Unde E Filtru De Benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Sigur ca e in rezervor si e o intreaga tarasenie sa ajungi la pompa de benzina daca nu ai o scula adecvata cu care sa desfaci capacul, cu atat mai putin in doar...2 minute.
    @kubala7
    Da, dar pentru cei care au si filtru exterior.
    Last edited by IancuMIC; 7 February 2012, 22:36.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #17
      da in 2 minute dupa ce a trecut o ora ,comfirm filtru benzina sau sita este in tezervor pe ansamblu pompei de benzina.

      Comment


      • #18
        aia are toata lumea. eu am vazut niste poze pe net, daca nu ma insel chiar aici pe forum cu loganuri ce aveau din fabrica un filtru suplimentar. nu stiu de cand pana cand au fost in productie, daca au fost aduse din afara tarii, etc, stiu ca am vazut pozele si userii ziceau ca cica li s-ar fi spus la service-uri ca au avut o perioada cand dacia facea benzinarele cu 2 filtre, ala din pompa si inca unul, undeva pe traseu.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #19
          Tot ce e posibil; am avut 1.4 MPI din primele modele produse in 2004, dar n-am avut filtru de carburant exterior; sincer n-am vazut la nici un Logan, si am vazut destule motoare.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            am vazut si eu ca exista filtre pt. logan 1.4-1.6.cautati pe google!

            Comment


            • #21
              Asta era filtru de carburant de pe vechile Dacii, care era montat inainte de pompa de benzina; avea avantajul ca se putea desface , elimina apa si curata sita. Foarte util la vremea lui pana sa apara cele cu hartie de filtru.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #22
                Am vazut o pompa de benzina demontata din alte motive, nu schimb de filtru, pentru ca n-am gasit sa existe ca si consumabil acea sita. De demontat nu e greu, dar nu stiu daca remontata, pompa mai era buna de ceva.
                Cred ca ne scarpinam fara sa ne manance. E in pompa, sa fim sanatosi si mai ales sa nu se duca pompa de benzina, ca ne saturam de filtre.

                @Vasile, eu as monta filtrul ala la cazanul cu tuica.
                Last edited by mr.K; 8 February 2012, 12:02.

                Comment


                • #23
                  la superloganul 1,4 asa aata ca in poze .e la fel si la prestige..cred.am desfacut la un Punto si tot asa arata.
                  Attached Files
                  Last edited by margelatu; 8 February 2012, 12:10.
                  Welcome to the Club, We Have Jackets !

                  Comment


                  • #24
                    in carnetul de garantie scrie si de cutie hidramata etc dar tu legi doar c exista pe masina.

                    Comment


                    • #25
                      Filtru de benzina la E5 este aici(vezi cu rosu), sub masina....
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        Buna seara,

                        Am un Logan noul model 1.2 75cp cod motor D4F F7 din 2013.
                        As vrea sa stiu daca are filtru de combustibil. Am facut 120 mii km si stiu ca trebuie schimbat, deoarece am inteles ca sunt si modele care nu au acest filtru sau poate cineva ma poate ajuta sunt putin in necunostinta de cauza...

                        Multumesc!

                        Comment


                        • #27
                          Eu stiam ca la modele L2 nu au mai pus filtru carburant. Cost cutting.

                          Comment


                          • #28
                            Daca nu are poti monta tu unul , la iesirea conductei din rezervor sau inainte sa intre aceasta in rampa de injectie

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google