Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incearca acum acel topic sa-l accesezi.
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • nu vrea sa mearga

      Comment


      • Vezi acum daca merge sa dai dismiss si sa dai click pe pagini 1 -2 -3 .. Am modificat ceva intr-un template si se pare ca nu a fost ok.

        Referitor la imposibilitatea de a accesa un thread, e din cauza ca te duce catre un post care a fost sters, cum a explicat si colegul mai sus.
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • A mers dismiss si merg si paginile. Inainte de "dismiss" am mai incercat o dată sa deschid topicul și nu a mers. Acum merge.
          Last edited by Fanez; 6 December 2018, 18:34.

          Comment


          • Pe tapatalk o sa mai functioneze vreodata acest forum?
            Keep walking...

            Comment


            • Ba da, o sa mearga.
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Originally posted by jonnie007 View Post
                Pe tapatalk o sa mai functioneze vreodata acest forum?
                Nu mai ai nevoie de tapatalk! Forumul merge mult mai bine direct din browser. Eu folosesc chrome, iar cand deschid chrome pe telefon (android) intra direct pe forum. E mult mai comod. In afara de asta nu mai sunt problemele cu diacriticele, mai ales cand dai vreun "quote". Tapatalk o fi minunat pentru alte forumuri, pentru "loganclub" e inutil.

                Comment


                • Fane, mie nu-mi place cum merge in browser...si cred ca nu-s singurul. Pe tapatalk era mult mai ok.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Merge si tapatalk. Problema e ca aplicatia e plina de buguri si nu se face release asa repede pe ea astfel incat sa suporte ultimele versiuni de forum, deci probabil vor exista probleme.
                    Last edited by Cristi_Xp; 7 December 2018, 16:15.
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Daaa, merge tapatalk.... dar pana la un moment dat, cand vreau sa citesc postarea ma expediaza in browser care se deschide in format ciudat. Oricum progrese sunt, dar mai exista probleme de rezolvat. In browser este tare greu pe telefon. Asteptam cu nerabdare progrese si multumiri celor implicati pentru ce s-a facut pana acum.

                      Comment


                      • Eu nu folosesc tapatalk si nici telefonul (nu am timp). Merg pe Chrome. Progresele de la schimbarea asta s-au vazut si se vad. Mici probleme mai sunt inca. Dar cred ca ar trebui sa ii multumim lui Cristi_Xp pentru efortul, timpul si mai ales deschiderea alocate acestei schimbari.

                        Despre imbunatatiri este altceva. "Gusturile" sunt diferite si nu se "discuta".

                        Comment


                        • Originally posted by 77sky View Post
                          Vin cu o dilema...
                          A trebuit sa schimb certificatul de inmatriculare, motiv pentru care am strans actele, sotia a platit taxa la trezorerie-37 lei.
                          ....
                          Asadar, data fiind aceasta situatie, am zis sa platesc la ghiseu suma (inca o data...), urmand sa recuperez suma platita la trezorerie.
                          Acum incepe dansul: ei refuza, beneficiarul fiind institutia prefectului.

                          Are idee cineva care sunt pasii, documentele pentru a recupera averea asta? Ca in ruptul capului nu vreau sa o las uitarii...
                          Si acum deznodamantul
                          Evident, trezoreria (cea care a incasat suma in discutie) nu are nici o treaba cu subiectul. Ei ar fi trebuit sa intrebe persoana care plateste pentru cine, care este titularul certificatului de inmatriculare.
                          Am emis sesizare catre institutia prefectului, trimitand scanate documentele doveditoare (certificat de casatorie, carti de identitate, chitanta pe spatele careia politia a aplicat stampila si mentiune "nu s-a utilizat suma")
                          Am fost contactat apoi de catre o doamna (prefectura), mai trebuia si contul bancar, emis de catre banca unde are sotia contul debitor.
                          Apoi...am primit mesaj de la RAPPS-Bucuresti, solicitand expedierea in original a chitantei doveditoare platii.
                          Ni s-au virat 34.89 (!), cca 6 lei a costat expedierea catre ei (confirmare de primire).
                          Decat nimic...e ceva.

                          Stufos, sacaitor, dar nu am vrut sa las bani aiurea, intr-o galeata universala
                          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                          Comment


                          • Codul rutier italian s-a schimbat şi a fost interzisă circulaţia vehiculelor înmatriculate din străinătate, mai mult de 60 de zile. Dacă vor totuşi să le păstreze, cei vizaţi vor plăti taxe mari.

                            https://www.ziarulevenimentul.ro/sti...217444427.html
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Originally posted by 77sky View Post
                              Si acum deznodamantul
                              Stufos, sacaitor, dar nu am vrut sa las bani aiurea, intr-o galeata universala
                              Te felicit pentru determinare.
                              Last edited by gogeala; 9 December 2018, 17:36.
                              "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                              Comment


                              • Am vazut acum pe feisbuc:
                                Întrebare primită pe Facebook MAI:
                                -Bună ziua! Astăzi în trafic am numărat 3 BMW-uri care nu au semnalizat atunci când au schimbat direcția de mers. Știți cumva dacă s-a scos sistemul de semnalizare la astfel de mașini?
                                Răspuns:
                                1. Având în vedere că orice BMW pus la vânzare, indiferent de anul de fabricație, este full de full, full option, full extra, ultra full extra... sigur are și sistem de semnalizare.
                                2. Din câte știm nu a fost inventată mașina care să semnalizeze singură. Deci, problema sesizată ar fi la șoferi...
                                3. Dacă tot ne-ați întrebat de semnalizare, reamintim că indiferent de tipul autovehiculului, la schimbarea direcției de mers sau a benzii de circulație, este obligatoriu să se semnalizeze.
                                Acționarea manetei nu necesită efort, nu doare, previne apariția accidentelor și vă scapă de două-trei puncte amendă.
                                P.S. Pentru cei care nu semnalizați... nu ați vrea să știți ce cuvinte vă sunt adresate de ceilalți participanți la trafic... și nici noi nu le putem scrie pentru că ne ia mult timp și mai e și Post!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google