Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce stiti de modelul acesta de masina si ce sanse sunt ca acestea de exemplu sa aiba km reali? Si cum pot verifica daca o masina ca asta are km reali? La o reprezentanta se poate afla? Am auzit ca fordurile au probleme la cutia de viteze, asa sa fie? Multumesc!



    http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

    Comment


    • La Ford se spune ca initialele ar veni de la: Fix Or Repair Daily

      Si ce vad de pe la cunostinte cam asa e...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Eu am in familie o Fiesta de 1.25 benzina din 2007, o Fiesta 1.4 tdci din 2011 si o Kuga 2.0 tdci din 2018...nici o problema la nici una din ele pana acum...

        Comment


        • foarte tare !
          Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Anuntul nu mai este disponibil.
            sigpic
            !

            Comment


            • Salutare!
              Ce parere aveti despre aceste Renaulturi?
              Familia s-a marit si incep sa ma gandesc la ceva mai incapator..cu 7 locuri, iar frantuzoaicele sunt ceva mai ieftine decat cele nemtesti..si imi plac si mai mult. Ca model as vrea II, ulterior din 2009 au schimbat..si sunt si mai scumpe.
              Din cate am vazut, predomina doua motoare: 1.9 dci si 1.5 dci, cu putin noroc se poate gasi si 1.5 dci de 106 cp fara filtru de particule..si cica piesele sunt cele de Dacia/Duster, cel putin legat de motor.
              Dotari au muulte,sunt confortabile si au spatiu berechet..am probat una si chiar imi place, am inteles ca si la siguranta stau bine.
              Nu sunt adeptul vitezei, dar ma gandesc la o masina incapatoare, cred ca 1.5 dci 106 cp ar putea sa traga binisor vagonelul..
              Acesta ar fi un exemplu, am vazut si altele mai bine intretinute, de prin Olanda/Austria, cu istoric si km reali (sub 200.000 nu prea sunt, ori nu pot sa cred ca ar fi)..
              Multumesc.

              Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

              Comment


              • La 100 cai si 5 persiane in ea, va fi cam lesinata... Sa nu zic cu 7 persoane.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Nu-i bai, oricum e peste 1.0 SCE..pe care il voi pastra, desigur.
                  Daca aveti prieteni/cunostinte, m-ar interesa cum e servisarea si cum e cu fiabilitatea ca si masina..
                  Multam fain.

                  Comment


                  • Am avut reno, cu km putini, si parca nu as lua reno, mereu se strica cate ceva la ea, maruntisuri, dar mereu vei avea 3 lucruri care nu merg ok sau nu merg... Asta am mai auzit-o si de la alti posesori... Dar la sh e loterie, deci, mergi vezi masina, probeaza fiecare buton/funtie, eventual mergi cu masina la o firma care verifica masini, si gata.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • foarte proaste. poate cadea orice la ele , de la instalatia electrica la turbo , timonerie , bucse cadru motor , caseta de directie , pompe , orice. nu degeaba is mai ieftine. la 2500 cat costa masina sa mai ai 1000 pentru reparatii. prin comparatie un logan din acelasi an e mai scump.
                      o/____\o
                      (i)
                      .........

                      Comment


                      • Ce parere aveti? putin cam dubios? https://www.autovit.ro/anunt/dacia-s...tml#926b0fb2a9

                        Comment


                        • nu. vor aparea multe dieseluri de italia pe piata auto. s-au schimbat legile acolo, probabil omul doreste o benzinara.
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Sigur o fost lovita in fata/spate. Cel mai probabil in fata si au declarat-o dauna totala ( cei din Italia ). O venit romanasul si o facut-o in Romania, in graba. Aproape pariez ca nu merge AC-ul, datorita accidentului. Si nu ai cum sa-l testezi acum, pentru ca este prea frig afara. Ar trebui tinuta undeva in garaj, sa fie temperatura peste 5 grade. Tocmai de asta o si vinde acum

                            Si la Arges, numai tepari !

                            Daca vrei, iti fac eu o lista sa vezi exact ce trebuie si sa iti dai seama in maxim 5 minute ce carpeala o facut
                            Last edited by Midnighte; 7 January 2019, 19:32.

                            Comment


                            • Multumesc colegii pentru raspunsuri

                              Comment


                              • Salut ! Ma puteti ajuta cu niste ponturi ? Vreau sa ii iau in martie o masina lui fi-miu, ceva pana in 5000 de euroi, dar daca e ceva mai deosebit si merita, as da si 6000, poate chiar si 7000.
                                E cineva care m-ar putea ajuta cu un serviciu de asistenta, bineinteles contra cost. Cineva care e priceput in depistarea manariilor si care a mai facut comert cu masini. Eventual un samsar.
                                Nu ma pot baza doar pe cunostintele mele la banii astia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google