liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • singurul cu gura mare si motorul mic tu esti amice......cand toata lumea iti zice sa te duci la somn pai te duci sa dormi
    eu vs audi 2.7 tdi 2-0
    eu vs golf 5 1.9 tdi soft turbina etc etc 3-0
    Last edited by Ionut.11; 11 May 2016, 09:10.
    Can't touch this !

    Comment


    • Originally posted by hasserro View Post
      In primul rand am scris 110, aia e capat de 3, nu 90.
      In al doilea rand, 1.4 pierde, cutia de viteze mai scurta la 1.2 e mai avantajoasa. M-am dat cu 1.4, cam pe acolo pana pe capat de 2, din a 3-a incep sa ma distantez fata de el.
      Prea te dai in barci ca dai ca faci ca dregi, nu zic ca n-o fi asa, dar de obicei aia cu gura mare sunt aia mici in fapte
      Postarile tale sunt penibile rau. Inceteaza...te rugam !

      Comment


      • Care a scos butonul de like[emoji1] ?
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Eu(clio rs 172"stock") Vs polo gti 200 cai - 2-1
          eu vs logan 2,0 16v aprox 190 cai 3-0
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • deci nu am o buna perioada de cand nu am mai intrat pe forum , dar aici m-am crucit ce am vazut))))))
            Deci maine daca ii face soft la 1.2 , e jale !
            Ps : daca vii la mare te astept , dar sa nu iti inchizi contul dupa aceea ok ?

            Comment


            • Eu sunt convins ca trage mai bine ca un 1.4 stock pentru ca fiind proaspat posesor de permis n-a stiut decat pedala la fund. Insa de aici si pana la tot felul de masini batute e exagerat baiatul ...
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Originally posted by hasserro View Post
                Logan 1.2 vs Polo variant 1.9 tdi alh, 2-0
                Stock un polo face 0-100 in 9.8. Si ai reusit tu cu cavoul ala alb lent ca o zi de post? Ce fumatz'?

                Originally posted by hasserro View Post
                Tdi era, e al unui prieten. Era ud, am plecat de fiecare data mai bine ca el, dupa 90 incepea sa ma ajunga, dar nu a avut si drum pentru a ma depasi pana pe la 110-120.
                Si eu am batut cu porschele un GTR de 700 cai. Am plecat mai bine ca el: mi-a dat ragaz 2 secunde sa plec inaintea lui. Varza l-am facut.... N-a mai avut nici ala timp, si nici drum si nici benzina si nici vointa si nici cauciucuri.
                Yo Tarzan! King of za covrig. Moare fetilii dupE mine!
                Last edited by Cezar; 13 May 2016, 19:27. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • 90 de cai si 1270 kg goala, suta in 9.8? Masina din 98? Mi e greu a crede. Am scris clar, cam de la 80 venea din spate, daca ne am fi dat pana la 130, cu siguranta trecea de mine. Chiar e asa sf sa bati o masina cu 15 cai mai mult si aprox 300 kg in plus?

                  Comment


                  • Originally posted by hasserro View Post
                    . Chiar e asa sf sa bati o masina cu 15 cai mai mult si aprox 300 kg in plus?
                    Da. Cand postezi tu orice e sf. Nimeni nu mai crede.

                    Asa postam si eu la inceput si toti radeau cu curu de mine. N am murit.

                    O sa ti treaca, te vei maturiza si o sa razi si tu de ce postai.

                    Stima*

                    Comment


                    • Tocmai ce am dat comanda de Logan dci. Dupa citirea acestor postari m-am reorientat! Vreau Logan cu supermotorul de 1.2! Maine ma duc la dealer.
                      sigpic

                      Comment


                      • Mare om, mare pilot. Oricum acel Polo atinge suta in vreo 12 secunde. Radem, glumim, dar poate baiatu' nu minte deloc.

                        Comment


                        • Originally posted by hasserro View Post
                          90 de cai si 1270 kg goala, suta in 9.8? Masina din 98? Mi e greu a crede. Am scris clar, cam de la 80 venea din spate, daca ne am fi dat pana la 130, cu siguranta trecea de mine. Chiar e asa sf sa bati o masina cu 15 cai mai mult si aprox 300 kg in plus?
                          Loganul 1.2 cate kg are?
                          sigpic

                          Comment


                          • Deci treaba a stat in felul urmator:
                            Daca cautati pe autodata, polo variant 1998 1.9 tdi 90 cp are 1270 kg
                            Logan 1.2 16 v are 965 sau 980, nu mai tin minte exact. Nu vad ce e asa exagerat sau motivul pentru care aa minti. De la 80 incepea sa recupereze, dar nu suficient sa ma depaseasca pana la ~110.

                            Comment


                            • Nici macar la kg masinii pe care o ai nu esti realist. Ce varianta de echipare ai?
                              sigpic

                              Comment


                              • Cazan Distrigaz 16v vs. Kia Cee'd 1.6 Crdi in 5 usi 3-0

                                L-am ciufulit de dracii l-a luat de la fiecare semafor de la bd. Ghencea cu sos. Antiaeriana pana la Calea 13 Sept. intersectata cu sos. Panduri, noapte, liber. Ca ce motor am... "1.6 16 valve standard, tu?" "N-ai cum frate, ai mai multi ca am 1.6 diesel de 126 de cai" .

                                In fine, in specificatiile de fabrica, bat asa ceva. Nu a avut nicio sansa de 3 ori, ce sa zic...

                                edit: nu stiu ce versiuni de diesel sunt de peste 120 de cai sau nu ca apar mai multe pe net. Ceva detalii? Stiu ca masina era diesel clar.
                                Last edited by aleXpeed; 15 May 2016, 03:06.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google