Logan I Vs Kangoo SH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan I Vs Kangoo SH

    Ce spuneti, Kangoo sau Logan la aceeasi bani? Se invart intre 1.5k-3k euro.
    Pareri pro si contra

  • #2
    Ca fiabilitate sunt la fel
    Pro kangoo spatiul de carausie mai mare si sigur mai bun la tabla
    Cauta sa vezi cat costa intretinerea la ambele :placute, discuri, articulatie, amortizoare
    Altfel ambele sunt acelasi cotet, frigider cu roti, aerodinamica 0, depinde ce vrei sa faci cu el.
    Nu in ultimul rand conteaza si starea masinilor pe care le compari
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #3
      M-ar interesa in principiu calitatea materialelor, cat si a insonorizarii pe logan vs kangoo. Ca forma ma atrage mai mult Kangoo, ca e mai util dupa mine si ca masina de iesit cu prietenii, si de carat, ca e mult mai accesibil si cred ca vorbim de platforme asemanatoare. Acum nu stiu ce sa zic..

      Comment


      • #4
        Personal imi place mai mult noul Kangoo fata de cel vechi , cel putin la interior l-au schimbat mult.Ai spatiu cat vrei si pentru carat si pentru pescuit / concedii , mare /munte unde vrei.



        Last edited by prometheus; 8 April 2016, 17:21.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #5
          Omu vrea ceva in jurul a 3000 de eur nu 7000 de eur ...
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #6
            kangoo la materiale nu prea ai ce sa compari, in sensul ca nu prea are materiale prin interior, in afara de plansa de bord

            la portiere ai tabla normala pe interior, n-ai nici o fata de usa, inclusiv stalpii A de la parbriz sunt tot goi pe interior, aceiasi tabla vopsita ca la exterior, nici un ornament de plastic, nimic , nimic

            eu as merge pe logan, e mai ok decat kangoo, inclusiv la aerodinamica...kangoo e mai mult masina utilitara, de muncitori care se duc pe santier

            s-ar putea sa imparta chiar aceiasi platforma tehnica, in mare sunt identice pe dedesubt, difera doar caroseria

            la siguranta e acelasi.. drac

            nici insonorizarea n-as spune ca e mai buna. tot pe acolo sau un pic mai slaba

            loganu mai arata cum mai arata dar kangoo-u e de-a dreptu urat

            dar de ce ti s-a pus pata fix intre astea 2? eu m-as uita si la alte modele in jurul valorii de 3 mii de euro. acum depinde si pt ce o iei, ca nu ai specificat? pt uz personal sau pt munca?
            Last edited by cristi....; 8 April 2016, 20:33.

            Comment


            • #7
              Ca idee, cel din primul anunt dat ca exemplu de prometheus, avea 197.200 km in ianuarie 2015, acu are doar 157.500.
              Dar, ca in bancul ala, "se tine bine domne, nu bate, nu troncane!"

              Comment


              • #8
                Originally posted by Gallus View Post
                Ce spuneti, Kangoo sau Logan la aceeasi bani? Se invart intre 1.5k-3k euro.
                Pareri pro si contra
                Nu inteleg care e targetul tau ca pret...intre 1500...3000 Euro e cale lunga.

                Daca vrei masina/berlina normal ca iti iei Logan.
                Daca ai de lucru mult cu saci de ciment si alte cele materiale de constructii, iti iei Kangoo...

                Una e masina, alta e caruta, pardon, vroiam sa spun mai aproape de autoutilatara, adica Kangoo...

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google