Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iarna In Localitatea Voastra

    Asadar, prima ninsoare mai consistenta si in acelasi timp primul viscol, in zona Galati.
    Stratul de zapada nu depaseste 10cm. excluzand micile troiene si suluri de zapada. Vantul sufla in rafale, ceea ce face ca disconfortul termic sa fie mai mare decat cel creat de temperatura de -5*C.
    Din ce vad si aud, pe strazile principale stratul de zapada a fost curatat si lucru imbucurator si cel de pe stradutele dintre blocuri; cel putin in zona unde locuiesc si nu sunt nici ruda nici amic cu M. Stan. Mi-a placut doar ca fotbalist.
    Pe DN 25 Galati (Galati-Tecuci), de unde m-am intors pe la pranz, se circula in conditii de vant puternic cu zapada viscolita, drum acoperit cu zapada batatorita, foarte alunecoasa pe unele portiuni. De remarcat prezenta celor 6 autospeciale (toate cu lama jos), pe care le-am intalnit; deci e de bine, spun eu. De bine e si faptul ca n-am sesizat niciun eveniment rutier, iar soferii au mers in coloana civilizati fara excese, chiar si aia cu Touareg sau Kuga.
    ...
    La voi, cum e?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

  • #2
    In Bucuresti este decent pe arterele principale.
    Pe cele secundare, inclusiv in centru, este jale. N-au bagat nesimtitii nicio autospeciala. Sa-i sparg in freza.
    Pe strada mea de ex, dupa ce am dat zapada deoparte in dreptul intrarii mele de la casa, a venit un idiot cu o autospeciala si mi-a pus toata zapa langa casa. Cretin... Acum trebuie iar sa o dau.

    Comment


    • #3
      asa arata pe stradute pe la ora 14
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Pe acolo chiar nu e foarte inteligent sa intri cu un utilaj de deszapezit; nu toti au...Casco.
        ...
        Imi amintesc o strada asemanatoare in Sect.6, Ghirlandei parca, unde nu se putea circula pietonal decat pe strada; trotuarele de pe ambele sensuri ereau...arondate.
        Last edited by IancuMIC; 17 January 2016, 17:30.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          In sector 3 se circula destul de bine pe principale! In rest pe stradute este jale mare. Sos Fundeni este la negru si se circula perfect.
          De la Morarilor spre Pantelimon soseaua este acoperita integral de zapada!
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Salut ideea, sper sa continue in fiecare an. Piatra-Neamt, centura spre Bicaz, ora 16.30....astept zapada.
            Attached Files
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #7
              Fericitilor !

              Comment


              • #8
                sal

                Cam asa arata strazile de la Slobozia Jud Ialomita ,arterele mai principale sunt mai ok
                Attached Files

                Comment


                • #9
                  Drumul Sării e ok, negru, dar pe străduțe (aleea Craiovița) e jale! Au curatat locatarii. Nici un utilaj!

                  Comment


                  • #10
                    Azi dimineață în Bucuresti.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #11
                      Cam așa e acum în apropiere de drumul Gazarului. Greu sa mergi în picioare, nu mai zic de mașină.

                      Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk
                      Attached Files
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • #12
                        Vedere de ansamblu din Braila pe la ora 13.
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Piatra-Neamt, urme de zapada. Am sania in portbagaj, fica-mea asteapta zapada, o vede deocamdata la tv.
                          Attached Files
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • #14
                            Urca in masina si da-i drumul spre focsani, o gasesti pe drum.

                            Aseara in sectorul 5.
                            De dimineata era la fel. Sunt convins ca nu a miscat nimic peste zi. De obicei lama intra la cel putin doua, trei zile intarziere.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 18 January 2016, 19:16.

                            Comment


                            • #15
                              In dimineata aceasta in Galati a fost foarte rece, datorita vantului care ne-a biciuit, pur si simplu; asteptam in continuare temperaturi resimtite foarte scazute.
                              In oras se circula destul de bine; toate stazile principale sunt "la negru", restul curatate neasteptat de bine. In ciuda acestei stari de lucruri, nu am sa laud autoritatile, doar spun ca si-au facut pur si simplu, munca pentru care primesc leafa. Un fapt normal, de altfel.
                              ...
                              Poze de asta dupa amiaza.
                              Attached Files
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google