A Mai Căzut O Stea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cand Arsinel a primit peste rand la transplant un rinichi (la 3 zile dupa ce a solicitat asta), desi poate cineva care urma la lista era mai tanar decat el, ziaristii au aflat si normal ca au fost discutii despre asta.
    Nemaipomenita Stela Popescu s-a revoltat, ca vezi dom'le, cum indraznesc ziaristii sa scrie despre asta, adica vor sa moara Arsinel?
    Cu alte cuvinte, lasa sa moara ala in drept sa primeasca transplantul de rinichi.
    Eh, n-a murit Arsinel, a murit Stela.
    Nu stiu de ce e asa apreciata, ca in afara de longevitate pe scena, numai chestii de prost gust a jucat toata viata. Ea cu Arsinel atat au facut 100 de ani, au fost un fel de OTV al teatrului, glume proaste, rasuflate, ieftine!
    Dar, cum de morti numai de bine, Dumnezeu s-o odihneasca!
    Oricum a trait destul, nu stiu cati dintre noi o sa mai ducem asa trai bun sa ajungem 81 de ani.
    Last edited by mr.K; 23 November 2017, 20:14.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Nu stiu de ce e asa apreciata, ca in afara de longevitate pe scena, numai chestii de prost gust a jucat toata viata.
      ... de morti numai de bine...
      Da, a fost exponenta unui umor foarte „ușurel”, dacă mi se permite exprimarea asta. Probabil că felul ei de-a fi, mereu volubilă și veselă, a contribuit major (mai presus de talent) la popularitatea și dragostea pe care publicul a avut-o față de ea. Pe mine, unul, mă bine-dispuneau aparițiile ei din anii 70 și 80, ce-a urmat după 1990 a fost jalnic, incluzând aici și cei 15 ani de „farmacia inimii C*tenaaaa!”
      Probabil că dacă nu s-ar fi înhăitat cu trepădușul ăla de Arșinel, care a fost toată viața o „catastrofă artistică”, ar fi fost mai bine pentru ea.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • 2 actori de bâlci.
        Acuţ tre' sa toarne Catena ale reclame.

        Rau mi-a parut cand au murit Dem Radulescu, Florian Pittis...

        Comment


        • Actrita Cristina Stamate, a murit in aceasta dimineata. Dumnezeu s-o ierte.

          „Merită să iubim oamenii şi atunci când ei nu ne iubesc”, spunea Cristina Stamate, al cărei motto personal era "Mie îmi pasă!".

          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • A murit si Andrei Gheorghe..Nu a fost chiar o stea..
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • ...dar unic in felul lui !

              Chiar nu mai stiam nimic de el. S-a dus prea devreme dintre noi. Am inteles ca e o moarte suspecta,
              Odihneasca-se in pace.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Originally posted by micutzu666 View Post
                A murit si Andrei Gheorghe..Nu a fost chiar o stea..
                NU a fost o stea dar a fost unic.Unul ca el se naste la o suta de ani.

                Comment


                • Era o gura bogata si cam atat. Cum intra in direct unul cu gura mai bogata ca a alui, ii taia legatura.
                  Sunt curios daca analizele toxicologice vor dezvalui ceva substante interzise care au cauzat moartea. Ca omul era consumator vechi.

                  Dupa o STEA ramane ceva in urma, dupa asta ce a ramas? A da din gura e egal cu zero.
                  Last edited by mr.K; 20 March 2018, 14:58.

                  Comment


                  • Uite ca sunt de acord cu tine ! Regret ca nu pot fi de acord cu tine mai des.

                    Comment


                    • Hai, recunoașteți că poblema "Andrei Gheorghe" este de fapt alta...

                      La radio era un căpcăun, un devorator de oameni. În special, un devorator de minți necoapte. Era o bibliotecă din Alexandria pe două picioare și putea să-ți vadă neuronii cum se adună pentru a crea un gând.

                      Îl ascultam uneori și eram șocat de cum reușea să fie atât de spontan. Andrei întreba și știa deja ce o să-i răspunzi, iar dacă sesiza o urmă de nesimțire sau de prostie începea să ardă. Și pârjolea totul în jur.


                      Cuvintele aparțin lui Costin Știucan, dar într-un fel sau altul le-ați simțit toți pe pielea voastră. Așa că, mă scuzați, însă părerea mea este că din cauza unor idei precum cele de mai sus, pentru mulți dintre voi Andrei nu a fost o stea, ci mai degrabă un inamic de care ați fi făcut tot posibilul să fugiți, să evitați un dialog.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • Nu tin sa conving pe nimeni, dar omul avea probleme mari la bibilica.
                        In fine, a murit, nu e nicio pierdere pentru umanitate, poate doar pentru familie, desi am indoieli ca ultima fosta nevasta e sincera in ce scrie pe feisbuc.
                        Probabil copii lui il vor regreta.

                        Comment


                        • Astazi a plecat dintre noi, "minunea blonda"; Dumnezeu sa-l odihneasca.
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Iar te-ai cufundat în stele
                            Si în nori si-n ceruri 'nalte?
                            Si te-ai dus, dulce minune,
                            S-a murit iubirea noastra. Odihneste.te in pace ' Minune Blonda'!

                            Comment


                            • Da! nasol moment. Sa stai sa bei si sa fumezi pana la 3 noaptea si maine zi sa dai coltu'.

                              scurta e viata pentru unii.

                              Dumnezeu sa-l odihneasca

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • A murit Sean Connery. Primul actor care l-a interpretat pe James Bond avea 90 de ani.

                                Dumnezeu sa-l odihneasca!


                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google