
        Sa lovesti bordul zici? Cum sa-l lovesti daca asta e mai mica decat cealalta? Sau ma rog... De la bord pana la schimbator ramane 5 cm sau chiar mai mult.. buna asta

        Comment


        • #49
          Salut! Eu la loganul meu din 2005 am primul tip de maciulie, aceea mai patratoasa. Am primit cadou o maciulie de prestige si este prea larga, iar cea patratoasa are o garnitura pe interior. Mai aveam o nuca de prestige doar ca era cojita si si aceea are acea garnitura. S-a dus prietenul care mi-a dat-o cadou cu ambele la magazinul de la care a cumparat si a zis ca garnitura aia nu e din maciulie, cica era pe levier si trebuie sa o tai eu din maciulia veche si sa o pun la asta noua...... Chiar nu stiu cum sa o adaptez pe asta noua de prestige.....

          Comment


          • #50
            La loganul meu din 2006 am vrut sa scot husa care imbraca schimbatorul. Am scos-o din consola si am intors-o. Nu incape maciulia prin ea. E prinsa de maciulie cu o fasceta care poate fi atat de stransa incat sa tina nuca fixata bine. Am desfacut fasceta aia si am rasucit nuca spre stanga (crezand ca se desurubeaza) si dupa ce s-a miscat, am tras in sus miscand stanga-dreapta in acelasi timp. A iesit relativ usor (tragand de ea destul de hotarat, dar nu exagerat de tare). Maciulia este fixata pe schimbator dar daca o fortezi putin cedeaza. Dupa ce am pus-o la loc prin impingere (si rotire stanga-dreapta) sta foarte bine si fixa. Fasceta de care ziceam mai sus poate strange maciulia pe tija schimbatorului ceea ce ingreuneaza scoaterea.
            P.S. N-am gasit niciun fel de garnitura.
            Last edited by Fanez; 2 December 2015, 17:06.

            Comment


            • #51
              cumperi Reductie pentru montaj maciulie piele/plastic pe schimbator de ph1-25 lei de la Axscu si ai terminat lucrarea.

              Comment


              • #52
                Știe cineva, la logan 2 se aplica aceeași metoda pentru a scoate măciulia?
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • #53
                  Din cate imi aduc aminte @t0rquemada a scris la un moment dat ca nu se poate scoate maciulia ca la L1 , este de-a intregu cu tot cu timonerie.
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • #54
                    Se scoate prin smulgere in sus.
                    Originally posted by Fanez View Post
                    ...
                    Alta imbunatatire (strict din punct de vedere "Pisic"), am schimbat nuca schimbatorului.
                    (@tOrquemada sa traiasca!)
                    Am zis si aici.
                    Last edited by Fanez; 7 November 2018, 19:03.

                    Comment


                    • #55
                      Merci pentru informații.
                      0.9 tce SL plus

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google