Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta cu "agenturile" straine a mai fost. Pai sunt tari de tot agenturile astea daca au strans si platit vreo 100 000 de oameni. Dar nu au reusit sa il asasineze pe cel mai iubit pesedist.

    Dosarul revolutiei nerezolvat, dosarul mineriadelor nerezolvat, dosarul Colectiv nerezolvat. In toate au murit oameni. Va fi dosarul Jandarmeradei rezolvat si mai ales corect? E adevarat ca acum au fost doar raniti.

    De ce am votat pentru 300 de parlamentari si Parlament unicameral? Pentru ca asta am dorit si asta doresc. Acum sunt prea multi pentru ce fac pe acolo.

    Ministrul culturii si ministrul educatiei sunt doi agramati. Nu pot vorbi coerent si fara greseli nici macar cateva minute. Poate un propagandist PartiduluiSalvatiDragnea sa numeasca toti ministrii inteligentului guvern? Sau macar sa spuna cati ministrii sunt (fara gugale si feisbuc). Ca si astia s-au inmultit fara rost.

    Cred ca mai important decat numarul lor este valoarea lor (morala si profesionala).
    Last edited by Gil26; 12 September 2018, 00:01.

    Comment


    • Macar #rezist este finantat din exterior...nu ca suporterii PSD din economia romaniei.

      Asta cu agenturili straine parca am mai auzit undeva...cred ca la idolul PSD-istiilor.

      Comment


      • Referitor la secretarul de stat de la MAI, nu mai interpretați ca niște coafeze declarațiile lui. El nu putea avea informații decât de la servicii. Iar acestea nu au furnizat nimic.

        Pai cum, nu i-a transmit seful suprem Livake informatiile?
        Ca seful le avea.
        "Sunt suficiente elemente ca să putem vorbi de o tentativă de lovitură de stat. Au fost proteste finanţate, se pare că şi din extern. Eu sunt absolut convins că săptămâna viitoare vor ieşi informaţii despre modul că s-au finanţat aceste proteste, despre faptul că au fost organizate tip paramilitar, despre faptul - şi s-a văzut asta de fapt - că au vrut să ocupe sediul Guvernului şi au provocat în permanenţă jandarmii", a afirmat atunci Dragnea.
        Coafezele sunt la MAI, se pare.

        Ministrul Finantelor, Eugen Teodorovici, a precizat ca s-ar putea introduce taxe pentru autostrazile din Romania. Acesta a motivat ca in acest fel se intretine infrastructura rutiera si a dat ca model tarile europene unde se aplica aceste taxe.
        Gata, au ajuns la fundul lazii cu bani, baga taxe si la autostrazi.
        O masura mai degraba liberala, as spune.
        Last edited by mr.K; 12 September 2018, 10:24. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Fiecare face ce stie si ce poate.
          Originally posted by C.Mike View Post
          Pe de alta parte, a inceput curatenia. Asa da. Lucru bine facut.
          https://www.stiripesurse.ro/klaus-io...e_1288376.html
          Zice ca:
          ”Prin faptul că am venit eu, primul politician a venit. Şi sunt convins că şi alţi politicieni vor participa la astfel de acţiuni. În definitiv, nu are culoare politică natura şi curăţenia şi atunci sper să fie cât mai mulţi care participă şi prin participare să dea exemplu pentru ceilalţi. Cred că, în general, curăţenia este necesară mai în profunzime"
          De-asta platim politicienii, la ce ne mai trebuie REBU, Rosal, Urban etc,? Sa iasa politicienii la curatenie!
          Are dreptate, "curăţenia este necesară mai în profunzime", si prin canale, subsoluri, fose septice etc.
          Macar a facut bine curatenia?
          Cel putin e bine ca s-a inceput curatenia din padure. Mai au putin si ajung si in oras.
          Gata, au ajuns la fundul lazii cu bani, baga taxe si la autostrazi.
          O masura mai degraba liberala, as spune.
          Pai nu e buna masura?
          ...Eugen Teodorovici, a precizat ca s-ar putea introduce taxe pentru autostrazile din Romania. ... a dat ca model tarile europene unde se aplica aceste taxe.
          Last edited by Fanez; 12 September 2018, 10:41.

          Comment


          • @mr.K oare introduc taxa doar pe autostraziile facute de ei?

            Comment


            • @bolovan


              @Fanez:

              ...Eugen Teodorovici, a precizat ca s-ar putea introduce taxe pentru autostrazile din Romania. ... a dat ca model tarile europene unde se aplica aceste taxe.
              In limbajul politic, s-ar putea = sigur. Odata ce ajungi sa vorbesti despre ceva, e clar ca te-ai hotarat.

              Io ce zice nen'tu Orlando:
              La Guvern se lucreaza deja.
              A dat exemplu tari europene cu taxe de autostrada, dar tarile alea nu cumva au si ceva autostrazi?

              Si apropo, in ce tara ati gasit taxa de autostrada 12 euro/100 km, cat vor pesedistii sa puna in Romania?


              Eu nu inteleg de ce merge asa lent dosarul Belina, cand ilegalitatile sunt clare si se vad din satelit.
              Last edited by mr.K; 12 September 2018, 10:55.

              Comment


              • @Fanez
                Foarte buna replica. :-))

                Comment


                • Altul care nu tine cont de nimic.
                  El e seful, ca l-a pus pesede si alde

                  Tudorel Toader a anuntat marti seara ca el este convins ca sectia de procurori a Consiliului Superior al Magistraturii va da aviz negativ pentru Adina Florea la sefia DNA, insa ministrul Justitiei spune ca nu va tine cont de opinia CSM.
                  Doar e pe moasia lui, cum sa tina el cont de un aviz consultativ de la forul suprem al magistraturii?
                  El consulta doar pesedeu'.


                  Aici, cum a fost pana la urma?
                  Dupa ce intai purtatorii de cuvant ai Jandarmeriei au fluturat ordinul de interventie semnat de prefect, apoi, dupa ce au fost contrazisi de Speranta Cliseru, au venit saptamani mai tarziu cu informatia ca, de fapt, au fost doua astfel de ordine, iata ca ministrul de Interne, Carmen Dan, vine cu o a treia varianta.

                  Ea sustine ca interventia in forta a jandarmilor la protest se face in baza acordului verbal dat de prefect, redactarea ordinului de interventie facandu-se ulterior.
                  Hahahaha, vad ca nu isi mai asuma nimeni, oride scrise, ordine verbale, nerecunoscute d ecatre cei care le-au dat pentru ca ...nu exista, de fapt.
                  Oridinul verbal e fost al Carmecitei.

                  Nepotrivirea intre ora atacului jandarmeriei si ora semnarii ordinului de prefect va fi FOARTE GREU DE EXPLICAT in fata parchetului militar.

                  Si cu oamenii gazati cum ramane?
                  Aaaaa, totul e secretizat, da-i dracului pe cetatenii pasnici.

                  Partidul Sobolanilor Disperati nu e interesat de nevoile cetatenilor, sa fac bine aia sa stea naibii acasa, ce tot ies sa protesteze?

                  Carmen Dan spune ca raportul privind protestul din 10 august ar putea sa nu fie declasificat, asa cum cere Parchetul.
                  Nasol, daca va fi declasificat, cred ca cineva va face parnaie.
                  Daca nu va fi, atunci va face parnaie mai multa acel cineva, cand va fi declasificat raportul peste 2-3 ani.
                  Last edited by mr.K; 12 September 2018, 12:47. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by bolovan View Post
                    @mr.K oare introduc taxa doar pe autostraziile facute de ei?
                    Cica este doar pentru cele noi (asa am auzit la tv)

                    Originally posted by bolovan View Post
                    Macar #rezist este finantat din exterior...nu ca suporterii PSD din economia romaniei...
                    Ia mai calculeaza o data! Cate ONG-uri cu "hastag" sug si din banii Romaniei?
                    cum sa tina el cont de un aviz consultativ
                    Fiind consultativ, nu este si obligatoriu.

                    sa fac bine aia sa stea naibii acasa, ce tot ies sa protesteze?
                    Ca bine ai zis!
                    Last edited by Fanez; 12 September 2018, 13:35. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • E vadit rau intentionat. Chiar daca e consultativ este pus acolo cu un rost si ar trebui sa tina seama de el. Nu vad problema daca ar cauta un alt candidat cu care sa fie CSM de acord. Dar cum le place la pesedisti totul sa fie consultativ sau mai bine zis de decor.

                      Comment


                      • Si apropo, in ce tara ati gasit taxa de autostrada 12 euro/100 km, cat vor pesedistii sa puna in Romania?
                        Eu auzisem ca "probabil 10 euro ca in alte state" si nu pesedeul pune taxa ci cei care o fac si o intretin.
                        ar trebui sa tina seama de el
                        Tine seama de el dar nu e obligatoriu sa-i dea curs.

                        Comment


                        • Tu nu intelegi ca Tumorel s-a antepronuntat?

                          Comment


                          • Tu nu intelegi ca Tumorel s-a antepronuntat?
                            Nu. A zis ce crede si ce va face. S-a antepronuntat cu referire la ce va face?

                            Comment


                            • Nu ti se pare? Le-as zis clar ca se pisha cu bolta pe parerea lor.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Tumorel s-a antepronuntat?
                                In legatura cu ce? Lamureste-ma te rog.
                                "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google