Telecomanda Pe Cheie , Probleme

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Telecomanda Pe Cheie , Probleme

    Salutare . A inceput telecomanda de pe cheie (inchidere centralizata) sa-mi faca probleme , foarte greu imi mai armeaza/dezarmeaza masina. Mentionez ca Loganul nu are nici 3 luni de la achizitie (masina noua luata din showroom).
    Nu am facut modificari la masina , intrucat este in garantie si nici nu am montat vreun tip de alarma pe ea. Ce este de facut ? Trebuie sa schimb bateria din cheie sau s=a defectat inchiderea asta centralizata ?

  • #2
    Ce intelegi prin foarte greu?
    Distanta este semnificativ mai mica? Merge doar din anumite pozitii? Face probleme in orice loc te-ai afla in oras sau doar in parcare, etc?
    GL-22-TOF

    Comment


    • #3
      Salut.
      Posibil sa fie bateria[de la telecomanda] dusa,cu toate ca zici ca-i masina noua.
      Numai bine.
      Un Logan----YNG-----
      Numai bine.

      Comment


      • #4
        si eu am avut probleme cu telecomanda.la mine nu inchidea usile chear daca eram lipit de masina.am desfacut-o si am suflat putin in ea si si-a mai revenit dar tot nu merge la fel de bine ca deschiderea

        a eu ma schimbat si bateria dar degeaba
        Last edited by biancamarius5; 15 August 2012, 22:24. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Fiind in garantie, o vizita in service te lamureste mai repde decat presupunerile a 20 de forumisti care nu au masina in fata. Daca vrei sa stii daca telecomenda ta inca emite, ia un vecin cu Logan sau Renault si apasa in acelasi timp pe telecomanda lui si a ta. Ambele emit pe 433 Mhz, si daca ambele sunt vii, se bruiaza semnalul si nici a lui nu deschide.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #6
            asa am patit si eu cu telecomanda....de deschis mergea sa o deschid de la 10-20m distanta...dar de inchis nu mergea nici de la 10cm distanta....nu mergea delok....si m.am dus la un centru de electronice si i.am explicat problema omului....mi.a schimbat bateria la telecomanda si am incercat din nou...si aceasi problema...si intr.un final mi.a deslipit integratu de pe placa sa se reseteze total...la lipit la loc si merge perfect de cand am reparat.o de (2luni) nu mai am probleme merge perfect (inchis/deschis de la 10-20m si din orice unghi)....incercati si varianta cu resetarea integratului....poate puteti rezolva problema...numai bine !
            Last edited by Aurash; 16 August 2012, 00:56.
            CL 93 TAV

            Comment


            • #7
              Nu se reseteaza nimic, probabil a fost un contact imperfect pe placa si s-a refacut.
              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

              Comment


              • #8
                fane posibil sa fi fost un contact imperfect cu zici.....dar eu nu ma pricep...spun si eu ce mi.a zis omu....:-??
                CL 93 TAV

                Comment


                • #9
                  eu am curatat putin circuitul pentru ca acolo unde calca acele arculete din spatele butoanelor s-au format niste puncte.cred ca in final nu o sa mai mearga deloc.acum merge mai putin dupa ce am curatat acele punctulete

                  mai auzisem ca la alte masini se reseteaza telecomanda daca ti o perioada mai lunga bateria scoasa din ea dar la loganul nu se intampla asta
                  Last edited by biancamarius5; 22 August 2012, 14:30. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by biancamarius5 View Post
                    mai auzisem ca la alte masini se reseteaza telecomanda daca ti o perioada mai lunga bateria scoasa din ea dar la loganul nu se intampla asta
                    telecomenzile au memorii nevolatile

                    Comment


                    • #11
                      iar a aparut problema cu telecomanda la mine.ce este ciudat este ca dupa ce o demontez o suflu putin si o mintez la loc merge bine vreo 2 zile dar apoi iar apare problema

                      Comment


                      • #12
                        Cumpara o baterie buna (de preferat Varta, Panasonic, etc) care costa normal in jur de 6-9 lei (mai ieftine sunt facaturi) si atunci vezi daca mai face figuri telecomanda.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • #13
                          Poate nu iti mai face contact arcul de la buton, ca daca se uzeaza contactul de pe placa nu mai face priza. Sterge contactul de pe placa cu putin alcool sanitar, schimba si bateria si vezi dupa cum se comporta.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Danyell View Post
                            Poate nu iti mai face contact arcul de la buton, ca daca se uzeaza contactul de pe placa nu mai face priza. Sterge contactul de pe placa cu putin alcool sanitar, schimba si bateria si vezi dupa cum se comporta.
                            Rezolvat azi cu metoda spusă de tine!
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google