becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am făcut și eu o cercetare de piață. Vreau niște becuri H4 pe la +50%. Știu că există Philips +30% la sub 9 lei, promoție. În afară de el, asta a rezultat. Exista alte mărci în această zonă? Înclin către Silverstar 2.0 (viață dublă).

    Valeo H4 12V 60/55W PLUS50

    13 lei: badabum
    13 lei: autoeco (lângă Obor, Litovoi 72)

    OSRAM H4 12V Silverstar, +60%

    34 lei (2x): aspad (Silverstar 2.0, 9 lei livrare)
    35 lei (2x): autohut (Silverstar 2.0, Nicolae Grigorescu 110)
    16 lei: autohut (Silverstar 2.0)
    19 lei: dedeman (Silverstar 1.0)

    Philips H4 12V 55W Vision Plus, +60%

    41 lei (2x): altex (online)
    26 lei: autoeco

    Comment


    • mai bine dai pe astea ceva mai mult, dar diferenta e foarte mare.

      Comment


      • Dacă Seba are becuri din acestea, Night Breakere, mă mai gândesc.

        Comment


        • Un an si jumatate;wow. Adica peste 23 de mii; niciodata nu m-au tinut atat de mult.
          Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

          @gecmc94
          Si eu spun ca merita sa incerci naitbrekurile.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by gecmc94 View Post
            Dacă Seba are becuri din acestea, Night Breakere, mă mai gândesc.
            cine e Seba ? de ce nu le iei de pe emag cu livrare personala ? sunt destule showroomuri si la pretul asta nu le mai gasesti, crede-ma.
            mie mi-e aproape crangasiul. eu am luat nightbreaker laser de la ei la 75 de lei, ca la unlimited n-aveau ridicare personala si nu voiam sa ajung la 80-85 de lei cu ele.
            asa ca am luat laser, care nu stiu cat tin. unlimited au tinut o gramada, ca nu le aprind ziua prin oras.

            Comment


            • Detalii interesante despre becurile auto: http://blog.neplimbam.ro/becuri-auto...u-consumatori/
              Inca ceva:
              .... Litera E vine de la Europa iar codul ce urmeaza dupa aceasta litera reprezinta codul tarii in care becul auto a fost testat. In Romania, dupa acest cod trebuie musai sa observati si inscriptia RAR (semn ca productia acestor becuri a trecut si de filtrul celor de la Registrul Auto Roman)....
              .http://www.andreioprea.ro/ce-tipuri-...7-sau-h11.html

              Comment


              • Vă mulțumesc pentru recomandări. Night Breakerele au un gaz nobil cu fițe de unde și prețul lor. Ambele au 60/55W.

                Flux luminos
                OSRAM NightBUnlim 1650/1000 lm
                OSRAM Silverstar 2.0 1650/1000 lm

                Durata de viață B3 pentru cele două filamente
                OSRAM NightBUnlim 80/300 ore
                OSRAM Silverstar 2.0 250/400 ore

                Preț: cel mai bun raport preț/calitate Silverstar 2.0


                Sper că observați că dacă aprindeți faza lungă cu Night Breaker, îi reduceți durata de viață semnificativ. Cam 4 ore de fază scurtă. La Silverstar ești penalizat mai puțin pentru folosirea luminilor de drum.
                Last edited by gecmc94; 9 November 2017, 01:08. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by b3bytzu View Post
                  In cele din urma am decis si eu sa schimb becurile stock, am ales becuri osram night breaker laser +130%, (facui comanda azi) sper sa fi facut o alegere buna, revin cu o parere dupa ce am sa le pun pe masina.
                  Originally posted by Kojak View Post
                  Fata de lumanarile stock, o sa zici ca ai descoperit Lumina!
                  Intr-adevar, este o schimbare fata de becurile stock, lumina este ceva mai "alba" , sunt multumit de alegerea facuta, acu` sa vedem cat tin

                  Comment


                  • Becurile H4 Narva lumineaza mai bine decat Osram? Ma intereseza comparatia intre variantele cele mai bune (scumpe). Nu ma intereseaza durata de viata.

                    Comment


                    • sincer ma indoiesc ca lumineaza vreunele mai bine decat osram laser sau unlimited. nici macar philips +130%. Osram Laser chiar lumineaza +130%.
                      eu le-am luat de aici. e un pret bun.



                      Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                      Comment


                      • Multumesc pentru raspuns.

                        Si eu sunt de parere ca Osram Laser sunt cele mai bune H4. Evident ma refer la variantele legale.

                        Am intrebat din curiozitate.

                        Comment


                        • Noile becuri, pentru Logan.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Sunt bune. La mine, au cam 2 ani deja pe vechiul Logan.

                            Pe noul Logan II Ph2 am optat pentru Philips Racing Vision H7 (am prins o oferta set de doua la 65 lei). Sunt curios dupa cat timp se vor arde.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Pai si inainte tot naitbrekuri am avut.
                              Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari

                              Recent mi s-a ars unul si am decis sa le schimb pe ambele; pe ala bun il pastrez de rezerva.
                              Din ce am observat, la mine au tinut in medie cam 22 de mii.
                              Avand in vedere viteza medie pe care o am in ultimii 3000km, as putea sa spun (grosso modo)ca viata acestor becuri se situeaza undeva la maxim 350 de ore, ceea ce nu e departe de ce spune producatorul:260-400.
                              Last edited by IancuMIC; 3 December 2017, 19:19.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • La mine cam la fel penultimul set (~24.000km) iar actualele au deja ~31.000km (dar am montat si un sistem DRL ce alimenteaza faza lunga la 6v si probabil de aici viata mai lunga).
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google