becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3100k, nu prea e lumina de xenon; e alb-galbui.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu, Osram Blue Intense are 4300k parca, iar Narva Power Range White are 4500k.

      Philipsurile Eco le recomandam celor care se uita dupa durata de viata.
      Au si 1690lumeni parca, iar cele white au 1650lumeni, teoretic ar trebui sa aibe lumina buna.

      Comment


      • Tot ce e "ECO" este egal cu zero.....

        ECO nu inseamna performanta.......eco in cazul de fata- becuri- inseamna ca va tine mai mult, vei uita de el, dar vei avea faruri chioare .....

        Performanta la becuri inseamna vedere buna pe ploaie, ceata, noapte......cu eco e bine sa stai acasa

        Comment


        • Pe noapte+ploaie (asfalt umed) nu vad nimic cu Osram Nightbreaker 130%... Cand e uscat, sau folosesc faza lunga, sunt foarte multumit de ele.

          Comment


          • Eu n-am NB 130%+......am unlimited; n-au apucat sa prinda asphalt umed mult, pt ca sunt de rezerva

            Vezi ca farurile sa fie reglate correct.....apoi mai este o chestie, degeaba ai bec bun daca farul e matuit, murdar,etc

            Comment


            • In prezent am Nightbreaker unlimited 110%, sunt de 2 ani pe masina, pe ploaie sunt slabe, parca asfaltul inghite lumina, in schimb pe uscat si pe ceata sunt foarte bune. Un coleg si-a luat niste becuri philips ultraperformante si la 9 luni i s-a ars becul pe stanga. Care o fi explicatia pentru care se arde primul cel din stanga? Acum vrea sa-si ia Osram Night Breaker 130%.

              Comment


              • Farurile zic ca sunt reglate corect. Pe uscat, se vede limita luminii pe asfalt, unde farul din stanga lumineaza mai aproape de masina decat cel din dreapta. Din pacate nu stiu in zona unde as putea merge sa le regleze cu ceva aparat, nu din ochi. (poate imi poate recomanda cineva din zona Sibiului?)
                De matuit, nu se pune problema. In vara am polisat farurile+folie. Murdare nu erau, sigur.

                Se pare ca am 110%, m-am uitat iar peste comanda (stiam eu prost)
                Last edited by evilsheep; 8 December 2016, 12:06.

                Comment


                • Din motivele expuse de voi, folosesc Rally

                  Ganditi-va totusi ca daca in cazul vostru cu becuri destul de performante apar nemultumiri, atunci ala cu lumanari de 5 lei ce sa mai zica......

                  Comment


                  • Originally posted by ManGreek View Post
                    Nu, Osram Blue Intense are 4300k parca, iar Narva Power Range White are 4500k.

                    Philipsurile Eco le recomandam celor care se uita dupa durata de viata.
                    Au si 1690lumeni parca, iar cele white au 1650lumeni, teoretic ar trebui sa aibe lumina buna.
                    H4 12V 60/55W P43T-38 Consum redus si viata mai lunga
                    Bec far H4 faza lunga si faza scurta Long Life Eco Vision. Consum redus, durata de viata de 4 ori mai lunga (nu necesita schimbare pentru 100.000 km)
                    Detalii tehnice produs
                    Aplicatie Faza lunga, Faza scurta, Proiectoare ceata
                    Tehnologie Halogen
                    Tip produs H4
                    Intensitate luminoasa 1690 lm
                    Temperatura 3100 k
                    Tensiune 12 V
                    Putere 55W
                    Durata de viata 3000 de ore
                    Omologare Da
                    Garantie 1 luna
                    Ambalaj Cutie 1 bec
                    Cod produs 12342LLECOC
                    . Ma refeream la cele din link-ul pus de tine.

                    ...
                    Last edited by IancuMIC; 8 December 2016, 12:17.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Originally posted by Hirayama View Post
                      Tot ce e "ECO" este egal cu zero.....

                      ECO nu inseamna performanta.......eco in cazul de fata- becuri- inseamna ca va tine mai mult, vei uita de el, dar vei avea faruri chioare .....

                      Performanta la becuri inseamna vedere buna pe ploaie, ceata, noapte......cu eco e bine sa stai acasa
                      Depinde mult si de far.
                      De exemplu pe un Audi 80 al unui prieten cu faruri vechi din sticla netransparenta cu lumanari in ele... mai tare vedeau farurile mele cu faza scurta din spatele lui decat lumina el cu faza scurta

                      Comment


                      • cam asa se vad noaptea philips white vision
                        Attached Files
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • Si eu am White Vision de vreo 3 luni, de care ma declar multumit pana acum.
                          Mi se par raportul cel mai bun lumina alba/durata de viata: 4300K/450 ore.
                          Mentionez ca am DRL-uri, deci folosesc faza scurta doar seara.

                          Sent from my SM-G920F using Tapatalk

                          Comment


                          • Super. Par cele mai ok pe orice tip de lumina, nu sunt nici galbene care sa te oboseasca, nu sunt nici albastre ca sa nu mai vezi nimic cu ele... mi se par perfecte .

                            Dar 70lei + transport... daca ma tin doar un an si jumatate la utilizare scazuta cum m-au tinut celelalte philipsuri, nu mi se pare buna afacerea.

                            Comment


                            • Renunt la Xenon dupa 5 ani de folosire si vreau ceva becuri bune.
                              Ce sa aleg intre Osram Cool Blue Intens si Osram Silverstar 2.0?

                              Comment


                              • Ai avut lupe la xenon ?

                                Becuri bune sunt Osram si Philips de la 70lei in sus setul. Celelalte sunt ca cele din fabrica aproape.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google