La Cat Timp Se Schimba Lichidul De Racire?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Adica si celor in carnetul carora scrie 4 ani, tot la 2 ani il schimbati?
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Nu prea am avut timp sa citesc o carte de intretinere!!!! Dar la noi este o regula
      !!!

      Comment


      • #18
        Si in primul rand as prefera sa schim o dta la 2 ani lichidul de racire decat sa schimb pompa de apa

        Comment


        • #19
          Deci pana la urma care e timpu cel bun?
          Al meu are 3 ani jumate.
          sigpic
          !

          Comment


          • #20
            Nelamurire - odata cu venirea sezonului rece se schimba lichidul de racire ? Sau este antigel in instalatie ? Stiu ca la daciile 1300 se punea apa pe timpul verii si antigel cand venea frigul. La masinile actuale mai trebuie umblat la lichid ?

            Comment


            • #21
              Eu am un an si jumatate de cand am masina si in afara de lichidul pentru parbriz nu am desfacut nici un borcan. Asa ca las-l in pace.
              Nu te supara dar ce stii de la Daciile vechi este gresit. Daca aveai antigel in borcan nici la ele nu trebuia sa-l schimbi inainte de sezonul rece. Iar apa la radiator never.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • #22
                Originally posted by vdmihai View Post
                Deci pana la urma care e timpu cel bun?
                Exact cat scrie in carnetul de intretinere!
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #23
                  E prima masina pe care o am si de aia nu stiu exact cum si ce. Eu ma bucur ca nu trebuie sa fac nimic - o grija in minus. Lichidele le verific periodic si sunt toate la nivel.

                  Comment


                  • #24
                    @mikebike72- Si eu sunt in aceeasi situatie, stai linistit! Am gasit insa aici raspunsuri si oameni deosebiti care le dau!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • #25
                      Da, pana o sa mai invat despre functionarea masinii cat de cat o sa mai stresez multa lume pe forumul asta.

                      Comment


                      • #26
                        Cat timp intrebarile sunt puse unde trebuie si nu le repeta pe cele ale altor useri nu-i stres. Pana la urma de aia suntem pe forum sa ne lamurim problemele.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by blue_eyes86 View Post
                          Si in primul rand as prefera sa schim o dta la 2 ani lichidul de racire decat sa schimb pompa de apa
                          masin amea are 4 ani , acelasi antigel de cand am luat-o si aceeasi pompa de apa si 100.000 de km.
                          Fuarte Nervos !!!

                          Comment


                          • #28
                            Idem si la mine. 110.000km
                            It's nice to be important but it's more important to be nice!

                            Comment


                            • #29
                              Am si eu o nelamurire, am masina de 4 ani si 90 mii km ma gandesc ca ar trebui schimbat lichidul. Am mai observat la multe loganuri ca lichidul nou este verde fluorescent, pe parcurs el se ingalbeneste si in starea critica de schimbare se inroseste, la mine are o nuantza de portocaliu. Vreau sa il schimb ca va veni iarna.....dar cum se schimba?Daca cineva are niste indicatii sunt bine venite. Pur si simplu scoti tot ce e in borcan si adaugi? Sau banuiesc ca se goleste toata instalatia printr-un loc anume. Cati litri inghite o instalatie cu borcan la nivel?
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Aproximativ 5,45 l
                                [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google